ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 11, 2007 - Fórum téma

Kép elhalványulás transzparensbe

c3-head · 2007. Feb. 11. (V), 21.18
Van egy háttérképem. E felett pedig az aktuális oldalnak megfelelő másik kép. Azt szeretném elérni, hogy a háttér előtt "felhalványuljon" az aktuálik kép, amikor pedig átlépek egy másik témára, akkor elhalványuljon. Tehát a kép transzparensből jön elő és oda is tér vissza. Az lenne a kérdésem, hogy javascript-ből egy ilyen effektus megoldható-e, vagy csak FLASH objektummal oldható meg?
Előre is köszönöm!
 

Joomla + wrapper autoheight

lecroix · 2007. Feb. 11. (V), 20.04
Hali!

A kérdés a következő:

Jommla alatt van egy saját fejlesztésű php szkript, ami wrapperrel van beépítve az oldalba. A problémám az, hogy csak az Internet Explorer ismeri az autoheight ( automata magasság ) opciót. Mivel a szkript változó tartalmat jelenít meg, nem tudom kikapcsolni a gördítősávot, és fix magasságot megadni, mert így vagy elég lesz a megadott érték, vagy nem.

Mi lehet a megoldás?

Előre is köszönök minden ötletet.
 

Imagecreate-tel elkészített kép elhelyezése bárhol

lecroix · 2007. Feb. 11. (V), 19.53
Sziasztok!

Kis segítséget kérnék a következőhöz:

Imagecreate-tel készített képet szeretnék a weblap egy tetszőleges pontján, de a kód csak úgy működik, ha csak ez a függvény van a php-s kódban, mert ami utána van, azt nem írja-rajzolja ki.

iFrame-mel be tudom illeszteni más oldalba, de ott meg gond van a méretezéssel. Mondjuk, ez még kezelhető, de a képet, (ami tulajdonképpen csak szöveget ír ki) Post-tal vagy GET-tel megadott adatok alapján rajzolja ki. ( Pl. A hír címe valami szép betűtípussal legyen kiírva, mert ez a figyelemfelkeltő, stb. ). IFrame-mel viszont nem adja át a Post vagy GET értéket.

Jelen esetben mindegy, hogy gif, jpeg vagy png. Localhoston és a tárhelyen is php5 van, szóval van gif támogatás is. Előre is köszi minden ötletet.
 

IP visszafordítása több hostnévre

vbence · 2007. Feb. 11. (V), 19.13
Sziasztok!

Tud valaki olyan szolgáltatást (weboldalt), ami egy ip-hez tartozó összes hostnevet visszaadja?

Köszi
B
 

Naptár archívum

Vas Dávid · 2007. Feb. 11. (V), 18.34
Üdv!

Nos lenne egy kérdésem: hogy lehet ezt megvalósítani ami itt a weblaboron is van hogy egy naptár amin ha a nappokra kattintok akkor az aznapi bejegyzéseket látom?

a bejegyzések kiirását megtudnám csinálni, de azt a fránya naptárat nem...:(

tehát hogy tudnék egy olyan naptárat csinálni ami kiirja az évet, hónapot, napot (hogy hánbyadika van) és a hét napját (pl.: Hétfő, Kedd stb.)

és hogy csak arra a napra lehessen kattintani ami a múltban volt...

és lehessen lapozni a évet és a hónapot is...

neki álltam én de nem sikerült, mert pl nálam ugye az 1. nap hétfőnél kezdődött míg februárban az első nap az csütörtök pl.

Nos tud valaki nekem ebben segíteni egy részét értem, de sehogy sem sikerül...
 

Naptár a honlapomra, amibe bárki küldhessen eseményeket

dc-hungary · 2007. Feb. 11. (V), 17.57
hali
szeretnék az oldalamra egy naptárt csinálni olyat ami itt a weblador.hu lap alján van:)
próbálkoztam már sok kóddal meg minden . de nem jött össze
jah és olyat szeretnék amiben bárki tud egy naphoz eseményt fűzni és azt mindenki látná azt hogy azon a napon valami esemény van
pl vastagbetűvel lenne írva a dátum
hogyan lehetne ezt? konkrét kódot kérnék mert elég kezdő vok :)
 

IE7 "fátyolos" megjelenése

Goon · 2007. Feb. 11. (V), 16.15
Az IE7 -ben megjelenő oldalak eléggé fátyolosak, mintha egy "fólia" lenne a honlapok előtt... Tud valaki megoldást a probléma elkerüléséhez?
 

DOM style hozzáférés

grimus · 2007. Feb. 11. (V), 13.13
Üdv!
A style elemeit könnyen tudom módosítani, de mi van akkor, ha egy feltételes szerkezetben szeretném ezt felhasználni?

if ( elem.style.margin == '0px' ) { }

persze, ez így nem helyes, mi a megoldás?
 

Fizetős tartalom ügyben mik a magyar tapasztalataitok?

Dob · 2007. Feb. 11. (V), 10.42
Üdv!
Keresgéltem itt, de még nem találtam hasonló témát. A feladat a következő:
Egy oldal egyes részereit fizetőssé kell tenni. Erre a legtöbbféle módot meg kell oldani (SMS, PayPal,Kártya), nézegettem szolgáltatókat, akik biztosítanak ilyen szolgáltatást, azonban némileg fenntartásaim vannak velük szemben (ha a saját honlapjuk is teljesen gáz, akkor hasonló szolgáltatást is várhatok tűlük). Szóval kérdésem, hogy kink milyen tapasztalatai vannak ezekkel a magyar onlinefizető szolgáltatókkal kapcsolatban, akik végülis csak összekötők a bank, és a user között.
Nagyon reklámot szerintem itt nem érdemes csapni, de ha valakinek van egy jól bevált ötlete, akkor az plz a dober##kukac##freemail.hu címre írjon.

üdv:
Dob