ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jún 2006 - Fórum téma

június 14

Forrás megtekintésének megakadályozása

mota_1 · 2006. Jún. 14. (Sze), 21.00
Üdv, arról kérdezném a hozzáértőket, hogy mily módon lehetne a "Forrás megtekintése" lehetőséget megszüntetni a Drupalban.

Előre is köszönöm.
 

POP3, SMTP vagy IMAP?

Anonymous · 2006. Jún. 14. (Sze), 17.56
A POP3, az SMTP vagy az IMAP a megfelelő választás? Melyik a gyorsabb és miért? Melyik alkalmasabb PHP-ban nagyobb mennyiségű levél küldésére? Pl. ha a szájtomra feliratkoztak a felhasználók, hogy hozzászóláskor értesítést küldjön e-mail címére?

Köszönöm a választ
 

FireBug-gal hogyan segíthető a CSS fejlesztés?

thamas · 2006. Jún. 14. (Sze), 14.22
A kapcsolódó híradásokból az derült ki számomra, hogy a FireBug elsősorban a JavaScript fejlesztésben kihagyhatatlan segédeszköz.

Engem viszont az érdekelene, hogy miként lehet használni CSS-sel (és esetleg HTML-lel) kapcsolatos feladatokhoz. Tud-e pl. többet, mást (ezen a területen!) mint mondjuk a Web Developer? Ha igen, hogyan?

Egy ideje ismerkedem a FireBug-gal, de nem tudok rájönni a használat (ideális) módjára. Odáig rendben van, hogy jelzi hány hiba van az oldalon, de előfordul, hogy a konzolt megnyitva csak a hibákat sorolja fel, azt nem jelzi, hogy melyik sorban vannak a jelelzett hibák, vagy melyik elmre hivatkozik a hibás stílusutasítás.

Nem boldogulok az inspector használatával sem: látom, hogy ha az oldal felett mozgatom az egeret, jelzi az egyes részekhez tartozó stílusutasításokat a "style" és a "layout" fülön, viszont nem tudom, itt jelezné-e a hibákat. Olvastam, hogy a billentyűzet nyilaival is lehet lépkedni elemről elemre - nekem ez sem jön össze, pl. "beragadok" a head részbe és nincs tovább. Azt sem tudom, mitől függ hogy hány fület (source, style, layout, dom) látok alul.

Próbáltam információt keresni, de a szerző oldalán illetve a google találataiban csak a JS funkciókról esik részletesebben szó.

Segítenétek eligazodni?

Köszönettel:

Hajas Tamás
 

június 13

Létezik-e a fájl?

Anonymous · 2006. Jún. 13. (K), 16.34
PHPben mi módon lehet megtudni hogy létezik-e egy adott fájl?
 

Szótöredék egyezésének vizsgálata

ifrozen · 2006. Jún. 13. (K), 15.37
van egy sorom:
$parancs = "SELECT * FROM szotar WHERE idegen = '".$_GET['textfield']."'";
ebből sehogy sem tudok olyat csinálni hogy szóeleji egyezést vagy szótöredéket nézzen: igazából nem tudom hogy pontosan hogy kell és ami leirást találtam az csak annyit mondott hogy *-gal "0 or more" karakter helyettesithető.. én ezt igy értettem, jó lenne ha segitenétek ebben:
SELECT * FROM szotar WHERE idegen = '*$_GET['textfield']*'
help me pls. thy.
 

Változó feltöltése mysql táblába phpvel

Anonymous · 2006. Jún. 13. (K), 15.17
# Apache Web Server Version 2.0.55
# PHP Script Language Version 5.1.1
# MySQL Database Version 5.0.16
# phpMyAdmin Database Manager Version 2.6.4-pl4

A php kódom:

mysql_connect($host,$username,$password);
@mysql_select_db("$dbname");
$sqlquery = 'INSERT INTO entablam (`nev`, `jelszo`) VALUES ($name, $pass)';
$results = mysql_query($sqlquery);
mysql_close();

A probléma az h nem teszi a rekordot a táblába. :(
Köszönöm előre a segítséget!
 

Hosszú sorok csonkítása

Anonymous · 2006. Jún. 13. (K), 12.31
Melyik az a fügvény amellyel egy sqlből lekérdezett szöveget lerövidít mondjuk úgy hogy az egész mondatból 70karakter látszik.
Pl. a "Nyomatékosan felhívjuk a figyelmet, hogy a téma indítására szánt kérdés/felvetés az alábbi szövegmezőben és nem hozzászólásként adandó meg!" mondatot "Nyomatékosan felhívjuk a figyelmet, hogy.." mondatra alakítja.
 

június 13

MySQL sorrendezésben a 10 előbb van mint a 9

Anonymous · 2006. Jún. 12. (H), 23.01
A probléma a következő:
Az adatbázisba év, nap stb szerint kell adatokat bevinni. Namármost, ha az adatokat kilistázom egy while + fetch_array-al (order by hanyadika), akkor pl. a 2006 május 10 előbbre kerül, mint a 2006 május 9!

Arra tippelek, hogy a 10-et 1-nek és 0-nak veszi, így az 1 valóban a 9 előtt van.

Azt kellene megoldani, hogy a tömbbe kiírásnál a 10 későbbre kerüljön, mint a 9?

Van valamilyen opció amit hozzá lehet illeszteni a mysql_query-hez?
például mint az "order by" vagy valami ilyesmi.

Azt megtudtam oldani, hogy a kimenetre kerülő pl: 3 az adatbázisba már 03-ként kerüljön és vissza (így a sorrend helyes lett), de négy helyen is kellene az oda-vissza alakítgatás, és nem tudom, hogy a mysql-ben lehet-e ez probléma a későbbiekben? (Főleg attól félek, hogy valamit "javítanak" és utána pont fordítva működik majd az egész)
 

HTML forrás mentése PHP-vel

Anonymous · 2006. Jún. 12. (H), 23.00
Üdv!
Egy html forráskódját mi módon lehet *.txtbe menteni?
Sürgős!!
 

Ha munka kell használjak Photoshop-ot?

sly · 2006. Jún. 12. (H), 21.55
Amióta internetoldalt készítek, GIMP-et használok. Ahogy elnézem, a cégek nagy része Photoshop-ot követel meg a munkába álláshoz. Ebből azt kellene levonnom, hogy használjak PS-t, ha munkát akarok találni? A GIMP-hez elég jól értek és ingyenes is. Nem lenne nehéz átszokni PS-re, de szórakozzak demó verziókkal, vagy adjak ki érte sok pénzt?