ugrás a tartalomhoz

Archívum - Már 2013 - Fórum téma

március 19

Forráskód mentése táblába, majd kiírása formázottan

geforce9600gt · 2013. Már. 18. (H), 23.06
Hello

Hogyan tudok úgy elmenteni, majd kiíratni forráskódot, mint ahogy pl itt van témanyitásnál? Mik kellenek hozzá? Köszönöm
 

Mysql bonyolult lekérdezés

csabessz47 · 2013. Már. 18. (H), 22.52
Sziasztok,

Ma egy érdekes problémával találkoztam, amire egy ideje nem tudok rájönni.
Legyen egy táblában 4 sor:

id  szulo  nev
1   0      elso
2   1      masodik
3   1      harmadik
4   2      negyedik


Hogyan tudnám én egy lekérdezéssel ebből kivenni, hogy a második vagy harmadik szülője az első? Tehát valami ilyesmivel szeretnék dolgozni

tomb[0]['nev'] = 'elso'
tomb[0]['szulo'] = ''

tomb[1]['nev'] = 'masodik'
tomb[1]['szulo'] = 'elso'

tomb[2]['nev'] = 'harmadik'
tomb[2]['szulo'] = 'elso'

Már itt ülök felette egy ideje, viszont nem tudok rájönni. Létezik erre megoldás?
Esetleg már egy jól bevált praktika csak nem találom?

Köszönöm a segítséget előre is.
 

Joomla

Tibi81 · 2013. Már. 18. (H), 21.38
Sziasztok!

joomla 1.6 alá keresek olyan komponenst mint pl.
aprod.hu
jofogas.hu
Ha valaki tud kérem segítsen
Előre is köszönöm!
 

Php-val hírek rendezése, kiírása

geforce9600gt · 2013. Már. 18. (H), 14.10
Hello

Elmentek táblába híreket, cím, leírás....és a beküldés idejét is. (dátum,idő).

Az oldalon most a híreket kilistázom a beküldés ideje szerint csökkenőben. De ezt a kilistázást olyan sorrendben szeretném, hogy amelyik hírhez éppen hozzászólt valaki, akkor az legyen a legelső, és így tovább. Tehát így aktivitás szerint, vagy hogy mondjam. Erre kérnék valami módszert vagy útmutatást. Köszönöm

A táblában ezek a mezők vannak hozzá:
(Cim,Tema,Kerdes,Userid,Datum,Megoldas,Status,Kep)

Status=még nincs rá válasz,valaki válaszolt már, megoldott téma,hír
Megoldas= az elfogadott válasz ID-je.
 

március 16

Kis CSS

fejere · 2013. Már. 16. (Szo), 20.19
Van egy keskeny divem és abban van egy szélles divem.
A nagy div széle mindkét oldalt kilóg a képernyőről normál nézetnél de arányos kellene legyen zoommollás után is. Sehogy sem tudom jól pozicionálni.
Tudom banális, de megköszönöm.
 

Zen Cart Téma csere

Medve · 2013. Már. 16. (Szo), 16.17
Üdv mindenkinek,

Most ismerkedem még csak ZenCart nevű webshop motorral és máris az elején beszorultam és elvileg úgy hajtottam végre mindent, ahogy a tutorial-ban írták.
Témát szerettem volna cserélni a webshop-on, de miután végrehajtottam a telepítőben leírtakat, kaptam egy fél forráskódot, amiben a head rész megvan, viszont a törzsállomány egyszerűen nincs jelen. Csak egy fehér háttérképet jelenít meg. :/

Letöltöttem egy témát amiben csak egy "include" nevű mappa van, amit a leírás szerint csak be kell másolnom a webshop gyökér könyvtárába, ezután az admin felületen ki kell választani (tools/template selection) a témát és működnie kéne.

Ezt a forráskódot adta vissza a szerver index.php néven:

[colorer=html]
<!DOCTYPE html>
<html dir="ltr" lang="en">
<head>
<title>Zen Cart!, The Art of E-commerce</title>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
<meta name="keywords" content="valami ecommerce, open source, shop, online shopping " />
<meta name="description" content="Zen Cart!

március 15

Utál a Google?

Kérésre törölve 18. · 2013. Már. 15. (P), 18.25
Üdv!

Volt tavaly egy domain, ami csak teszt fázisig jutott, de regisztráltam a keresőbe és nem sokkal már az első helyeken volt a találatok között.

