ugrás a tartalomhoz

Archívum - Ápr 24, 2007 - Fórum téma

Invision Power board nyelvi fájl feltöltésre "allowed memory size exhausted"

dtommy79 · 2007. Ápr. 24. (K), 21.19
Hi,

IPB 2.2-t használok és nem tudom feltölteni a nyelvi fájlt. mindig ezt a hiba üzenetet kapom:


Fatal error: Allowed memory size of 16777216 bytes exhausted (tried to allocate 41 bytes) in /nfs/extra/a/am/amerika-forum/wwwroot/ips_kernel/class_xml.php on line 261



mi lehet a gond?
Köszi
 

Ror tábla és model nevek

foxmulder · 2007. Ápr. 24. (K), 17.26
Sziasztok! Most ismerkedem a Ruby on Rails kereterendszerrel és van egy gondom. Nem állítható át valahol az az elnevezési konvenció, hogy egy adatbázistábla neve többesszám és a keretrendszer egy, az ezen táblanévből a többes szám szó végi "s" betűjének elvételével képzett model nevet vár? Mit lehet kezdeni a "species" és "genus" táblanevekkel? Az előbbi egyes és többes szám egyszerre, az utóbbi egyes szám, a genus többes száma ui. genera. Ha van más lehetőség, mint a "species_records" táblanév és a "species_record" model név az jó lenne.

Köszönettel PiPi (itt foxmulder)
 

Ötletek elemek gyűjtésére

unregistered · 2007. Ápr. 24. (K), 16.13
Hello!

Szeretnék egy olyan funkciót a honlapomra hogy kedves felhasználónk képek közül választ és amikre rákattint azok kikeresődnek az adatbázisból majd a nevük oldalt megjelenik egy kis div területen, majd amikor rányom az elküldre akkor megkapja a kiválasztott képeket emailbe.
A problémám pedig az, hogy az ilyen elemek gyűjtése hogyan történik? Cookiekkal vagy Session-nel vagy mivels szokás ezt megoldani? Arra is gondoltam már, hogy JS onclickre kiírja szépen az elemek nevét majd abból bogarászom ki és úgy küldöm emailként. Valami olyasmit szeretnék mint a webshopoknál amikor kosárba válogatunk csak még sosem csináltam se webshopot se ilyen gyüjtögetést :(
Előre is köszönöm!

Üdv
 

continue hasznalata ciklusban

zoliky · 2007. Ápr. 24. (K), 14.08

<script type="text/javascript">
<!--
	for(x=0; x<=10; x++){
	if (x==3){
	continue;
	}
	document.write(x + '<br>');
	}
//-->
</script>
Ebben az esetben a continue parancsal atugrok a 3-as szamon.
Ugyanezt meg lehet csinalni while ciklusal, probaltam de osszinten nem sikerult

Koszi!
 

Szoftver, mint apport kft-be

bizi · 2007. Ápr. 24. (K), 14.07
Hi!

Van vkinek tapasztalata sw kft-be való bevitelére apportként?
Kell-e szakértői vélemény vagy elég, ha a tagok elfogadják az értékét? Milyen dokumentáltság kell hozzá; mivel, hogyan lehet a megállapított értékét igazolni, ha nem veszünk igénybe külső szakértőt?
Esetleg vmi hozzáférhető minta doksit tud vki?

bizi
 

iframe újratöltés problem

Somnus · 2007. Ápr. 24. (K), 13.46
Egy oldalon belül egy iframe-t szeretnék frissíteni gombnyomásra.
A következő kóddal próbálkoztam ( itt: http://test.somnusoft.com/ ):
--------- index.html -----------
<html>
<body>
<iframe id="Random" height="200" width="300" border="0" src="random.php"></iframe>
<br><br>
<input type="button" value="&Uacute;jrat&ouml;lt&eacute;s!" onclick="document.getElementById('Random').src = document.getElementById('Random').src;">
</body>
</html>
--------------------------------
Firefoxban szépen frissítgeti a számot (vagyis az iframe-t) de IE-ben és Operában is néztem és ott megse mukkan... ugyanazt a számot dobja ki tehát nem futtatja le a php-t tehát nem frissíti az iframe-et.
(a phpben egy egyszerű <?php print (rand(1000,9999));?> sor van)
Hogy lehetne megoldani a frissítést?
Előre is köszönöm!
További szép napot!
 

Meta refresh vs google

h3ini · 2007. Ápr. 24. (K), 13.34
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy mennyire szereti vajon a google a Meta refresht.
A következő a szitu:
Sajnos az adott oldal linkje mindig változik mert viszi a link a session ID-t és egyéb ID-kat. Sajnos ezen nem tudok változtatni, mert én nem férek hozzá. Ugyebár ez annyira nem jó így a googlinak, mert mindig más a link gyakorlatilag.
Ha csinálok olyan html oldalakat, amit frankón az optimalizáláshoz szükséges módon elkészítek és meta refreshel gyakorlatilag a keresőböl érkező embert átdobom a megfelelő helyre, akkor vajon ezeket a 'segédoldalakat' beindexeli rendesen a google? Tehát át tudom így 'verni', vagy nem szereti az ilyesmit?

Előre is köszi
 

Prototype 1.5 POST hiba

csukaj · 2007. Ápr. 24. (K), 13.27
Sziasztok

Az a gondom, hogy ha a prototype 1.5-ös verzióját használom ajax kérésekre, akkor az én tárhelyemen nem működik a POST-olás, máshol ugyanaz a kód viszon működik.

Az ajax hívás eredménye 403-as hibaoldal, de ha get-el hívom, akkor működik. Illetve POST-al más szervereken is működik

Prototype 1.4-el ugyanaz a kód működik.

Szerintem valami szerver beállítás lesz...

Példa:
itt rossz: http://www.dataco.hu/temp/posterror/
itt jó: http://csukk.fw.hu/posterror/

Forrás:

index.php

<html>
  <head>
    <script type='text/javascript' src="prototype.js"></script>
		<script type='text/javascript'>
		function ppp(method) {
			var myAjax = new Ajax.Updater(
				'proba', 'ajax.php', {
					method: method
				}
			);
			return true;
		}				
		</script>
  </head>
  <body>
  	<input type="button" value="get"  onclick="ppp('get');">
		<input type="button" value="post" onclick="ppp('post');">
		<div id="proba">valami</div>
  </body>
</html>
ajax.php
<?

print "árvíztűrő" . time();

?>
 

HTML-ből PDF és DOC

peachman · 2007. Ápr. 24. (K), 09.06
Üdv!

Szükségem lenne linkre, ahol találok olyan PHP kódot, amellyel megoldható lenne, hogy idönként HTML oldalból PDF és MSDOC fájlokat tudjak készíteni. Amit találtam eddíg olyan forrást készít, amit nem tudok utánna megnyitni. Ha valaki már csinált ilyet legyen kedves és adjon linket hozzá és majd kibogarászom. Köszi előre is!
 

PHP + MySQL Fatal error: Call to undefined function mysql_connect() in C:\Inetpub\wwwroot\index.php on line 164

sabee0809 · 2007. Ápr. 24. (K), 09.01
Sziasztok!

Bocs, hogy ilyen alap dologgal írok ide....
Tudom, hogy valahol be kellene állítanom....de hol és mit?

Köszi: Szabolcs