ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 12, 2007 - Fórum téma

Ékezetes karakterek helyén kérdőjel jelenik meg

adminka · 2007. Feb. 12. (H), 23.54
Sziasztok!

Aweb oldalon meg jelenő szövegek így jelennek meg:Adatb�zis felhaszn�l�n�v:
Van ötletetek miért?

A szerver Fedore 6, alap apache-al, PHP-val.

Köszi
 

Autostretch HTML-ben! Nem tudom,...

georgea · 2007. Feb. 12. (H), 17.54
Hello

amire nem tudok rájönni az a következő:
Van egy 895 x 340 pixel nagyságú táblám képekkel, szöveggel, flash-el,...
Grafikailag úgy néz ki, hogy alul felül vizszintesen barna sáv helyezkedik el,...
Itt láthatjátok:
http://www.microdesign.hu/diamhun/magyar/index_hu.html

Ez a sáv 1024 es felbontásban majdnem a képernyő széléig és,....
Azt szertném megoldani, hogy olyan módon legyen autostretch az oldal (vagyis 100% osan szétnyuljon az adott felbontásra)
hogy kétoldalt (jobb és bal) folytatódjon a barna-vajszínű sáv egésszen a képernyő széléig, akármekkora a felhsználó képernyője,...
...de úgy hogy az a bizonyos fix méretű (895 x 340) tábla mindig középen maradjon,...

...Eddig Dreamweaverben próbálkoztam,... de nagyon kényes az autostretch beállításra,...
és nem tudom megcsinálni, hogy kétoldalt legyen két kis sáv ami szétnyúlik és középen marad a fix tábla,....
...azt tudom hogy ismétlődő háttércsík képet kell berakni,... az rendben is lenne,... csak az autostretch mászik el mindig,...

...már olyan gányolós megoldást is próbáltam hogy az egész html oldalnak adtam egy x-irányba ismétlődő
háttércsíkot, ami tartalmazza a sávok színeit,... de ugye egyértelmű hogy a középső fix táblában szereplő sávok
és a html alap háttércsíkja nem volt szinkronban,.. totál elcsúszott,...

...igazából itt valami szimpla natur kodókra lenne szükség,... mert grafikus szerkesztőnél minden csúszik,...és nem úgy lesz ahogy szeretném,....

..ha valaki tudna segíteni ,...nagyon örülnék...!!

Köszi előre is,...
georgea
 

MINDEN Középre. HOGYAN???

georgea · 2007. Feb. 12. (H), 17.24
Sziasztok!

A következőt nem tudom megoldani:
Ha van egy tábla és vizszintesen és függőlegesen is 100%-ra van állítva (tehát autostretch, mindig kinyúlik az adott képernyő felbontásra),
,....így ha elhelyezek egy képet abszolut középre igazítva (vertikálisan és horizontálisan is),...
akkor az bármilyen felbontásnál teljesen a képernyő közepén fog elhelyezkedni.

...de mi van akkor ha én egy táblázatot szeretnék középre helyezni:
mondjuk van egy táblám (800 x 350 pix) benne cellák, képek, szöveg és azt szeretném, ha a tábla
totál a képernyő közepére kerüljön minden felbontásnál....
...Olyan parancs van hogy viszintesen legyen közpére helyezve,...
...de olyan nincs hogy vertikálisan is,... vagy igen?

...talán az lenne a megoldás, hogy egy mindkét irányban 100%-ra állított táblának a közepébe helyezem el ezt a 800x350 pixeles fix

méretű táblázatot,....???
...de akkor ez hogy is nézne ki kódókkal?

..tudna valaki segíteni?

Itt láthatjátok mit is szeretnék középre helyezni:
http://www.microdesign.hu/diamhun/magyar/index_hu.html

1024-ben középen van,,..mert úgy számoltam ki,...
...de 1280-ban,... már nem

A segítséget előre is Köszi!!
andrás
 

"Vendég" mint "felhasználó"

szocmunka · 2007. Feb. 12. (H), 14.27
Szevasztok!

Alapesetben háromféle jogosultságról tudok.

1. vendég
2. regisztrált felhasználó
3. adminisztrátor

Azt szeretném megoldani, hogy a vendégeknek regisztrálás nélkül azonos jogaik legyenek mint egy regisztrált felhasználónak. (Ennek beállítására az admin felületen nincs lehetőség.) Van erre valami általános eljárás. Mit kell ilyenkor átállítani a php kódban? Vagy merre keresgéljek?

Oldal: http://csigabiga.hu
Php script: Coppermine Photo Gallery

Köszönettel: Kürthy István
 

Php és Oracle

zssimon · 2007. Feb. 12. (H), 12.10
Helló!

Az volna a kérdésem, hogy át kéne tennem egy-két php-s oldalt mysql-ről és mssql-ről oracle-re. Tehát az összes mysql, mssql parancsot, le kéne cserélnem oracle-ösre, csak nem tudom, hogy hogy is fogjak hozzá, mert elég kezdő vagyok a php-ben, és azt is csak mysql támogatással! (Drupalt használom, és eddig akinek csinálom az oldalát, még nem kellett nagyon belenyúlnom a php-ba!)

A segítséget előre is köszönöm!
 

IE-bugokra melyikez használjátok? HTC vagy JS?

TeeCee · 2007. Feb. 12. (H), 12.05
Üdv!

Már jópár weboldalt készítettem, és nem egyben található UL LI menü. Amikor az elsőt készítettem, még HTC-t ajánlották azok az oldalak, ahol az UL LI-menükészítés le volt írva.
Egy jó ideje azonban van már JS-patch is a problémára.
Leginkább ugye az IE (<7) nem szereti az átlátszó PNG-fájlokat (szereti, csak nem átlátszó) illetve pl. a CSS :hover-t is csak az A elemekre érti.
Én most úgy látom - és ebben kérném, hogy cáfoljatok meg, vagy értsetek velem egyet, hogy a JS jobb.

A HTC:
+ Mivel csak az IE érti, más nem is foglalkozik vele.
+ Elvileg hivatalos kiegészítése az IE értelmi képessségeinek.
- Ha a www-t lehagyják, már biztonsági okok miatt (SP2) nem műxik. (www.valami.hu vs. valami.hu). Legalábbis, ha az alap URL valami módon hard-kódolva van és nem automata


A JS-patch:
+ Én gyorsabbnak éreztem egy kb. 50 elemet tartalmazó UL LI-menünél, mint a HTC-t.
- JS-nélkül ugye halott...

Szóval, mi a véleményetek?, illetve Ti hogy szoktátok csinálni?