ugrás a tartalomhoz

Archívum - Ápr 28, 2007 - Fórum téma

jobb klikk, és letöltés tiltása

Tomtee · 2007. Ápr. 28. (Szo), 21.31
Sziasztok! Kézülőben van egy honlapom, és azt szeredném némileg levédeni. Tudom, hogy tökéletes védelem nincs, és ilyen-olyan módon minden honlapot le lehet menteni. Mégis azt kérném, hogy valaki írja be nekem legyen szves, hogy mi a kódja annak, hogy megakadályozzam a file, mentés funkciót, és a jobb egér funkciót. Kösz
 

XMLHttpRequest + Header/META equiv...

ASN · 2007. Ápr. 28. (Szo), 14.54
Van egy fájl, ami meghív egy HTTPXmlRequestet, ebben lenne egy olyan hivatkozás, ami másik oldalra irányítja a felhasználót, de ez nem működik ebben a formában. Ki lett próbálva header-el és meta equiv-el is, de egyiknél se vált át a kért oldalra, mi lehet a megoldás?
 

Változó értékének behelyettesítése stringbe

teamtom · 2007. Ápr. 28. (Szo), 13.54
Kedves PHP Guruk,

azt tudom, hogy a duplaidézőjelbe írt sztringben megbújó változók értéke behelyettesítődik,
de mi van akkor, ha én a sztringemet egy függvényhívás eredményeképpen kapom?

Ez esetben a behelyettesítés nem megy végbe!

require_once('lib/mysql.php');

$mysql = new Mysql($server,$username,$password,$dbname);

$fullname = "lacafaca";
$password = "*ize*";

echo "Kedves $fullname! A regisztrációd sikerült! A jelszavad: $password."; // megtortenik a behelyettesites

echo "<br/>";

$txt = $mysql->doQueryToRow("select text from ".MYSQL_TABLE_TEXT." where title='regokmail'");

echo "$txt[0]"; // NEM tortenik meg a behelyettesites
hogyan lehet megoldani a (sztring)változóban kapott változók behelyettesítését?

Köszönettel: teamtom
 

Javascript alert önnálló életet él

Gombi · 2007. Ápr. 28. (Szo), 12.13
Sziasztok!

én ilyennel még nem találtkoztam: a lenti gmaps-os kódban ha kiveszem az alert-et nem megy az utána következő rész, ha benne hagyom igen. Látott már valaki ilyet, vagy látja valaki miért nem megy? (a "csak ezzel megy" az a bizonyos alert)

function add(mode)
{

var mymarkers=new Array();
var mymarker;

var myurl="";
var tp="";
if (mode==1) {
map.clearOverlays();
tp=$F("type");
myurl="http://localhost/c/gquery.php?type="+escape(tp);

}
if (mode==2) {
tp=document.getElementById("place").value;

myurl="http://localhost/c/gquery2.php?name="+escape(tp);

}

GDownloadUrl(myurl, function(data, responseCode) {

var xml = GXml.parse(data);
var markers = xml.documentElement.getElementsByTagName("marker");

for (var i = 0; i <= markers.length; i++) {
point = new GLatLng(parseFloat(markers[i].getAttribute("lat")),
parseFloat(markers[i].getAttribute("lng")));

mymarker=createMarker(point, i ,markers[i].getAttribute("dc"));

mymarkers[i]=mymarker;
}

});
alert("csak ezzel megy");
mm.clearMarkers();
mm.addMarkers(mymarkers,0,17);
mm.refresh();



}

Előre is kösz!
 

CSS hivatkozás probléma...

rocket888 · 2007. Ápr. 28. (Szo), 08.35
Sziasztok!

Előre elnézést kérek mindazoktól akinek esetleg feltűnik, hogy kezdő vagyok. Minderről csak annyit kell tudni, h hobbiból csinálom a webszerkesztést és most éppen a css jutott sorra, amiben méginkább kezdő vagyok.

Egy szónak is 100 a vége...: Eddig táblázatos honlapjaimat ezután css-el csinálnám. Eddig OK, ez a téma soxor elhangzott... A CSS-ben viszont van 1 kérdés amire egyszerűen nem bírok rájönni. Lehet-e DIV-be hivatkozni (mükés szerint mint TARGET???)

A válaszokat előre is KÖSZÖNÖM!!! Még egyszer bocs ha oltári nagy hülyeséget kérdeztem.
 

Ciril karakterkódolás

Butcher · 2007. Ápr. 28. (Szo), 07.01
Üdv.

Mint a téma cime is mutatja ciril karakterkódolással küzdök.
Szerintem jól csináltam minden és weboldal egy lapjain - ahol nincs session - megy is minden szépen. Viszont ha az index.php-t elmentem utf-8 tipusu filenak akkor a szokásos:
Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at ...

hibaüzenetet kapom.
Plusz ha utf-8 a file tipusa akkor az elejére kerül ez a bejegyzés:

Ami jó ebbe, hogy ilyenkor megy a ciril betű megjelenités.
Ha az előbb emlitett karakterláncot kitörlöm már nem lesz session hiba, de a karakterkódolás sem fog menni...
Valaki irja már le mit rontok el vagy mi lenne ennek az igazi megoldása.

thx
 

PHP form hibakezelese es header("Location:...") egyuttes hasznalata

balage020 · 2007. Ápr. 28. (Szo), 00.48
Udv!

Lehet, hogy kicsit furan fogalmaztam meg a cimet, elore is sorry...

Van egy form, es az a bajom vele, hogy ha az adatok validalasat a file sajat mag vegzi a submit gomb megnyomasakor, akkor ugyebar a header("Location:...") nem fog mukodni, viszont a form felett vagy alatt szep hibauzeneteket tudok kidobalni (Javascript nelkul). Ha a feldolgozast masik php file vegzi, akkor a leptetes (tobblepeses formrol van szo) meg van oldva, de nem tudok hibauzeneteket kiirni.

Mar jo ideje kutatok a problema megoldasa utan, sikertelenul...pedig biztos valami kezenfekvo dolog. Vagy meg sem lehet oldani... :)
Javascripten kivul meg lehet oldani ezt mashogy?
Ha nem, akkor az a megoldas is erdekel...jelen esetben fontosabb hogy mukodjon, mint maga a kompatibilitas.

Nagyon szepen koszonom elore is a segitseget!

Jo ejszakat,
Balazs