Most van egy másik oldalam, nem kevesebb látogatóval (ez is még teszt :-)) és hiába regeltem be a google-ba (annyira el van dugva egyébként ez a Webmestereszközök), és több hónapja semmi.

Ez is Drupal alatt megy.

Sőt, egy régebbi google linken is regeltem később, hátha, és már két azonosító google kód van a gyökérmappában, azt se tudom, törölhetem-e már az azonosítás után, vagy sem.

Sőt, múlt héten Google Analytics is van, és semmi.

Valamiért utál a Google?
 

fix és scrollozható div egyben

titanium · 2013. Már. 15. (P), 16.11
Sziasztok!

Hogy lehetne megoldani, hogy egy kisebb div az aljáig görgethető legyen, utána pedig fix, hogy míg legörget a felhasználó az oldal (egy nagyobb div) aljára, látható legyen a kicsi tartalma? Úgy gondolom, mint a facebook hirdetések, vagy a 9gag jobb oldali sávja.

Előre is kösz!
 

CSS kattintásra úgymaradó szöveg

hunkris · 2013. Már. 15. (P), 12.16
Sziasztok!

Az egyik barátom által kért weboldal készítése közben a dízájnhoz szükségem volt olyan szövegre, ami kattintásra megváltoztatja a tulajdonságait.

Szerettem volna javascript nélkül megoldani, végül eszembe ötlött egy rejtett checkbox + CSS megoldás.

Íme:

<form>
    <input id="gomb" type="checkbox" >
    <label id="szoveg" for="gomb">Szöveg</label> 
</form>

input[type=checkbox]:checked ~ #szoveg {
    color: red;
}
#gomb {
    display: none;
}
Gondoltam megosztom, és bár a régi böngészők nem támogatják a CSS3 részét, megy javascript nélkül is. Mit gondoltok róla?
 

Furcsa látogatók a blogomon

H.Z. · 2013. Már. 15. (P), 11.58
A blogger.com-on indítottam újra a blogomat és a statisztikákban, miközben rajtam kívül csak egyvalaki látogatta meg az oldalt (az én kérésemre), találtam két ismeretlen forrásból érkező látogatót. Az egyik bthemes.info, a másik vampirestat.com címről érkezett.
Hülye fejjel rákattintottam mindkettőre - igaz, noscript, adblock+ stb. bekapcsolva - és csak utána kezdtem a neten keresgélni, hogy kik ezek.
A bthemes-ről semmi hasznosat nem találtam (érdekes, hogy a mobilos opera-minit használva egyáltalán nem jött találat rá), a másikról meg annyit, hogy valami spammer site, de veszélyes lehet rákattintani.
Épp csak azt nem tudom, mennyire valós ez a veszély? Ami utalást eddig találtam, az mind ugyanarra a blogbejegyzésre hivatkozott.
Ismeri közületek valaki ezeket az oldalakat?

Az már mellékes, hogy a blogger statisztikáiban szerepel néhány amerikai és német találat, amiből az USA még magyarázható a bing és a google kereső botokkal, de a német?
No mindegy.
Szóval paranoia on... :(

ui: a blogot töröltem, nagyon teli a tököm a gúgli idióta fejlesztőivel. Hogy bizonyos blogokat exportálás után nem lehet importálni, még lenyelem. De hogy egy piszkozat törlése visszavonhatatlanul törli az eredeti bejegyzést is... Hát a JQA-kat kedves fejlesztők! :(((
(kb. egy napos munkám veszett el miatta)
Ettől függetlenül, az említett oldalakkal kapcsolatos infókra továbbra is kíváncsi vagyok.
Ha valaki tud olyan blog szolgáltatásról, ami
- ingyenes
- gyors a szövegszerkesztője (wordpress itt kiesett)
- sok formázási opcióval rendelkező wysiwyg editorral szerkeszthető
- nem fog bezárni pár héten belül (posterous :( )
kérem, ossza meg velem!
Amiket próbáltam: blog.hu (úgy általában nem szeretem), wordpress.com (iszonyat lassúnak éreztem), blogger.com (minősíthetetlenül pocsék, ráadásul ha valamiért törlik a blogod, nincs kihez fordulni, hogy miért is tették)
Kb. maradna, hogy írjak egyet magamnak és akkor ott tartok, ahol két-három éve, mikor először ide keveredtem.