ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 2007 - Fórum téma

február 20

oldalsó panel magassága

Trekan · 2007. Feb. 20. (K), 13.40
Sziasztok,

Adott: az oldalon van 2 panel(div) egymás mellett, az egyik float-olva van a másik mellé, mindkettőnek dinamikus tartalma van ezért változhat a magasságuk.
Probléma: a két panel között lennie kell egy elválasztó függőleges csíknak, ez most úgy van megoldva hogy a bal oldali panelnek van jobb bordere, de mindig a magasabbnak kéne hogy legyen, vagy egyforma magasak kéne h legyenek.
Van erre vmi egyszerű megoldás? Kezdő vagyok css-ben.

Thx
 

getElementsByTagName head-en belüli hívása nullát ad vissza

grimus · 2007. Feb. 20. (K), 13.32
Ha a document.getElementsByTagName a head-ből hívódik meg, mint alább az onload után, akkor a dokumentum elemeire mindig nullát ír. Hogyan lehet a headből hozzáférni?

<html>
<head>
<title>getElementsByTagName example</title>
<script type="text/javascript">
function getAllParaElems()
{
  var allParas = document.getElementsByTagName("p");
  var num = allParas.length;
  alert("There are " + num + " <p> elements in this document");
}
document.onload = getAllParaElems(); 
</script>
</head>
<p>Some outer text</p>
<p>Some outer text</p>
<button onClick="getAllParaElems();">
 show all p elements in document</button><br />
</body>
</html>
 

Árajánlat nyomtatvány

zaum · 2007. Feb. 20. (K), 13.26
Sziasztok, tudtok segíteni abban, hogy hol lelek egy "árajánlat-sablont"? Vagyis egyfajta útbaigazítást, hogy milyen tételek (nem az összeg a fontos) szerepeljenek egy árajánlatban, amit az ügyfél számára adok. Programozás/design/tervkészítés stb. Nyilván ez személyre szabott, de jó lenne vmi kiindulási alapnak. Ha esetleg vki megosztaná velem a módszerét.. Csak nehogy vmit kihagyjak, amit aztán később nem tudok érvényesíteni.
 

RSS hírolvasó probléma az itport.hu rss-sel

neumann · 2007. Feb. 20. (K), 11.24
Szaisztok!

Volna egy kis problémám az rss hírolvasót elhelyezve a weblapon
a következő sor jelenik meg a hírek fölött.
ďťżArray ( [scheme] => http [host] => www.itport.hu [path] => /rss/rss_partner_iso88592.xml ) 0


Mi lehet a gond?
Mit csináltam rosszul
 

JS - string resz meghivasa egy "text" mezobe

gaboss · 2007. Feb. 20. (K), 09.51
Udv,

Egy htm lapon szeretnem elerni a javasript segitsegevel azt, hogy egy string elso 3 elemet (ami az lesz, hogy: "egy") kiiratni egy "text" mezobe...
De sajna valami hiba van...Tudtok segiteni, mi lehet a gond? Vagy esetleg a megoldast?
Ime a forraskod:

<html>
 <head>
  <script language="javascript">
   function mivan()
   {
    var str="egy_ketto";
    document.getElementbyId('szam').value=str.slice(0,3);
   }
  </script>
 </head>
 <body>
  <input id="szam" type="text" />
  <br />
  <input type="submit" value="Kiiras!!!" onclick="mivan()" />
 </body>
</html>
Koszi
 

Firefox gyorsbillentyűk

virág · 2007. Feb. 20. (K), 09.16
Sziasztok,

valószínű egyszerű és banális lesz a kérdésem, utánajártam a neten, kérdezősködtem, de eddig igazán megfelelő megoldást nem találtam a problémámra. Van egy fejlesztés, amit nem én kezdtem el és van neki egy szép "frame"-s megjelnítő felülete. Firefoxban dolgozom rajta és eléggé gyakran szükségem van arra az infóra, hogy melyik frameban mi a neve és paraméterei az oldalnak. Ezt ugye jobb egérgomb, This Frame->View Frame Info menüpont alatt tudom megmézni. A gondom az, hogy meglehetősen gyakran kell ez a funkció és idegesít, hogy ilyen "hosszú úton" tudom csak ezt az infót megjeleníteni. (Túl sok lépés :) ) Kérdésem: lehet a Firefoxban ehhez billentyűkombinációt rendelni? Vagy van erre gyorsabb megoldás? Aki tudja annak előre is nagyon köszi a segítséget!
 

február 20

Offsite backup

vbence · 2007. Feb. 19. (H), 23.46
Üdv!

