ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 2007 - Fórum téma

február 19

Flash és az Apache

nemesis21 · 2007. Feb. 19. (H), 10.27
Sziasztok !

Lenne egy nagy problémám :)
Csináltam egy full Flash - es oldalt minden jól működik rajta leszámítva egy dolgot. Van egy szobafoglalásos rész amit php segítségével továbbítok Email - be. Ez is tökéletesen működik csak az a probléma, hogy a Flash UTF-8 - as kódrendszert használ a szerverünk pedig "latin1_swedish" -re van állítva. Tudom rengeteg ilyen hozzászólás van, de a probléma mégsem ilyen egyszerű :) A szervert nem állíthatom át ugyanis mióta megy nállunk azóta így van beállítva rengeteg adatbázissal és weblappal. Azt se kérdezzétek miért erre van állítva mert ezt én sem igazán értem ... :)
Azzal is tisztába vagyok, hogy ha Flash/Html - el csinálnám már rég menne, de ez egyszerűen nem hagy nyugodni :)
Tehát létezik e valami parancs vagy beállítás amely - el a Flash latin1 - be birná küldeni az adatokat ?
Előre is köszönöm a segítséget !!!
 

február 18

Scrolling Frame Nelkul

Andrean · 2007. Feb. 18. (V), 19.35
Sziasztok az a gondom , hogy csinaltam egy php + ajax chatet , es ugye kijelzem a felhasznalokat, a hozzaszolasokat ugy oldottam meg hogy ha 30 hozzaszolasnal tobb van akkor update az sql ben ott ahol az message id a legkisebb volt, es uj mess id t kap es uj idopontot , de az aktualisan chatelo felhasznalokat lekerdezem sql rol , es az a gond hogy van egy tabla ugye 540 px el hosszu , es ha mit tudom en tegyuk fel hogy tobb lesz aktiv chatelo mint 40 vagy 45 akkor a tabla megnyulik , na most en olyat akarok csinalni hogy ,
ha eleri a tabla a maximalis hosszusagot/magassagot , akkor scrollozni lehessen benne, koszike elore is a segitseget, sziasztok.
 

DW tab-behúzás jelzése

lacy · 2007. Feb. 18. (V), 17.31
Üdv!

Nem tudom csak én tartok-e rá igényt, de szeretném ha DW8am notepad++-hoz hasonlóan jelezné a tab behúzásokat. notepad++ pl egy | fehéres vonallal jelöli.



Előre is köszönöm!
 

css.chm létezik magyarul?

Saladin9 · 2007. Feb. 18. (V), 11.09
Létezik esetleg CSS.CHM magyarul?
Vagy valamilyen ref szintű részletes leírás magyarul?
 

Apache log rotation

farkaskutya · 2007. Feb. 18. (V), 01.25
Sziasztok,

segítségeteket szeretném kérni a következő dologban.
Szeretném beállítani a napi logolást egy win2003-on futó 2.x apache-on, csak nem sikerül. Virtual hostokat használom és így adtam meg neki:

<VirtualHost *:80>
ServerName www.akarmi.hu
ServerAlias akarmi.hu
DocumentRoot g:/webroot/akarmi
ErrorLog logs/akarmi_error.log
TransferLog "|bin/rotatelogs.exe logs/akarmi_access%y_%m_%d.log 86400"
</VirtualHost>

A log beállításoknál még szerepel ennyi:
CustomLog logs/access.log common

Ezzel az a gondom, hogy amíg a TransferLog sor szerepel a Virtualhost részben addig nem indul el a szerver, ha kiveszem akkor megy. Viszont elég tetemes méretű lesz a log és gondoltam jó lenne ha dátum szerint elrakná és minden nap újat kezdene.


