ugrás a tartalomhoz

Archívum - Ápr 2007 - Fórum téma

április 11

Warning: Your script possibly relies on a session side-effect...

chipi · 2007. Ápr. 11. (Sze), 15.59
Sziasztok!
Írtam egy keresést és valamiért ha pontos keresésnél ezt a hibát kapom :(

Warning: Unknown(): Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively. in Unknown on line 0
 

include_once: failed to open stream NÉHA

vbence · 2007. Ápr. 11. (Sze), 14.16
Halihó!

Miuán a szerver ment egykét napig, akkor jelentkezik a dolog. Nem tölt be inclide fájlokat, amik a helyükön vannak, sőt órákkal azelőtt még tökéletesen működtek. Apache rstart megodlja a problémát.

Annyit sikerült találnom, hogy ha nyomok egy phpinfo-t ebben a beteg állapotban, akkor a környzet nagyrésze nem található. Itt egy minta normál állapotban:

MACHTYPE	i386
USER	root
MAIL	/var/mail/root
SHLVL	2
VENDOR	intel
HOME	/root
PAGER	more
GROUP	wheel
LOGNAME	root
MC_SID	39463
TERM	xterm-color
BLOCKSIZE	K
PATH	/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/usr/games:/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/X11R6/bin:/root/bin
REMOTEHOST	***
MC_TMPDIR	/tmp/mc-root
HOST	***
SHELL	/bin/csh
OSTYPE	FreeBSD
PWD	/root/etc/rc.d
FTP_PASSIVE_MODE	YES
HOSTTYPE	FreeBSD
EDITOR	vi
ezzel szemben hibásan mindössze ennyi a környezet:
HOME	/
PATH	/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin
Apache 1, PHP 5.2.1 és ZendOptimizer 3.2.4 van a rendszerben. Ha valakinek van ötlete, simerősek a tünetek szivesen várok minden hozzászólást. Felrakok apache2-t, ha nem sikerül kinyomozni a problémát, de nem szivesen frissítenék ekkorát, ha nem muszáj.

B
 

Ioncube encoder tapasztalatok? Megéri?

sotetbarna · 2007. Ápr. 11. (Sze), 13.25
Sziasztok!

Szeretném megtudni, hogy használ-e valaki ioncube encodert? Mik a tapasztalatai éles környezetben? Megéri-e az árát? Illetve smarty-val használja-e valaki?

Minden info érdekel, sikeres használat, meg sikertelen is.

Előre is köszi a hozzászólásokat!

Barna
 

JavaScript this hivatkozás mindig az aktuális div adatait adja vissza

Max Logan · 2007. Ápr. 11. (Sze), 11.10
Alapvetően eddig még nem használtam OO kódot. Egy probléma során vizsont rájöttem, hogy muszáj lesz objektumokhoz nyúlnom.

A probléma: egy HTML elem onClick eseményéhez egy olyan függvényt szerettem volna hozzárendelni, aminek 2 paramétere van. Arra rájöttem, hogy az addEvenetListener-rel nem fog összejönni. Ekkor kicsit gondolkodtam és szmbe jutott, hogy egy objektum tulajdonságaival tudom helyettesíteni a paraméter listát.

A kód a következőképpen néz ki:

 function block()
 {
    this.id = 'ID alapérték';
    this.cmd = 'CMD alapérték';
    this.show = showBlock;

//  (1)
//  alert('ID : ' + this.id + '\nCommand : ' + this.cmd);

    function showBlock()
    {
       alert('(show)ID : ' + this.id + '\n(show)Command : ' + this.cmd);
    }
 }

 var obj = document.getElementById('getclients');

 var getClients_block = new block();

 getClients_block.id = 'ID #1';
 getClients_block.cmd = 'CMD #1';

// (2)
// alert('ID : ' + getClients_block.id + '\nCommand : ' + getClients_block.cmd);
   
 addEvent(obj, 'click', getClients_block.show);
Az (1)-es pontnál szépen kiírja a kezdőértékeket amit megadtam. A (2)-es pontnál kiírja a felülírt értékeket. Viszont az eseménykezelő által beállított esemény bekövetkeztekor (tehát amikor rákattintok a DIV-re) nem a (2)-e pontnál beállíott értékeket írja ki, hanem annak a DIV-nek az értékeit amihez hozzá van rendelve az onClick esemény. Tehát kiírja az ID-hez, hogy getclient (ez a DIV ID-je), és mivel nincs cmd tulajdonsága ez undefined lesz.

Miért viselkedik így a kód?

Ha jól tévedek, akkor megoldást jelent a problémára, ha nem this.id-vel adom meg, hanem var id-vel és csinálok egy setID tagfüggvényt. De ha nem muszáj, akkor nem szeretnék ehhez a megoldáshoz folyamodni.
 

április 10

Hogyan tudom megoldani, hogy utf-8 kompatibilis legyen a PHP-s lapom?