Kéne pár tipp. Arra gondoltam bérelek valahol valami nagyon olcsó tárhelyet offsite backup céljára. (Az offsite backup arra jó, ha a szervert lebombázzák a néhánytíz (száz?) kilóméterre lévő másik helyen biztonságban vannak az adatok).

Szóval van valaki, akinek van erre bejáratott megoldása, vagy szolgáltató, akinek van erre kitalált nagyonnagyon low-cost csomagja (ugyebár leég egy ftp-only esetleg webdav-only elérés), más megoldás stb...
 

CSS alapu weblap

zoliky · 2007. Feb. 19. (H), 22.12
Egy ismerosomnek szeretnek egy weblapot kesziteni, nincs szuksegem sok mozgo kepre, grafikara, stb..

A kovetkezo keppen szeretnem az oldalt felosztani:

* Fejlec
- Egy kep (logo) a fejlecben
- Egy vizszintes menu a fejlecben
* Tartalom
- Ide kerul szoveg.
* Lab
- Ide kerul egy copyright szoveg.

Az oldal a kovetkezo cimen elerheto:

http://wplink.dyndns.org/joel/
a CSS pedig itt: http://wplink.dyndns.org/joel/style.css

A lap jol latszodik Explorer-ben es Firefox-ban. Az egyetlen problema, hogy ha kicsinyitem a browszer ablakat a kep elfut a helyerol.

Van otletetek miert tortenik ez? elnezest ha hujeseget kerdezek de kezdo vagyok web teren, eddig csak dokumentaciokat olvastam CSS-rol es eloszor probalom ki a dolgokat.

Szuksegem lenne par tanacsra mit gondoltok az XHTML kodrol, eddig jol hasznaltam a DIV-eket?

Koszonom !
 

Az összes böngészőre optimalizálás

Brooklyn · 2007. Feb. 19. (H), 16.27
Sziasztok.
Lehet hogy hülye kérdés de az van hogy ha IE-be megnézem a honlapom teljesen jó viszont ha Firefoxba nézem egy picit össze vissza elvannak csúszva a dolgok. Ja és Frontpage-be csináltam Layerekkel. Mi lehet a baj? köszi előre is a segítséget.
 

Több kép feltöltése és egyenkénti meghívása tömmbel

xyberwolf · 2007. Feb. 19. (H), 15.39
Sziasztok.

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Elégé kezdő vagyok még. Van egy form-om ami így néz ki:

<form action="" method="post" enctype="multipart/form-data">
<p>Képek:
<input type="file" name="kepek[]" />
<input type="file" name="kepek[]" />
<input type="file" name="kepek[]" />
<input type="submit" value="Feltöltés" />
</p>
</form>

és van egy hozzá tartozó php script:

<?php
foreach ($_FILES["kepek"]["error"] as $key => $error) {
if ($error == UPLOAD_ERR_OK) {
$tmp_name = $_FILES["kepek"]["tmp_name"][$key];
$name = $_FILES["kepek"]["name"][$key];
move_uploaded_file($tmp_name, "data/$name");
}
}
?>

Ezt szeretném átalakítani valahogy úgy, hogy egyenként meg tudjam hívni a feltöltött képeket hogy egy adatbázisba le tudjam tárolni ahol más adatot is tárolnék a képek url-je mellet. valami ilyesmi sql utasítással:

INSERT INTO tablam VALEUS ('kepek1','kepek2','kepek3')


Előre is köszönöm.

xyberwolf alias Atis