ugrás a tartalomhoz

Archívum - Már 14, 2013 - Fórum téma

WYSIWYG editor - melyiket válasszam?

inf · 2013. Már. 14. (Cs), 20.56
Sziasztok!

Szeretnék beszórni egy editort admin oldalra, és az összes statikus oldalt áttenni adatbázisba, és kesseltetni. Na most ezeken az oldalakon van egy-két egyedi dolog, amiket betennék az editornál külön gombra, vagy ilyesmi. Itt egy lista, hogy miket találtam eddig google-ben:

  • Aloha Editor +2
  • CKEditor +1
  • MarkItUp! 0
  • FreeTextBox 0
  • OpenWysiwyg 0
  • TinyMCE -1
  • NicEdit -2
  • stb...


Szerintetek melyik editornál a legkönnyebb ezt megcsinálni, melyikkel van tapasztalatotok? Egyáltalán minden érdekel a témában, ami hasznos lehet...
 

"Elérés megtagadva"

RedPoppy · 2013. Már. 14. (Cs), 17.15
Megpróbáltam lekérni egy elvileg nyilvános hirdetést, és a következő szöveg fogadott;

"Elérés megtagadva
Az általad elérni próbált oldal olvasásához nem rendelkezel megfelelő jogosultsággal. Különböző plusz szolgáltatásokat biztosítunk felhasználóink részére, melyek igénybevételére csak a megfelelő csoportba tartozó felhasználók jogosultak.

2006. december 13. napján a hirtelen megnövekedett (automatizáltan küldött) kéretlen hozzászólások miatt az anonim hozzászólások lehetőségét ideiglenesen le kellett tiltatnunk. Bővebben az erről szóló blog bejegyzésben."


A linkelt bejegyzést átfutottam, viszont első látásra nem esik szó benne jogosultságokról. Mi ez, vagy hol lehet ilyet szerezni, és mióta van?
 

Google Custom Search vagy saját kereső

stan · 2013. Már. 14. (Cs), 14.44
Van egy weboldalam, amely egy többnyelvű oldal, és rendezvényeket lehet rajta keresni. Tehát egy adatbázis, ami rendezvényeket tartalmaz idő, kategória és helyszín szerint, különböző Európai országokból vegyesen. Na most azon gondolkodtam, hogy a Google Custom Search vagy egy saját kereső lenne-e a célszerűbb az oldalra.

Google Custom Serach előnyei:
- egyszerű keresés: egyetlen mezőben kell csak írni
- helyettem lekezeli a keresési találtok sorrendjét

Google Custom Serach hátrányai:
- nem tudom testre szabni a keresési lista felépítését, szerkezetét, kinézetét
- csak egyetlen keresési mező van, nem tudok kategória, helyszín vagy időpont szerint keresni


Saját kereső előnyei:
- testre tudom szabni a keresési lista felépítését, szerkezetét, kinézetét
- tudok kategória, helyszín vagy időpont szerint szűrni

Saját kereső hátrányai:
- mivel nem csak egy mezőt kell kitölteni, hanem megadott mezőket (időpont, helyszín, kategória), azért félő, hogy a felhasználó összezavarodik a túl sok szűrési lehetőségtől
- valahogyan meg kell oldanom a keresési listában szereplő elemek sorrendjét, hogy releváns legyen

Egyszerre a kettőt nyilván nem akarom. Szeretnék egy jó keresőt, ami illeszkedik az oldalamba, egyszerű használni, és testreszabható. Ti mit javasolnátok?