ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 2006 - Fórum téma

november 15

Apache- Kerberos

Anonymous · 2006. Nov. 15. (Sze), 00.00
Helló Mindenki!

Egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek.
Adott egy Windows XP kliensekből álló hálózat AD-ba szervezve.
Az egyik munkaállomáson fut egy Apache+PHP+MySQL tesztszerver.
Feladat: a munkaállomáson bejelentkezett userek, külön azonosítás nélkül érjenek el webes szolgáltatásokat az előbb említett tesztszerveren.

Két részre bontottam a feladatot Apache/PHP szerveroldalról nézve:

1. Valahogy tudnom kellene, hogy a kérést intéző kliens milyen Usernévvel van bejelentkezve a saját gépén (Kerberos?)
2. A usernév birtokában LDAP-on keresztül az AD-ból mindent kinyerek, amire szükségem van (profil, név, telefonszám, saját adatok, gatyaméret stb.). Ez a rész müxik.

Gondom az első felével van, kutakodásom eredményeképpen találtam rá a mod_auth_kerb Apache modulra és mintha erre lenne szükségem. Erősítsetek vagy cáfoljatok meg legyetek szívesek, ugyanis úgy értelmeztem, hogy a Windowsok alapból Kerberost használnak a hitelesítésre(Gondolom a domain controller láthatja el a Kerberos szerver funkciót is). Ezzel a modullal tudnám rábírni az Apache-ot arra, hogy ő is beszáljon ebbe a körbe.
Ha így van, akkor:

1. A modul felélesztése után milyen formában érem el PHP-ból a usernevet? (megjelenik környezeti változóban,vagy a kérés fejlécében vagy hol? Egyébként milyen adatok érhetőek el ezzel?)

2. Az említett modul felélesztéséhez szükségem van spéci jogra, beállításra a Kerberos szerver eléréséhez vagy ez automatikusan megy a háttérben?

Vagy rossz irányból közelítem meg az egészet és másképp működik az egész?

Ossza meg velem tapasztalatát, aki már küzdött ilyennel ... előre is köszönet érte!

Attila
 

november 15

Favicon új IE-nél tab oldalán

Anonymous · 2006. Nov. 14. (K), 22.37
hello! Az új explorernél milyen kóddal lehet elérni, hogy a favicon a tab olbalán megjelenjen?
én a <link rel="shortcut icon" href="favicon.ico" /> próbáltam, de nem igazán megy ezzel.
köszike
 

float div tartalom flash object mögé bújik, holott elé kéne, de miért?

Anonymous · 2006. Nov. 14. (K), 16.21
hali,

olyan problémám van, hogy a lebegő div tagben lévő tartalmak, amiknek különböző események hatására kellene látszódnia vagy eltűnnie, amikor előtűnik, de flash object van a közelben, akkor a flash object eltakarja az oda eső div részt, ahelyett hogy az oda eső div rész takarná le a flash objectet.
mi a teendő ilyenkor? ez mért van?
az object tagnek kell vmi paramétert adnom?

köszi
dreamer
 

CMS statikus oldalak kezeléséhez

Pal_ur · 2006. Nov. 14. (K), 15.18
Üdv,

használt-e valaki már olyan CMS rendszert, amellyel statikus HTML oldalakat lehet generálni, több oldalt egy adminisztrációs felülteről lehet kezelni, adatbázisból lehet követni, hogy melyik oldalon milyen változások történnek, stb.

Egyelőre (sok googli-zás után) nagyjából 2 ilyet találtam, az egyik a AWF, a másik az eZpublish.

Ismeri valaki őket?

Köszönöm.
 

Időzített php futtatás

Anonymous · 2006. Nov. 14. (K), 14.29
Sziasztok!
Talán nem jó helyre írom a dolgot, de a következő problémám van: Szeretném, ha mondjuk 5 percenként lefutna egy php script a saját szerveremen Apach-ot használok. azonban elképzelésem sincs hol tudnám beállítani. hogy adott fájlt időnként lefuttasson.

Előre is köszi a helpet.
 

november 14

PostgreSQL 8.1.5: A CREATE ROLE-ban a CREATEDB miért nem default?

zoliky · 2006. Nov. 13. (H), 23.17
Hello,
Pár napja felraktam a PostgreSQL adatbázist a gépemre. Lenne pár kérdésem, remélem megértök lesztek, mert elöször használom a PostgreSQL-t!

