ugrás a tartalomhoz

Archívum - Már 7, 2006 - Fórum téma

Flash gomb+URL+attributumok

Anonymous · 2006. Már. 7. (K), 12.58
Sziasztok!


Van erre megoldás flash-ben?
van néhány gombom, amire ha rákattintok elvisz különböző címekre. ez idáig oké. a kérdés az, hogy meg tudok-e adni a gomboknak olyan attributumokat, mint az "A" tagnél?
pl.: title, rel..

én a getUrl-el próbáltam, de ott csak a href és a target attrib.oknak megfelelő dolgokat tudok megadni (szerintem)

már tegnap óta ezen guglizom, de mivel elég kicsiny a flash tudásom azt sem tudom mit keressek.

üdv: sl8r
 

nyelvi beállítás

vulcano · 2006. Már. 7. (K), 11.55
sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy van egy oldal, ami figyeli, hogy mik a nyelvi beállításai a böngészőnek ($_SERVER["HTTP_ACCEPT_LANGUAGE"],ill. $HTTP_SERVER_VARS["HTTP_ACCEPT_LANGUAGE"]).
Keresek olyan módszert, hogy ezt a beállítást Javascriptből, vagy PHP-ből tudjam módosítani, létezik ilyen megoldás?
előre is köszi!
 

Kivételes esetek kezelése

davide729 · 2006. Már. 7. (K), 11.40
Olyan adatokat kell adatbázisban tárolnom, ahol az adatok 99%-a szépen illeszkedik a sémára, de 1% "rosszul viselkedik". Értem ezalatt, hogy pl. labdarúgókat kell tárolnom és az esetek 99%-ában a first_name, last_name oszlopok tökéletesen elegek a nevek tárolására, de pl. a brazilok esetében igen csak elkélne egy "művésznév" oszlop is.
Sőt manapság már az állampolgárság sem tekinthető állandó adatnak, itt is van néhány "renitens", aki vagy kettős állampolgár, vagy urambocsá' még meg is változtatja ezt az attribútumát.
A kérdésem az volna, hogy a tapasztaltabbak szerint mi a helyes tervezői döntés ilyen esetben az adatbázisséma kialakítása során? Én úgy gondolom, hogy amiatt az 1% adat miatt, ami valóban ki is használja, felesleges a többi 99%-nálz "művésznév=NULL"-t tárolni, ill. az állapolgárságra is elég egy szimpla oszlop. A kivételes eseteket pedig külön táblában egészíteném ki, természetesen az alapadatokat tartalmazó tábla kulcsát használva idegen kulcsként. Továbbá felvetődött még bennem, hogy azt is tárolni kellene, hogy kihez vn extra adat és kihez nincs, mert ha mindig megnéznénk, hogy van-e plusz adat, nem lenne túl hatékony, ezért az alaptáblát mégis ki kéne egészíteni egy extra oszloppal, de az csak egy flag lenne, hogy van-e extra adat, vagy nincs. Ez talán nem okoz nagy overhead-et (adatok 99%-ánál flag=0), és a célt is megoldja. Ti is így csinálnátok, vagy esetleg létezik valami bevált jobb módszer ilyen esetekre?