ugrás a tartalomhoz

Archívum - Ápr 2007 - Fórum téma

április 13

addEventListener-rel hogyan lehet paraméteres függvényt eseményhez rendelni

Max Logan · 2007. Ápr. 13. (P), 15.30
Tehát vbence ajánlotta az eval-os megoldást. Működik is, de csak és kizárólag FF alatt. Sem Opera, sem IE nem csinál vele semmit, tehát nem következik be az esemény pl. kattintáskor.

A problémám az, hogy úgy kellene bizonyos elemek bizonyos eseményéhez egy függvényt rendelni, hogy pl. az adott elem ID-jét megkapja a függvény. A linkelt topic-ban található egy objektumos megoldásam, de az csak akkor jó, ha a JS kódban adom meg a paramétereket. Ahova azt csináltam, ott az tökéletes megoldás (a kódom azon részén). Csak sajnos ezzel nem tudom teljesen kiküszöbölni a paraméteres problémát, hogy "live"-ban kapja meg a paramétert a meghívott függvény.
 

középre igazítás (div)

Bageera · 2007. Ápr. 13. (P), 14.36
hello,

ime egy kis kod:

<div id="outer">
  <div id="inner">
    valtozo hosszusagu szoveg
  </div>
</div>

#outer {
width: 300px;
height: 20px;
background-color: yellow;
}

#inner {
border: 1px solid black;
//stb stb
}
kerdesem: hogy leget az "inner" div-et kozepre igazitani, a szoveg hosszusagatol fuggetlenul?
az div szelessege pont akkora kene legyen, hogy a szoveg beleferjen.


probaltam:
text-align: center - ez csak a szovegre vonatkozik
margin: auto - ehhez meg kene adni az "inner" szelesseget is

koszi elore is
bagi
 

Firefox kiakad egy extension-től

Max Logan · 2007. Ápr. 13. (P), 11.37
Tegnap óta a Firefox-om olyat csinált, hogy gondolt egyet és bezára magát. Aztán amikor el akartam indítani bejött és egyből bezárta magát. Csökkentett módban nem volt gond vele. Ekkor már tudtam, hogy egy extension szivat. Jártam már így, hogy egy kiegészítés miatt érdekes dolgokat művelt a FF. Az érdekesség az volt, hogy egy JS-sel megnyitott pop-up méretét 10-20 pixellel kisebbre vette, mint amekkorának kellett volna lennie. Na ezt szintén tapasztaltam már kb. 1 hete, de most különösebben nem érdekelt a dolog. Aztán tegnap elég sűrűn crash-elt, ma meg végképp haszhatatlan lett a böngésző (a sorozatos véletlenszerű kilépés miatt). Ekkor jött el a kiterjesztés vadászat ideje.

A végkifejlet az lett, hogy vmiért az external IP nevű kiterjesztés miatt állandóan lehalt a FF (már nem emléxem pontosan, de mintha annó is ezzel lett volna a gond, jobban mondva azt hiszem akkor egy másik kiterjesztéssel együtt nem akart menni, de akkor inkább a másikat száműztem). Ezt letiltva szépen megy.

Volt-e már vkinek hasonló tapasztalata FF kiegészítésekkel kapcsolatban?
 

Online vásárlás hitelkártyával..

Termes · 2007. Ápr. 13. (P), 08.14
Sziasztok,

egy újabb kérdésem az, hogy egy mini katalógust készítek és hogyan tudnám beépíteni a kártyával történő fizetést? Egyáltalán hogyan működik?

Sajnos még nem volt dolgom ezzel és nem is tudom, hogy mi a menete.

Bármilyen segítséget előre is köszönök.

TP
 

április 12

Komodo Edit + PHP kódkiegészítés beállítása.

s_volenszki · 2007. Ápr. 12. (Cs), 20.19
Tudna nekem valaki használható dokumentációt mutatni ebben a témában? Olyan dolgokra gondolok, hogy kiegészíti a zárójel, idézőjel párokat meg ilyesmi.