Elindul a pgsql nevü terminál, ahol szeretnék egy felhasználot létrehozni. Elolvastam a ROLE dokumenáciot de egyes dolgokba nem vagyok biztos.

Ugy értettem, hogy ha a következő parancsal hozok létre egy felhasználot és joga lesz adatbázisokat létrehozni.
CREATE ROLE usernev CREATEDB;
Azt nem értem, hogy ez a parancs miért nem "default", mert szerintem minden felhasználo kell tudjon magának adatbázist létrehozni. Igaz ?

Ha kapok választ még felraknék pár kérdést. Köszönöm a megértést !
 

nincs meg a php_imap.dll

Anonymous · 2006. Nov. 13. (H), 21.38
Sziasztok!

Kellene egy kis segítség. Szeretném php-ből leszedni az e-mailjeimet, de sajnos sehogy sem találom meg a php_imap.dll -t. Se a gépemen, se google-ban, se máshol nem sikerült fellelnem...

Ha esetleg tudna valaki adni nekem egy linket rá, hogy honnan tudnám letölteni, megköszönném...

Üdv,
Tamás
 

Fedora Core6 és mysql

Anonymous · 2006. Nov. 13. (H), 21.04
Üdv mindenkinek

Segítséget kérnék Fedorában jártasoktól vagy bárkitől. Igazából nem hiszem, hogy mysql hibám van de talán ez a fórum passzolt a problémámhoz.
Üzemképes apache2 és mysql kapcsolattal rendelkeztem a mi napig, míg nem csatasorba állítottam egy wifi routert (gigabyte. elégedetlen vegyok vele a wifi jólmegy neki de más sem)és az átszervezés során a fedora saját ip-t kapott nem a dhcp osztja neki és ettől kezdve a mysql kapcsolat megszünt. Miután visszaállítottam autómatikus ip kérésre a hiba természetesen megmaradt.
Várom az ötleteket
 

Sorok behúzása a php-ben is a html kimenetben is egyaránt (jól)

Anonymous · 2006. Nov. 13. (H), 20.55
Üdv!

Nos lenne egy kis problémám ami a következő:
most elvuileg olyan oldalt fogok létrehozni ami oop-re alapul vagy pedig nemm oop hanem függvényekből fognak állni az allfájlok,
pl user.inc akkor mysql.inc és ezekbe a felhsaználói és a mysql függvények lesznek.
Na de nem ez a lényeg hanem az hogy ugye a php fájlokat 4 szóközös behúzással alakaítom ki, (most elöször eddig ezt sajnos nem nagyon hsaználtam)
de szeretném ha a html kimeneten is 4 szöközös behúzások lennének, ez eddig meg is oldaható, de mi
van akkor ha mondjuk php kódrészben van mondjuk 8 behúzás de a kimenetben csak 4 kéne?, hogy mire is gondolok, itt egy példa:

pl.:

<?php

class user {
    
    function uid() {
        print 'Ez a felhsaználói azonosító!';
    }
    
}

$user = new user();

?>
<html>
<head>
    <title>Felhsaználó azonosító</title>
</head>
<body>
<div class="forma">
    Ez itt idáig 4 behúzás
    <?php $user->uid; ?>
</div>
</body>
</html>
vagy esetleg az uid függvényben használtak return-t és így irassam ki:
<?php print $user->uid; ?>
?

Nos de itt ugye akkor behúz +4 vagy akár még +8 sort is (lehet hogy rossul számoltam de nem az a lényeg)
hogy oldom meg ezt hogy pont anyi sort húzzon be amennyit szeretnék, ilyen esetben?, vagy valamit én csinálok rosszul?

Előre is kösszönöm...
 

Alapértelmezett, de változtatható betű méret.

s_volenszki · 2006. Nov. 13. (H), 18.06
Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni!

Szerintetek van lehetőség arra, hogy az oldalam betöltődéskor mindíg a normál betüméretnek feleljen meg, de ha user akarja, álíthassa?

Köszi, várom a gondolatokat:

s_volenszki