ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 23, 2007 - Fórum téma

Elveszett változó

pora · 2007. Feb. 23. (P), 14.24
Sziasztok!

Ha valakinek van ötlete, szánjon meg, kérem szépen:

Van egy osszerak() függvényem, ami az első paraméterben megadott fájlban lecserél bizonyos szövegrészeket include(...)-okra (hogy futási időben mondhassam meg, mi kerüljön bizonyos oldalak bizonyos helyeire). A lecserélés eredményét egy fájlba írom, ennek a fájlnak a nevével tér vissza az osszerak(). A felhasználás után ezt a fájlt törlöm a takarit() függvénnyel.

Van egy kirak() függvényem, ami előbb összerakja a kimeneti fájlt, include-olja, aztán le is törli, így néz ki:
function kirak(){
	$tempfvalt = func_get_arg(1);
	$master = func_get_arg(0);
	include(osszerak($master, $tempfvalt));
	takarit();
}
Az első paraméter a cserék előtti fájl neve, a második a cseréket leíró tömb.

Ha ezt írom:
$user="GipszJakab";
$valt["hely01"]="hellouser.php";
include(osszerak("foo.html", $valt));
takarit();
akkor a foo.html "hely01"-gyel jelölt pontján kiírja, hogy "Hello GipszJakab!"

Ha ezt írom:
$user="GipszJakab";
$valt["hely01"]="hellouser.php";
kirak("foo.html", $valt);
akkor a foo.html "hely01"-gyel jelölt pontján kiírja, hogy "Hello !"

Vagyis elveszett a változóm!

Illetve mégsem, mert, ha ezt írom:
$user="GipszJakab";
$valt["hely01"]="hellouser.php";
kirak("foo.html", $valt);
echo $user;
akkor a foo.html "hely01"-gyel jelölt pontján kiírja, hogy "Hello !", majd a lap aljára kiírja, hogy "GipszJakab".

Szóval $user változó megvan, de a (kétszeresen) include-olt kódrész üresnek látja. De csak akkor, ha a kirak() függvénnyel hívom meg. Ha a kirak függvény belsejét írom oda, akkor rendben fut le.

A gond csak a kirak() függvény körül lehet, de egyszerűen elképzelésem nincs, mi ott a gond, hiszen csak továbbadom a paramétereket, amelyek között nem is szerepel a $user nevű változó.

XSL_FO avagy nyomtatványok a netről

Saladin9 · 2007. Feb. 23. (P), 13.03
Állítólag a jövő nyomtatványai a netről ezt a stílus formázási "nyelvet" fogják használni.
Én készítettem pár kísérleti xml doksit ilyen formátumban. Van egy progi, ami pdf-be konvertál, de nem müx. Létezik olyan eljárás, mi *.fo -ból nyomtatható formába hoz szerver oldalon egy dokumentumot?
 

Aptana nálatok is nagyon terheli a processzort?

kilvadi · 2007. Feb. 23. (P), 11.59
szevasztok!

kronikus fejlesztoeszkoz keresesben vagyok (honapok ota).
csomo dolgot kiprobaltam. ez az aptana eleg jol osszefogja amit szeretnek, de..

par honapja kiprobaltam, akkor meg eleg karcsu volt es bugos.
most viszont az a problemam vele, hogy hihetetlenul eszi a procit.
linux (debian sid) alatt amd3000+ procival szeretnem hasznalni.

az a furcsa hogy klf. eclipse-es IDE-ket kiprobalva nincs ez a gorcsoles
csak aptanaval.

kirpobaltam mar 1.4, 1.5 sot az 1.6-os javat is. felraktam pluginbol es csomagbol. kiprobaltam a stabil es a nightly-t es semmi valtozas.

nalam lehet a problema vagy tenyleg ennyire procizabalo alkalmazassa sikerult varazsolniuk az aptanat a fejlesztoknek?

kosz!
 

Apache + python httpd conf beállítása (win32)

.adam · 2007. Feb. 23. (P), 11.36
haho,

Az lenne a kérdésem, hogy van valakinek gyakorlata, hogyan lehet python-t futtatni apache felett.

Apache 2.0.29
Python 2.5
és az ezeknek megfelelő mod_python fönnvan.

A vonatkozó httpd.conf fájl a következő:
...
Listen 127.0.0.1:90
...
LoadModule access_module modules/mod_python.so
...
AddHandler mod_python .py
#LoadModule python_module "F:\Programs\Python\25\python.exe" # ez sem jó
PythonHandler mod_python.publisher # az apache teszt hibát dob, apache service nem indul # valami miatt ezek is hibásak
PythonHandler index # valami miatt ezek is hibásak
PythonDebug On


A segítséget előre is köszönöm, nagyon fontos lenne.
 

Görgethető táblázat rögzített fejléccel, és 0. oszloppal

tiku I tikaszvince · 2007. Feb. 23. (P), 10.57
Sziasztok!

Van egy táblázatom, ami nem fér el a neki megálmodott helyen. Ezért körbe vettem egy div-vel, amire beállítottam az overflow: scroll; tulajdonságot. Ekkor probléma volt hogy a fejléc is scrollozódik a tartalommal, ezért a divet kivettem, a tartalmi részt tbody tag-ek közé fogtam, és beállítottam rá a overflow: scroll; tulajdonságot. Ez a megoldás mindaddig jól működött, amíg csak a táblázat magassága volt nagyobb a rendelkezésre álló helynél. Azóta bővült a táblázat, több oszlopot és több sort kell megjeleníteni.

Minden oszlopnak és minden sornak van fejléce, aminek a scrollozás mértékétől függetlenül látszódnia kellene (pl. mint a táblázat kezelőkben a sor/oszlop azonosítók).

Megkérdeztem google barátunkat, de a találati listában érékelhető megoldás csak egy JS-es megoldás volt. Mivel az oldal, ahol szükségem lenne erre, már így is kissé túl van terhelve JavaScripttel, ezt a megoldást hanyagolnám...

Már egy ideje izgat a kérdés (soha nem volt rá időm foglalkozni vele, de most viszont kellene a megoldás), hogy ezt a feladatot JS nélkül, tisztán HTML+CSS kombóval meg lehet-e oldani? Gondoltam col és colgroup elemek használatára, de a CSS résszel kissé bajban vagyok...

tikuVoltam
 

perl es apache

plyotr · 2007. Feb. 23. (P), 09.41
Hello!

MAsik kerdesem, h van installalva 1 perl, hello vilag kiirva...
Aztan fut 1 apache, htdocs konyvtaraban van 1 index.html file, az azt mondja, h it works!
Hogyan lehet osszehozni a kettot? TEhat szeretnem, ha lenne mondjuk 1 index.pl file, ami kirak 1 egyszeru html oldalt. Gondolom alapban ezt is a htdocs konyvtarba kell menteni, nagyjabol sejtem mi legyen benne, de nem akar sikeredni. a http://localhost/elso.pl hatasara kiirodik a file tartalma tehat latom a print utasitast is. (print "<html>...")
Aztan kovetkezo lepesben, h nem csak a htdocs konyvtarbol futtassa a perlt, hol es hogyan kell beallitani?

Koszi!:)