ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 2007 - Fórum téma

február 8

js onclick

bekafej · 2007. Feb. 8. (Cs), 16.27
Üdv

Kerestem hasonló témát, de nem találtam.
Szóval van egy pár <td> elemem, amelyek közül párnál le kéne tiltani az onClick-et.
Teljesen lecsupaszított kód:

function dis_click(id) {
	for (x=id;x<id+3;x++) {
		document.getElementById(x).style.backgroundColor="red";
		document.getElementById(x).innerHTML="foglalt";
		document.getElementById(x).onClick='';	
	}
}
Ilyenkor id=10-nél csak a 10-es nem klikkelhető többé. 11, 12 nyugodtan megy.

Elkezdtem fát vágni:

var ig=20;
function dis_click(id) {
	document.getElementById(id).style.backgroundColor="red";
	document.getElementById(id).innerHTML="foglalt";
	document.getElementById(id).onClick='';
	if (id<ig-1) { dis_click(id+1);}
}
Igy tökéletesen működik. Azaz, ha indirekt az adott id-ről van meghívva az onClick, akkor mükszik. Szerintem.
Valamit nagyon rosszul látok, van vmi általam ismeretlen JS móka, ami miatt ez így van?
 

Java dual processzoron

mocsar · 2007. Feb. 8. (Cs), 14.48
Nincs valakinek valami ötlete arra, hogy egy VM-en belül hogyan lehetne a dual processzor mindkét magját kihasználni?
Jó lenne, ha két szálat két magon futtathatnék.
 

CT alapú hirdetéskezelő oldalt készítenék

nre · 2007. Feb. 8. (Cs), 14.44
Sziasztok! Valaki tudna ct alapu hirdetéskezelő oldal készítéséhez leírást? Hasonló oldalat szeretnék készíteni mint pl a ctnetwork.hu vagy eTarget.Létezhet ilyen rendszer készen is csak fel kell telepíteni tárhelyre?
 

Automatikus behívása az index php-nek ha az admin felületen változattam valamit

kahor · 2007. Feb. 8. (Cs), 12.21
A problémám a következő. Van egy aránylag működő webshop rendszerem ha az adminisztrátor az admin felületen töröl vagy visszaaállít egy kategóriát akkor a rendszer felhsználói felületét frissíteni kéne a művelet befejezésekor. A felhasználói felület külön motorban az index.php-ban található.

Eme probléma megoldására szeretnék ötleteket megoldási javaslatokat kérni.

Előre is köszi.
 

Igen | Nem felugró ablak törléshez... hogyan?

Qkac · 2007. Feb. 8. (Cs), 01.09
Sziasztok! A kérdésem megegyezik a címmel:)
van egy űrlapom amihez van egy törlés gomb, az űrlap meghívja a torol.php-t ami az űrlap adatainak megfelelően kitöröl 1-2 dolgot egy adatbázisból.

Azt hogy tudom megoldani hogy ha a törlésre kattintok akkor felugró ablakban megkérdezze hogy biztos akarom e törölni? Ha a nemre kattintok akkor nem történik semmi, ha igenre akkor megy a torol.phpre....
lehet egyszerű a válasz, de sok helyen rákerestem, és sehol sem találtam meg:)
Előre is köszi a segítséget!
 

február 7

block line es inline elemek

zoliky · 2007. Feb. 7. (Sze), 15.33
Sziasztok !
Azt szeretnem tudni ha az inline elemeket block line elemekben kell elhelyezni. Most tanulmanyozom a HTML nyelvet es nem igazan ertem ezeket a dolgokat.

Melyik a helyes a ket pelda kozul ?

pelda 1:
<body>
 <p>Ez egy <b>element</b></p>
</body>
pelda 2:
<body>
 Ez egy <b>element</b>
</body>
Tudom, hogy ezek atalanos HTML dolgok, utana neztem a weben mit irnak roluk de nem igazan ertem, talan jobban fogna ha valaki elmagyarazna oket. Van koztuk egy szabaly ?

1. Block line elementekbe nem tudok masik block line elementeket rakni. Ez igaz ?
2. Egy sor kezdodhet egy inline elementel ugy, hogy block line element kimarad. Lasd pelda 2 ?

Nagyon halas vagyok ha valaki tudna segiteni.
Koszonom !
 