Köszönöm a segítséget.
Üdv
 

február 17

connect by prior mysqlben

axiss · 2007. Feb. 17. (Szo), 19.28
Sziasztok!
Oracles alakalmazást kéne átültetnem MySQLbe, tele ilyen hiearchikus selectekkel:

SELECT T3.JELLEMZO_ID, MM.pkg_Nyelv.VonatkoztatottUtolsoNev('JELN', MM.pkg_Ido.IdoToHonap(:aKurrensido), T3.JELLEMZO_ID, :aJellemzoID) AS NYELVI_NEV, T3.Szint
FROM (
SELECT T11.JELLEMZO_ID, MIN(TalaltSzint) AS Szint FROM
(SELECT T10.JELLEMZO_ID, LEVEL AS TalaltSzint
FROM MINMUT.SZAMITASI_ARGUMENTUM T10
START WITH T10.SZAMARG_JELLEMZO_ID = :aJellemzoID
CONNECT BY PRIOR T10.JELLEMZO_ID = T10.SZAMARG_JELLEMZO_ID) T11
GROUP BY T11.JELLEMZO_ID) T3
ORDER BY NYELVI_NEV ASC


Van valami remény ilyeneket futtatni mysql-ben?
 

Miért nincsenek hirdetések az oldalon?

Charybdis · 2007. Feb. 17. (Szo), 17.01
Nem értem, hogy egy 6-os page rankű oldalon miért nincsenek hirdetések, pl. Adsense? Értem én, hogy non-profit, de kit zavarna a kapcsolódó szöveges hirdetés?

A bevételeket vissza lehetne forgatni az oldalba, így jobb lenne az oldal, több, jobb cikk, több látogató.

Egyszerű a képlet - a látogatók jól járnak az ingyenes tartalommal. A hirdetők jól járnak, mert megjelennek a hirdetéseik. A weblabor tulajdonosai is jól járnak, mert van bevétel. Mindenki jól jár? Igen.

Akkor miért nincsen Adsense?
 

PHP redirect és böngésző/szerver 200 OK visszajelzése

Gal Kristof · 2007. Feb. 17. (Szo), 14.38
Eddigi szerveremen minden gond nélkül működött simán a php-s header("Location: ... ") módszer átirányításra. Nem küldtem semmilyen státusz kódot, mégha ez nem is elegáns. :) Most viszont egy új szerveren a sima redirect/refresh helyett mindig kiad egy szerver státusz jelzést (200 OK), miszerint "The document has moved here." és csak egy kattintás után megy tovább.

2 esetben használom ezt: az egyik a klasszikus form post-olás után, hogy reload-ra ne küldje el újra a formot. A másik esetben szintén form kitöltés után a php bizonyos műveleteket végrehajt és át kellene adni a "vezérlést" egy másik szerveren lévő másik domain-nek (tehát klasszik átirányítás).

A kérdésem az lenne, hogy miként tudnék megszabadulni a felesleges/zavaró 200 OK-os üzenetektől, ráadásul úgy, hogy a Google robototk se őrüljenek meg.

Előre is köszi!

(Próbálgattam különféle státuszkódokat is küldeni a Loaction: előtt, egyik sem orvosolta kínjaimat.)
 

Az oldal védelme

chipi · 2007. Feb. 17. (Szo), 02.07
Sziasztok!

Kérek segítséget azzal kapcsolatban, hogy írtam egy e boltot és szeretnének bankkártáyal fizetni, de ezt hogyan oldajam meg, hogy az oldal védelem alatt legyen, 128 bites titkosítással?

Köszi!
 

február 16

AllowOverride és ForceType

Gal Kristof · 2007. Feb. 16. (P), 17.46
Próbálom beállítani, hogy .php kiterjesztés nélkül is elinduljanak a php fájlok. Tudom, hogy ForceType-hoz kell valamit csinálni az AllowOverride-al, hogy ne adjon ki 500-as hibát, épp csak azt nem tudom, hogy mit kell csinálni. :)

A kérdésem, hogy hol (melyik config fájlban), és hogy pontosan mire kell állítani?

Köszi előre is!