ugrás a tartalomhoz

Archívum - Már 12, 2013 - Fórum téma

Javascriptben írt placeholder probléma

juhostt · 2013. Már. 12. (K), 21.00
Sziasztok!

Megint egy kis segítségre szorulok.
Adott a következő js script, amely placeholder funkciót lát el egy input mezőben.
A script előző verziója ie-ben nem működött, így jött a módosítás, ami nem teljesen megy.
Leírom a függvényt és a sikertelen próbálkozásaim.

Az onfocus esetére írt script:
 function pasf(ph, obj){
    if(obj.value == ph)
      obj.value = "";
  if ( obj.value == "" && obj.value != "Jelszó")
  {
   
var newO=document.createElement('input');
newO.setAttribute('type','password');
newO.setAttribute('size','19');
newO.setAttribute('name','jelszo');
newO.setAttribute('id','pas');
newO.setAttribute('class','pass');
newO.setAttribute('onblur','pasb('Jelszó',this)');
newO.setAttribute('onfocus','pasf('Jelszó',this)');
obj.parentNode.replaceChild(newO,obj);
newO.focus();
  }
  }
Az onblur esetére írt script:
 function pasb(ph, obj){
        if(obj.value == "") {
    obj.value = ph;
        }
 
 }
A script működése:
1. az oldal betöltésekor:
Kiírja, hogy "Jelszó".
2. Belekattintok az input mezőbe:
A "Jelszó" kitörlődik, az input mező típusa password.
3. Kikattintok az input mezőből:
A beírt szó megmarad és marad password típusú mező.
4. A fekete leves:
Ha kitörlöm a beírt szót, a bejön a "Jelszó" szó, de nem tudom visszaállítani erre az eseményre hogy text típusú legyen.
Voltak próbálkozások, de volt amikor nem maradt meg a beírt szöveg. Volt amikor nem lett password típusú az input mező. Volt amikor a 2. belekattintásra tünt el a beírt szó

Szerintem a pasb függvényben kell írni, mivel az input mező "elhagyása" ennek az eredményeként fut le. Én is ebben próbáltam alkotni, de mint írtam eddig sikertelenül.

Javascript - Checkbox (3 csoportban) - All checked/unchecked csoportonként

peachman · 2013. Már. 12. (K), 19.03
Sajnos nem erősségem a JS és egy feladatot kellene megoldanom. Ehhez szeretném a segítségeteket kérni.
Van egy FORM jó sok elemmel, AJAX alapon DIV váltásokkal megoldva. Van egy olyan része, ahol 3 csoportban vannak checkbox-ok. Még máshol is vannak a form-ban, de azok most nem játszanak. A feladatom az volna, hogy mindegyik csoporthoz tegyek egy olyan checkbox-ot, amivel az adott csoport összes elemét tudom checked/unchecked állapotba tenni. A csoportok elemeit egy PHP rakja össze, így a számuk változó.
HTML minta így nézne ki:
<form name="myform" method="post">

<fieldset id="box1">
<legend>Test1
<input type="checkbox" onClick="">
</legend>
<input type="checkbox" name="list[]" value="1">Test1<br>
<input type="checkbox" name="list[]" value="2">Test2<br>
<input type="checkbox" name="list[]" value="3">Test3<br>
</fieldset>

<fieldset id="box2">
<legend>Test2
<input type="checkbox" onClick="">
</legend>
<input type="checkbox" name="list[]" value="4">Test4<br>
<input type="checkbox" name="list[]" value="5">Test5<br>
<input type="checkbox" name="list[]" value="6">Test6<br>
</fieldset>

<fieldset id="box3">
<legend>Test3
<input type="checkbox" onClick="">
</legend>
<input type="checkbox" name="list[]" value="7">Test7<br>
<input type="checkbox" name="list[]" value="8">Test8<br>
<input type="checkbox" name="list[]" value="9">Test9<br>
</fieldset>

</form>
Ehhez kellene valami olyan függvény, amit meghívhatok, de a fieldset id alapján tudná az elemeket kezelni.
 

Egyszerű vonaldiagramm txt ből beolvasva

colinkrissz · 2013. Már. 12. (K), 15.59
Sziasztok! Nagyon kéne a segítség, kezdő php-s vagyok, de nincs tippem hogyan is kéne. A grafikon alapok megvannak rajzolva, viszont a beolvasott txt ből nyert számsorozatot kéne megrajzolni vonaldiagrammként. Előre is Köszönöm.
 

Karaktersorozatból számok kinyerése megadott pozícióból

juhostt · 2013. Már. 12. (K), 13.18
Sziasztok!

Adott egy filenev ami akár egy karaktersorozat is lehetne, amelynek a nevéből szeretnék kinyerni 2 különboző számot.
A filenév így épül fel:
valamix()600y()700.jpg
A valami szó nem fix, a hossza változik.
A 2 szám is változik, nem minden esetben 3 számjegyű. (2-4 számjegy között fog mozogni)
Ami fix, hogy az x()után jön egy szám és az y() után jön egy szám. Ez a 2 szám kellene nekem.

Szerintem pregmatch-al kellene megoldani, de nem nagyon vágom ezt a témát sajnos. Előre is köszönöm a segítséget!
 

git és eltérő környezetek

inf · 2013. Már. 12. (K), 03.28
Érdekelne, hogy ti hogyan oldjátok meg gittel azt a problémát, hogy a helyi teszt rendszernél teljesen más config fájlokat kell használni, mint az éles szerveren. Én arra jutottam, hogy be kell tenni az összes config fájlt gitignore-ba, és kézzel feltenni őket éles szerverre. Arra jutottam még, hogyha minden ágon ott van az összes környezethez tartozó config, akkor a gitignore-ba csak az aktuális környezet nevét tartalmazó fájlt kellene betenni, így ha valami változik az éles szerver config-jában, akkor azt is automatizáltan fel lehetne tölteni. Lehet, hogy ennél van jobb megoldás is, csak én nem látom... :o