ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 2006 - Fórum téma

november 8

Kezdő esetleg haladó php tutoriálokat és szkripteket milyen oldalon találhatok?

Anonymous · 2006. Nov. 8. (Sze), 16.42
Üdv mindenkinek..
Érdeklődni szeretnék, hogy kezdő esetleg haladó php tutoriálokat és szkripteket milyen oldalon találhatok. Olyan oldalak érdekelnének, amelyekből már valaki tanult php-t és meg volt vele elégedve.. tudom,hogy google-n keresztul is találok 1 milliót, de én már letesztelt oldalcimeket varok es foleg magyar nyelvueket. köszi szépen
 

PHP-ben van rekord adatszerkezet?

Anonymous · 2006. Nov. 8. (Sze), 16.41
Hello!
Kezdő PHP-s hülye kérdése: létezik PHP-ben rekord adatszerkezet?
Köszi!
 

uw.hu-ról extra.hu-ra átmentett adatbázisban nem jók az ő - ű betűk

Km4t3 · 2006. Nov. 8. (Sze), 15.18
Hali!
olyan problémám lenne, amivel még soha nem találkoztam...
az van, hogy az uw.hu-n tárolt adatbázisomról csináltam egy mentést
amit feltettem az extra.hu-ra próbáltam utf8-ba, latin2-be, latin1-be de mindegyiket telepakolta ? jelekkel meg különbőző karakterekkel.
de latin1-be volt a legnormálisabb mert csak az ő és ű betűket cserélte fel ?-re.
Jó, gondoltam én, hogy majd fogom és átírom a kérdőjeleket ő-re, ű-re
átis írtam, az adatbázisban már nincs kérdőjel de az oldal ahova lekérem azt a táblát ott viszont ugyan így ? jeleket tesz az ő és az ű helyére pedig már nicns az adatbázisban kérdőjel!!!
miért csinálja?
előre is köszönöm!
 

Bizt.inc fájlban lévő beléptető rendszer kódom require_once()-szal nem megy

Anonymous · 2006. Nov. 8. (Sze), 14.24
Sziasztok

Én egy egyszerű, ám biztonságosnak mondható biztonsági szkriptet szeretnék, ami az adatbázisból hívja meg az adatokat, és a session/cookie tárolása is ott lenne.

Egy ingyenes scriptet találtam, de az nem működik helyesen, mert nincs kiléptetés beleépítve, így a védett oldalba be kell illesztenem, viszont a frissítéskor hibákat generál.

ez egy bizt.inc fájl, amit beszúrok...
a require_once() paranccsal pedig nem működik...

hogyan tudnám megoldani ezt, vagy van-e jobb script kölcsön :)

köszönöm
 

Folyamatábrázolás mivel?

Anonymous · 2006. Nov. 8. (Sze), 14.02
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy milyen progival tudom egy program folyamatait megtervezni?! tehat a lenyeg az lenne hogy mielott elkezdunk dolgozni egy-egy projekten az osszes funkciot/action-t abrazolnak a koztuk levo relaciokkal. Tehat valami teljesen simple dologra lenne szuksegem, csak hogy mondjuk egy-egy kod teljes strukturajat ki tudjam nyomtatni ebben a formatumban es atlathassam ezeket.

koszi.
n
 

Adatok kiolvasasa ket tablabol

Anonymous · 2006. Nov. 8. (Sze), 11.31
Hello,
Van ket mysql tablam. Az elso tabla neve "fj_users" ebben tarolom a regisztralt felhasznlo login adatait: (id, usernev, jelszo)

Az "fj_users" tablan kivul van meg egy tablaman, a neve "fj_jobseeker". Ebben tarolom a regisztralt felhasznalok szemelyes adatait. Nev, telefonszam, stb..

A ket tablat ossze lehetne kotni, mert a felhasznalo azonositoja (ID) az "fj_users" tablabol egyezik az UID-el a "fj_jobseeker" tablabol.

Most szuksegem lenne a usernevre, es a keresztnevre. A gond az, hogy a usernev az fj_user tablaban talalhato meg a keresztnev pedig a masik tablaban.

Probaltam ezeket az adatokat kiszedni egy LEFT JOINAL de nem sikerult

Itt van a query:

SELECT fj_users.username, fj_jobseeker.name, fj_jobseeker.firstname FROM fj_users LEFT JOIN fj_jobseeker ON (fj_users.id = fj_jobseeker.uid)
A kovetkezo erendmenyhez jutok:

username 	name 	firstname
user1 	NULL 	NULL
user2 	NULL 	NULL
user3 	NULL 	NULL
Hol hibaztam el ?