Úszó képek.

konoko · 2007. Feb. 7. (Sze), 11.16
Sziasztok. Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy tud e valaki olyan linket vagy esetleg példa forrást adni amiből majd el tudok indúlni JavaScript-ben hogy mondjuk 5-6 képet szeretnék úsztatni egy 3 kép széles téglalapban ami folyamatosan mozog.
Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv. Csaba
 

checkbox feldolgozása

hhilda · 2007. Feb. 7. (Sze), 04.31
Sziasztok!

Volna egy gondom, amiben segítséget szeretnék kérni. Van egy html űrlapom, ami egy megrendelőlap. Van rajta több minden, vannak textfieldek, listák, és vannak checkboxok is. A kérdésem az lenne, hogy a checkboxok tartalmát egy php levélküldővel szeretném elküldeni, de nem tudom, hogy lehet kiértékelni, illetve mit vagy milyen paraméterét küldöm el? Azt sejtem, hogy a chacked az, ami meghatározó, de ezt php-ban hogy tudom megoldani? Egy if-else ággal vagy miképpen, hogy a kiválasztott tartalom menjen el az e-mailben csak, és a nem kiválasztott részek ne jelenjenek meg. Annyit kérnék még, hogy aki tud segíteni, egy rövid kódsort is szúrjon már be legyen szíves.

Köszönöm a segítséget
 

február 6

Pajamanation távmunka

aries · 2007. Feb. 6. (K), 21.41
Sziasztok!

A távmunkákkal kapcsolatban szeretném kikérni a véleményeteket. Mint munkaadó és mint munkavállaló egyaránt.

A cégemmel 2007. január 20-án alírtam egy szerződést a Pajamanation SA-val, melynek keretében a Mindworks intézi a PJN a magyarországi jelenlétét. A Pajamanation egy olyan vállalkozás, amely egy online piacteret fejleszt, ahol megbízások és feladatok adhatók-vehetők, mindez licit alapokon. Voltak erre már korábban is próbálkozások, de egyik sem túl sikeres, mert egyrészt nincs magyar felület (a pajamanation.hu sem kívétel, elvileg április végére, az új oldal kivitelezésével befejezzük), másrészt nincs mögötte olyan csapat, amivel a világ összes olyan országában jelen tudna lenni, ahol jól kiépített IP infrastruktúra van.

A jól megfontolt anyagi érdekeken túl azért is örültem nagyon, hogy sikerült ezt a megbízást elnyernem, mert remélhetőleg ezzel is közelíteni tudom az itthoni fizetéseket a nemzetközi átlaghoz. (Aki szokta olvasni a céges blogomat a alatt, az tudja, hogy a magyar fizetések az egyik vesszőparipám.) Szóval a lehetőség adott és én igyekszem mind a leendő cégeket mind a munkavállalókat segíteni.

Mi az, amit kínál?

Munkavállalóknak: felületet, ahol munkákra tudsz licitálni. Nem zavar senkit, hogy hogyan végzed a munkád, csak legyen elvégezve (feltéve, hogy elnyerted a megbízást).
Munkaadóknak: meg tudod hirdetni azokat a feladatokat, amelyeket a jelenlegi lehetőségeiddel nem tudsz delegálni, idő- vagy emberhiány miatt.

A regisztráció 3 hónapig ingyenes, utána eldöntheted, hogy megéri-e tag maradnod vagy sem. A globális (a pizsamás terminológiában ezt glocalnak nevezzük) hozzáférés 100€, utána nincs sarc a kifizetett munkák után, a felek egymás között szabadon kommunikálhatnak. Ez már rövid távon is messze előnyösebb, mint az oDesk.com vagy az eLance.com. (Arról nem is beszélve, hogy egy átlagos freelancer 40000 USD-t keres egy évben, ami az oDesk és az elance jutalékával számolva 3500-4000 USD-t tűnik el, ami nagyon nem kevés.) Egy hozzáféréssel tudsz munkát feladni és munkára licitálni is.

http_request alternatíva

grimus · 2007. Feb. 6. (K), 20.42
Üdv!

A http_request -ugye- nem működik, ha más domainen lévő fájlból kell olvasni.
Hogyan lehet ezt csak JS-tel megoldani? A másik domainen lévő fájl xml-t ad vissza, ezt kéne feldolgozni.