Elöre köszönöm, sziasztok.

s_volenszki
 

Auto Complete-et keresek, ami a következő input mezőt is kitölti

chipi · 2007. Ápr. 12. (Cs), 19.43
Sziasztok!
A neten találtam egy kicsi progit ami arra jó ha elkezdek egy inputboxba beírni egy karaktert akkor kidobja a lehetséges választásokat, de sajnos ezt nem csinálja.
Olyat szeretnék ami ha beírok valamit akkor a következő inputboxot is töltse ki az ahoz talált adatokkal.
Innen letölthető
 

Fejlesztői környezet kerestetik (PHP elsősorban)

ada · 2007. Ápr. 12. (Cs), 12.31
Sziasztok,

Zend Studioról szeretnék, elsősorban opensource alkalmazásra váltani. Linux alatt szeretném használni de nem hátrány hogy ha esetleg elérhető Windows alá is.

Amiket eddig próbáltam:
  • Eclipse - túl erőforrásigényes nekem, és túl profi, rengeteg dolgot nem tudok kihasználni benne (továbbá szegényes PHP támogatás)
  • jEdit - nagyon tetszik, gyors, viszont hiányolom belőle a PHP-s kódkiegészítést, esetleges phpDocumentor tagok felismerését (elérhető hozzá egy ilyen plugin, de 1 éve nem lett frissítve, és csak hibaüzeneteket dobál)
  • vim, gVim - tetszene ha egy kicsit felhasználóbarátabb lenne de gondolom ezt idővel megszoknám, nem gond, igazából nem volt időm nagyon foglalkozni vele, de így elsőre nem találtam kódkiegéstítős dolgokat

Amiket mindenképpen elvárok egy ilyen alkalmazástól:
  • Kódkiegészítés támogatása (php mindenképpen szükséges!)
  • CVS (esetlegesen SVN) támogatása
  • Ha phpDocumentor tagokat kezeli, az plusz, de nem létfontosságú
  • Linux alatt tökéletesen fusson
  • Elsősorban opensource legyen (fizetős is szóba jöhet amennyiben nem kell kiadni évi csillió forintot)

Mindenféle ötlet javaslat érdekel, ha esetleg jEdithez elérhető lenne egy php plugin talán az lenne a legjobb :)

Köszönöm előre is
 

április 12

Ajax: Két select mező beállítása után adatok lekérése az adatbázisból

Johnny · 2007. Ápr. 11. (Sze), 23.12
Sziasztok!

Nem foglalkoztam eddig még ajax-szal - tudom, nagy hiba -, viszont szeretnék most beletanulni.
Egy ilyet szeretnék megoldani.

Adott egy űrlap:
1. select mező: itt lehet kiválasztani egy adott hetet (legyen ez mondjuk a 14. hét)
2. select mező: itt lehet kiválasztani egy adott napot (legyen ez mondjuk a szerda)

Amikor a felhasználó ezeket kiválasztotta, akkor a maradék három text mező tartalma automatikusan egészüljön ki az adatbázisból adatokkal (legyen ez mondjuk egy étterem menükinálata), tehát:

3. input mező: itt megjelenik az adott naphoz tartozó leves
4. input mező: itt megjelenik az adott naphoz tartozó második
5. input mező: itt megjelenik az adott naphoz tartozó desszert.

Mindezt újratöltés nélkül szeretném megoldani. Ebben kérnék segítséget, merre induljak el.

Előre is köszönöm!
 

Böngészők kiszűrése ...

mapdesign · 2007. Ápr. 11. (Sze), 19.48
Üdvözlet mindenkinek !

Azt hogyan lehet , megcsinálni ,hogy csak Firefox-os böngészőket engedjen be az oldalam ?


Előrre is kösz ..
 

Eclipse color palette

gyrgyvrs · 2007. Ápr. 11. (Sze), 16.53
Sziasztok!
Eclipse IDE-hez keresnék valamilyen plug-int, ami kínálna egy színválasztó ablakot.
Aptana plug-in-t tettem fel, megjelenik ugyan egy Palette ablak, az viszont azt írja ki, hogy "A palette not aviable".