ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 2007 - Fórum téma

február 2

egymásba ágyazott CCS

Kobra · 2007. Feb. 2. (P), 17.11
Üdv!

Az alábbi kódot használom
.content {
    margin-left: 220px;
	float: top;
	position: relative;
	min-height: 100%;
	height: auto;
	}

.content .banner {
	}
illetve szeretném, de nem sikerül megoldanom, hogy a banner elhelyezése az oldal közepén legyen és ne a .content közepén.
Hogy kellene pozícionálnom?
 

mysql-ből kiolvasás/módosítás kicsit bonyolultabban

DsA · 2007. Feb. 2. (P), 16.52
sziasztok!
lenne egy eléggé bonyolult kérdésem, remélem valaki azért majd tud segíteni!
ugy néz ki hogy van két ürlap
egyik: gar_darab
másik: gar_serial
és az a lényeg, hogy amit ezekbe az ürlap mezőkbe beírnak azt keresse meg adatbázisba és szedje ki belőle és anélkül írja vissza..
A darab mezőben a számok csak így simán vannak mint pl.: 1,2,3 stb..
A serial mezőben a serialok viszont így vannak: [123131][12312321]
és egy sorban lehet hogy csak egy serialvan pl: [asdasdas] de lehet hogy több:
[132312323][575675765]...
erre a következő programot írtam, ami valoszinü nem a legjobb de máshogy nem nagyon tudtam megoldani..
[colorer=php]
function kiszed($mibol,$mit)
{
$hossz_mibol = strlen($mibol);
$hossz_mit = strlen($mit);
$kezdodik = strpos($mibol,$mit);
$eleje = substr($mibol,0,$kezdodik);
$vege = substr($mibol,$kezdodik+$hossz_mit,$hossz_mibol);
return $eleje . $vege;
}

$lekerdez = $db->sql_query("SELECT * FROM `szamlak` WHERE `termek`='{$_SESSION['termek']}'");
// lekérdezzük az esedékes termékeket

for($i=0;$i<$db->sql_numrows($lekerdez);$i++) // ez a ciklus azért kell hogy bejárjuk az adatbázist
{
$sor = $db->sql_fetchrow($lekerdez); // a tartalmát beletesszük a sor változóba


preg_match_all("/([^\[\]]+)/", $sor['sorozat_elad'], $sn_db, PREG_SET_ORDER);
preg_match_all("/([^\[\]]+)/", $_POST['gar_serial'], $sn_in, PREG_SET_ORDER);


for($z=0;$z<count($sn_db);$z++) // ez a ciklus azért kell hogy bejárjuk a sorozat_elad oszlopot és minden egyes []-ban lévő cuccot egyesével listázunk ki
{
for($y=0;$z<count($sn_in);$y++) // ez a ciklus azért kell hogy bejárjuk a gar_serial ürlapot
{
if ($sn_db[$z][0] == $sn_in[$y][0]) // meg keressük a párjáaikat (ürlap vs database)
{
$vissza_ir = kiszed($sor['sorozat_elad'],"[".$sn_in[$y][0]."]"); // kivonjuk az eladott sn-t az adatbázisban lévőből
$kivon = ($sor['darab_elad'] - 1); // az éppen aktuális sorban darab_elad oszlopbol is kivonunk egyet

február 1

fv nem látja a tömböt

TIV · 2007. Feb. 1. (Cs), 20.46
Hello!

Írtam egy függvényt, amelyik egy tömbön belül az azonosító alapján kiír egy nevet. pl.: kiir("biztonsagi or");
eredménye Kovács Béla lenne, de nem írja ki. a függvényen belül isset-el megnéztem látja-e egyáltalán a függvényen kívüli "nevek" tömböt, amire ugye a fvben hivatkoztam, de nem látja.

Mit kell csinálnom, hogy lássa a tömböt függvényen belül? Cn belül vmi global kellett a változó elé, de csak elméletben tanultam...:S

Köszönöm!
TIV
 

Adatbázis létrehozás PHP alatt Postgresql-be

adminka · 2007. Feb. 1. (Cs), 14.44
Sziasztok!

Tud valaki olyan módszert amivel PHP-ből lehet-ne adatbázist létrehozni Postgresql-ben anélkül, hogy adatbázist adnánk meg csatlakozáskor?

Köszi
 

Google Ultraweb verification

bichka · 2007. Feb. 1. (Cs), 12.35
Örvendek!

A problémám, hogy van egy ultrawebes honlapom, és szeretném regisztrálni a googlebe, de a 'Verification' résznél elakadok, mert ha a HTML file feltöltését választom azt írja, rossz a szerver, mert 404-es hiba esetén is 200-assal tér vissza, ha pedig az ellenőrző meta tagemet illesztem az index.html-embe, nem találja, mert az UW automatikusan egy keretrendszert hoz be, amibe ugye nem tudom illeszteni a META-t. Olvastam itt több fórumot, de egyik sem segített. Közvetlen hivatkozás az index.html-re a verification részben nem lehetséges - kiírja, h nem lehet file URL-t megadni. :(

Előre köszönöm a segítséget
 

$ karakter kiírása

adminka · 2007. Feb. 1. (Cs), 11.34
Sziasztok!

Hogyan lehet a $karaktert kiíratni PHP alatt, hogy ne változónak nézze?

Köszi