Don Oden · 2007. Ápr. 10. (K), 16.33
Üdv!
Hogyan tudom megoldani azt hogy utf-8 kompatibilis legyen a php-s lapomban?
Azért választottam az utf 8-at mert elvileg kompatibilis Firefoxal és IE-vel egyaránt.
Hogyan oldjam meg a problémámat hogy mindkét böngésző mutassa az ékezetes betűket.
 

április 10

mysql lekérdezés phpval

Castor87 · 2007. Ápr. 9. (H), 22.55
Üdv!
Egy blog oldalon dolgozok és a cimkék kiírásával bajba vagyok(php5). Egy táblában vannak felsorolva a cimkék az ő id számukkal, egy másik táblában a cikkek, nekik is van külön id számuk rekordonként a megkülönböztetés végett.

Mivel egy cimkéhez több cikk és egy cikkhez több cimke is tartozhat, így arra gondoltam létrehozok egy új táblát, ami a cimke-cikk kapcsolatokat tartalmazza.
Valahogy így néz ki:
cimke id-k | cikk id-k
1 | 5
2 | 1
3 | 4
2 | 3
2 | 3
1 | 6

Azt nem tudom hogy tároljam el pl egy tömben azokat a cikk id-ket amik pl az 1-es számú cimke id-hez tartoznak.
Eddig vagy teljes táblát listáztam ki, vagy feltétellel egy darab rekordot kerestem. A fenti táblán látni lehet, hogy az 1-es cimkéhez 2db cikk tartozik melyeknek az id számuk: 5 és 6.
Ezzel a megoldással a cimkére klikkelve a hozzá tartozó cikkeket szeretném kilistázni.

De ha valakinek van ennél sokkal egyszerűbb/jobb ötlete szívesen veszem. Remélem minden fontos információt leírtam.

Köszönettel,
Castor
 

Igényes youtube, megérné?

vbence · 2007. Ápr. 9. (H), 12.37
A youtube (és klónjainak) húzóerejét a megaigénytlen "vicces videók" adják, de vannak akik tényleges tartalmat közvetítenek (podcastok, promó és okatató anyagok, esetleg más amatőr produkciók). Egy youtube videót alapból másfélszeresére nagyítva látunk, a kódolás pedig nem éppen a leghatékonyabb. A minőséget pedig senkinek nem kell bemutatnom...

Mit gondoltok, lenne hely, igény egy minőségi szolgáltatásnak? (A leglassabb szélessáv itthon 1 megabit, gyakorlatilag 720K-s videókat mindenki meg tud nézni, ez már a fullcd-s divx minősége, a flash videón is lehet picit tuningolni, egyszóval techikailag nincs probléma). Annyi, a hátrány, hogy a dupla sávszélesség természetesen kétszer annyiba kerülne. Gondolatok?
 

április 8

Több sorban megjelenő title="" érték

Marcell · 2007. Ápr. 8. (V), 13.36
Sziasztok!

Azt szeretném elérni, hogyha egy programnaptár <td> eleme fölé megy a júzer, akkor kilistázza neki az aznapi programokat, mindezt egy többsoros title-ként megadva. Csak ezért nem szeretnék bevenni a kódomba egy sok Kb-os JS-t (ála Sweettitle). Meg lehet ezt oldani valahogy Firefox/IE/Opera alatt egyszerre?
 

április 8

Linkelés egy főmenüpontomra további almenükre megy

Tomtee · 2007. Ápr. 7. (Szo), 23.41
Sziasztok! Kezdő honlapszerkesztgető vagyok, és most van egy nagy problémám. Mégpedig, hogy a főmenü egyik almenüjéből egy másik főmenüre szeretnék lépni, de sajnos, rosszul hivatkozik rá magától, mert azon almenü könyvtárán belül keresi a főmenüt, nem érti, hogy az főmenü.

www.tutiteszt.extra.hu oldalon van a honlap. Gyakorlatilag az a problémám, hogy a kazánok menüpont első almenüjére kattintva csi 18-100, hivatkozása h0/h2/h201.html, nos innen szeretnék a kandaallókra továbblépni, akkor nem érti, hogy az simán csak h0/h3.html, hanem a könyvtárán belül keresi tovább h0/h2/h0/h3.html Léci segítsen aki tud! Hogyan lehet ezt megoldani?

Örültem, hogy van végre egy sablon, amit felöltöztethetnék az adataimmal, és biztosan van is rá megoldás, de egyszerűen elképzelésem sincs.
 

gzippelt str kiterjesztése

TIV · 2007. Ápr. 7. (Szo), 21.05
Üdv!

Adott egy string, amit gzwrite-al szépen ügyesen beletömörítettem egy *gz fájlba. Most ha megnyitom winrarral, látok benne egy kiterjesztés nélküli fájlt, benne a kívánt tartalommal. Hogy tudok ennek a kiterjesztés nélküli fájlnak tömörítéskor egy kiterjesztést adni? mondjuk txt...? Anélkül gondoltam, h valóban létrehoznám az adott fájlt a stringel..szóval on the fly..:)

Előre is köszönöm!