Koszonom!
 

Azonos auto_increment értékek kerülnek az adatbázisba

Sovereign · 2006. Nov. 8. (Sze), 08.28
Üdv mindekinek!


Egy fontos dologban szeretném a segítségeteket kérni.
Létre hoztam egy regisztrációs ürlapot ami mysql adatbázisba írja be az adatokat. Minden szépen és jól megy kivéve egy dolog. Az ID mezőt auto_increment-re állítom. A mysql kérésben direkt üresen hagyom az id mezőt, hogy nyugodtan számolja magának. Számolja is! Csak éppen kétszer írja ba ugyan azt. Hogy lehet ezt kiiktatni?

A választ előre is köszönöm!
 

november 7

Fórum, textbox és smiley-k

Anonymous · 2006. Nov. 7. (K), 21.57
Sziasztok!
Írtam egy php-s forumot, amibe szeretnék smiley-kat.
[colorer=php]
<?php
session_start();
include "config.php";
mysql_connect($dbhost,$dbuser,$dbpass);
mysql_select_db($dbname);
?>
<html>
<head>
<title>Fórum</title>
<style type="text/css">
a:visited { color: gold; text-decoration: none;}
a:hover { color: red; text-decoration: none;}
a:active { color: red; text-decoration: none;}
a:link { color: gold; text-decoration: none;}
Body
{scrollbar-face-color: black;
scrollbar-shadow-color: black;
scrollbar-highlight-color: silver;
scrollbar-3dlight-color: black;
scrollbar-darkshadow-color: black;
scrollbar-track-color: black;
scrollbar-arrow-color: white; }
</style>
<script language="javascript">
function textCounter( field, countfield, maxlimit ) {
if ( field.value.length > maxlimit ) {
field.value = field.value.substring( 0, maxlimit );
field.blur();
field.focus();
return false;
} else {
countfield.value = maxlimit - field.value.length;
}
}
</script>
</head>
<body bgcolor="black">

<font color="gold" face="batang" style=font-size="12pt">
<?php
$sql = mysql_query("SELECT comment,sender FROM forum");
if (!$sql) {
die(' ' . mysql_error());
}
for($i=0; $i<mysql_num_rows($sql); $i++){
if (!mysql_data_seek($sql, $i)) {
echo " " . mysql_error() . "\n";
continue;
}

if (!($sor = mysql_fetch_assoc($sql))) {
continue;
}
print "Feladó: <b>";
if(mysql_num_rows(mysql_query("SELECT nick FROM users WHERE (nick='".$sor['sender']."')")) > 0){
$user[$i] = $sor['sender'];
print "<a href=\"adatlap.php\">".$sor['sender'];
print "</a>";
} else {
echo $sor['sender'];
}
print "</b><br><br>";
echo $sor['comment'];
print "<br>_ _ _ _ _ _<br><br>";
}


?>
<br>
<form method="post" action="">
<table>
<tr><td><font color="gold" face="batang" style=font-size="12pt">Név: <?php print $nick ?></font></td></tr>

PHP kerdes: link atiranyasa ?

Anonymous · 2006. Nov. 7. (K), 17.21
Hello,
Van egy PHP oldalam, ball oldalon egy menuvel. Ha a menubol kivalasztom az "Add Resume" opciot, jobb oldalon megjelenik egy kicsi urlap. Az urlap megkerdez, hogy a leirast (resumet), szeretnem angolul megirni vagy magyarul.

Az web cim ahol kinyilik az urlap igy nez ki : http://mypage.com/resume.php?do=addresume

Ha kivalasztok egy nyelvet es rakatintok a tovabb gombra, be szeretnem irni az adatot mySQL adatbazisba. Az adat kap egy azonositot.

Szoval, amikor rakatintok a tovabb gombra kell kapjak egy azonositot (mysql_insert_id-vel) es at kell atiranyitsam az oldalt a kov cimre:

http://mypage.com/resume.php?do=ediresume&resumeid=5

Meg lehet ezt oldani header() figgveny hasznalata nelkul ? Esetleg JavaScript segitsegevel ?

Koszonom !
 

Apache Server at üzenet include kikapcsolása

Topi · 2006. Nov. 7. (K), 16.43
Sziasztok!

A következőre lenne szükségem, ki szeretném kapcsolni Apache 2.0.54 alatt a könyvtár listázásnál automatikusan alá íródó Apache/2.054 PHP/5.0.0 Server at valami.hu Port 80 as üzenetet. Néztem footer meg egyéb dolgokat httpd.apache.orgon de nem nagyon találtam. Kérlek titeket segítsetek ;-)

Köszi. Üdv. Topi.