ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 2007 - Fórum téma

február 15

rsGallery telepitesi gond

pgyz · 2007. Feb. 15. (Cs), 11.59
Sziasztok!

Van egy tetszetos free host a www.xhost.ro-n.
Joomlat szeretnek telepiteni az oldalamra, most tesztelgetem.
A joomla telepitesnel semmi gondom nem akadt.
Viszont ha valamilyen komponenst vagy barmit szeretnek telepiteni, a kov. hibauzenetet kapom: ERROR: Could not find an XML setup file in the package.
Ezt akkor ha az en gepemrol akarok egy ZIPet feltolteni.

Probaltam maskeppen, hogy felmasoljam a kicsomagolt componenst a serveren egy konyvtarba
/home/www/free/uv.ro/pzoli.uv.ro/joomla/administrator/components/com_installer/component
Ezt keri a joomla. Ide letrhoztam egy pl "gal" konyvtarat es oda csomagoltam ki az rsGallery fajlokat.

Most meg ez a hibauzenet:
Failed to create directory "/home/www/free/uv.ro/pzoli.uv.ro/joomla/components/com_rsgallery2/js_highslide"

Nincsenek irasi jog problemak.

Hogyan tudomnam telepiteni a galeriat?


Volna meg egy kerdesem:
Nekem nagyon tetszik a SimpleViewer. Letezik ehhez hasonlo galeria komponens Joomla ala, kommentar es pontozasi lehetosekkel?

Elore is koszi a segitsegeteket!
 

spamírtás, avagy sikertelen kísérletek spamassassinnal

Cadeyrn · 2007. Feb. 15. (Cs), 10.33
Üdv!

Nagyon röviden összefoglalva: ubuntu szerver, postfix és courier, spamassassin telepítve, minden apt-get-tel.
Spamassassin elvileg configolva (/etc/mail/spamassassin/local.cf), a spam továbbra is árad. bayes, razor, pyzor és dcc aktiválva, spam továbbra is árad.
Keresgéltem a neten, ezt talátam:
http://www.xnote.com/howto/postfix-spamassassin.html
próbálkoztam, és kiderült, hogy a szerveren az égegyadta világon sehol sincs spamc. (whereis spamc -> spamc: )
mi a teendő ez után, van valakinek tippje?

előre is köszönöm,
Molnár Péter
 

február 14

<title> változtatása

Kobra · 2007. Feb. 14. (Sze), 18.49
Üdv!

Van egy CSS menüm ami szeretném, ha az adott menüpont behívása mellett változtatná a weboldal címét.
Hogy tudom ezt szépen megoldani?
 

border-left kitólja a menüpontot

lacy · 2007. Feb. 14. (Sze), 18.35
Sziasztok!

Csináltam egy CSS menüt, úgy működik, hogy ha ráálltok a menüpontokra akkor egy kicsit bejjebb dobja a fehéres részt, ám IE 6 alatt a vége ilyenkor kilóg! FF alatt jól működik!

ITT AZ OLDAL és ITT A CSS

Miért és hogy lehetne rajta segíteni? Előre is köszönöm!
 

php kepszerkesztes es tomb exportalas

gaboss · 2007. Feb. 14. (Sze), 17.34
Udv,

kezdo vagyok a php programozasban, es mindjart raakadtam egy-ket szamomra rejtelyes problemara.

Az egyik problema a kov.:
Egy php fajlban (legyen aaa.php) kiszamitok valamilyen ertekeket, mondjuk grafikai elem pontjait (koordinatait) es ezeket at szeretnem vinni egy masik php fajlba (legyen bbb.php) ahol ezeket a pontokat kirajzolom a GD konyvtar segitsegevel. A problema az, hogy probaltam "post" metodussal atvinni a tombot a bbb.php-be, de az termeszetesen nem mukodott. Hogyan lehetne ezt a problemat megoldani? Sajnos mind a ketto php fajlban szuksegem van a tombre. A nyakatekert megoldas az, ha mindket php fajlban kiszamolom a tomb ertekeit, de biztosan van valami elegansabb megoldas is, nem?

A masik gondom a kepalkotassal kapcsolatosa a GD konyvtarban. Lehetseges, hogy a kep nagysaga valtozzon a megnyitott explorer (vagy mozilla, stb) ablak nagysaggatol fuggoen? Szoval ha maximalizalom vagy ha kissebitem az ablakot, akkor automatikusan leolvassa az ablak meretet es atmeretezze a kepet?

Elore is koszi a segitseg
 

FCK editor value visszaírás

rrroka · 2007. Feb. 14. (Sze), 15.26
Sziasztok!

FCK editorral szerkesztett szöveget mentek el adatbázisba és azt tapasztalom h ha <br /> vagy <p> van benne akkor a visszaírásnál nem jelenik meg semmi, még a zserkesztőablak se.
kiiratás:
oFCKeditor.Value='<?= $rs['eiras'];?>';

Forrást nézve az derült ki számomra h html-ként bánik ekkor a szöveggel, ez zavar be.
Van vkinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? mi lehet a megoldás?

köszi!
üdv:
rrroka
 

PHP fájl darabolás

N0r3i · 2007. Feb. 14. (Sze), 14.01
Sziasztok!

Van egy PHP class-om, ami idővel szép nagy méretű lett, olyannyira, hogy már elég nehézkes a kezelése, kissé lelassult a szintaxis-kiemelés (Dreamweaver), az ftp feltöltésekről nem is beszélve (több mint 0.5 MB).

Szét lehet ezt darabolni úgy, hogy bizonyos tagfüggvényeket átpakolok (több) másik fájlba és include-szerűen hivatkozok rájuk? A szokásos include/require kombináció nem jött be, ezekkel legfeljebb az tudnám elérni, hogy 1-1 függvény leírását teszem külön fájlba, de ennyire nem akarom szétszedni.

Tehát a logikailag összetartozó függvény-csoportokat szeretném külön fájlban tartani úgy, hogy ezek a class részei (tagfüggvényei) maradjanak. Lehet ilyent?

N0r3i
 

Kinek mi a véleménye ezekről a könyvekről

Max Logan · 2007. Feb. 14. (Sze), 13.32
Szóval a következő könyveket szándékozom megvenni, kinek mi a véleménye, érdemes-e megvenni őket (Alexandra online - mindegyikre 25% kedvezmény van)?

- JavaScript Zsebkönyv
- Webalkalmazások fejlesztése AJAX segítségével
- UML földi halandóknak
- Hogyan törjünk fel webhelyeket
 

PHP fájlból egy másik php fájl xml kimenetének olvasása

grimus · 2007. Feb. 14. (Sze), 10.34
Üdv!

Van egy php fájl, ami paraméterekkel ellátva meghív egy másik php fájlt:

xmlgenerator.php?para1=valami&para2=akarmi

Ez az xmlgenerator a paraméterek határása egy szabványos xml-t ad vissza.

Kérdés: hogyan lehet ezt a php fájl olvasni? Itt a nehézséget a paraméterek okozzák. JS-ből könnyű lenne(http request), de ebben az esetben ez nem elérhető.

Köszönöm a segítséget!
 

február 14

FF-ben nem látszik a háttér(css)

passatgt · 2007. Feb. 13. (K), 23.56
Hali!
Valamiért Firefoxban a tartalom rész nem tolja le a hátteret.Úgy kéne kinéznie mint IE-ben.Mi lehet a gond?

www.ingyen.org/ujfree