ugrás a tartalomhoz

Archívum - Szep 2005 - Fórum téma

szeptember 13

12 paraméter össze vissza elosztva a megjelenéskor. van ötletetek?

MSzilveszter · 2005. Szep. 13. (K), 01.40
Sziasztok!

Végülis amit meg szeretnék oldani, az az, hogy egy olyan táblából szedjek adatokat, ahol vannak fiuk (őket mondjuk fiu='1' cellával és tartalommal jelölök) és lányok (őket pedig mondjuk lany='1' értékkel). Közüllük vannak, akiket megakarok mutatni mindenkinek és vannak akiket nem (akiket igen, azokat mutat='1') jelölöm. Fontos, hogy így legyen.
A gond csak az, hogy 4 olyan sorba kell őket tenni, ahol 3an vannak soronként. első sorba lányok, másodikba fiúk, majd megint lányok és végül fiúk. És azok közt véletlenül kell hogy válogasson akik cimlapon vannak, de ne keverje a fiúkat és a lányokat, meg egyszerre csak egyszer mutassa őket. Sok féle módon próbálkoztam de még épkézláb megoldásra nem leltem, szerintem csak én vagyok a butuska...

Ha valaki tud nekem segíteni, azt nagyon köszönném.

Miklovicz Szilveszter
 

szeptember 13

Firefox kiterjesztés telepítés minden felhasználónak

gerzson · 2005. Szep. 12. (H), 23.11
Vki meg tudja mondani, h. hogyan lehet több felhasználó esetén a FF kiterjesztéseket az összes felhasználó számára elérhető módon központilag installálni?

A cél az, h. ne kelljen mindenkinek a profiljában külön-külön frissíteni az alap kiterjesztéseket.
 

Webszervert mesterségesen terhelni?

T.G · 2005. Szep. 12. (H), 17.35
Web stress témakörében kellene kicsit kiokosodnom. Tulajdonképpen mire is jó ez az egész? Azontúl, hogy jól megtámadom vele magam, majd örülök, hogy nem esett szét a szerver? :)
Konkrét programajánlatot is szívesen fogadnék!

Mindenféle válaszokat előre is nagyon megköszönök! :)
 

apache szerver beállítása belső hálózatra.

juhasztibi · 2005. Szep. 12. (H), 12.10
Hello.Mivel nem nagyon tudok angolul ezért nem is találtam választ a kérdésemre az apache oldalán.Gondoltam hozzátok fordulok.Szóval:
Van egy gépem amin telepítve van az apache szerver,és van egy belső hálózat 4 géppel(az enyémen kívűl).Szeretném ha a a belső hálózat tagjai is elérhetnék a documentroot könyvtáram tartalmát az ie-en keresztűl.Szóval ha tudnátok segíteni,hogy hogyan tudom ezt beállítani akkor megköszönném.Vagy ha valamiféle magyar nyelvű leírást ismertek akkor azzal is tudtok segíteni.Köszöm!
ÜDV
 

Tömb átadása POST-ként

Anonymous · 2005. Szep. 12. (H), 11.39
A gondom a következő lenne: Volt egy durva sql lekérdezésem és ennek az eredményét meg is jelenítettem. Ha a nyomtatási képre nyomok új ablakban meg kéne jelenítenem ugyanezeket az adatokat. Hogyan tudom átadni az egész eredmény tömböt az új oldalnak? Előre is kössz minden hozzászólást!
 

szeptember 11

url titkosítása

Anonymous · 2005. Szep. 11. (V), 18.35
hello,

szükségem lenne titkosítani valahogy egy url-t, ami müködik minden böngészőben.

Arról van szó, hogy van egy fizetős oldal (nem magyar) ahol a fizetős tagok egy másik fizetős oldalra tudnak linkelni, de nem láthatják a jelszót (.htaccess, pl: http://123:123##kukac##domain.com/members/). Hogy lehet ezt megoldani?
csak cgi proxyval? vagy van más megoldás?
 

naptár következő hónapra léptetése

Anonymous · 2005. Szep. 11. (V), 18.13
Sziasztok!

Készítettem egy natár programot, de amikor léptetem nem írja ki a tartalmat csak akkor ha az ép aktuálos hónap mon van a rendszer is.
De ezt minden évben megteszi de csak a szeptembert írja ki. Az most az aktuális
Ez végezné a lapozást:
<?php
if($_GET['month']==13){
$next_month=2;
$next_year=$_GET['year']+1;
}
else{ $next_month=$_GET['month']+1;
$next_year=$_GET['year'];}
echo "<a href=\"$PHP_SELF?month=$next_month&year=$next_year\">&gt;</a>";
Köszi Tamás
 

1064-es MySQL hiba OsCommerce rendszerben

Anonymous · 2005. Szep. 11. (V), 12.48
Üdvözlet!
A problémám a következő lenne:
Elindítottam egy OsCommerce alapú webáruházat, ami már 2 hónapja üzemel. Eddig semmi probléma nem akadt vele, de a mai napon ezt a hibaüzenetet kaptam vissza az egyik menüpontjában:
1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '-10, 10' at line 1

select o.orders_id, o.customers_name, o.payment_method, o.date_purchased, o.last_modified, o.currency, o.currency_value, s.orders_status_name, ot.text as order_total from orders o left join orders_total ot on (o.orders_id = ot.orders_id), orders_status s where o.orders_status = s.orders_status_id and s.language_id = '4' and s.orders_status_id = '1' and ot.class = 'ot_total' order by o.orders_id DESC limit -10, 10


Van valakinek ötlete,hogy mi lehet a megoldás erre a problémára?
 

Kapcsolódás fsockopen-nel DC-re

Anonymous · 2005. Szep. 11. (V), 04.27
Hello,

Azt szeretnem meg tudni hogy hogyan lehet egy aktiv fsockopen kapcsolatban "meg alapitani", hogy a szervertol amelyre csatlakoztunk meg kaptunk-e egy bizonyos valaszt...

Egy Direct Connect YnHub-ra csatlakozok a dc protokol szerint kapok a szervertol egy $Lock <lock> Pk=<pk>| valaszt azonal ahogy a socket kapcsolat megnyilt, erre kell adjak egy $Key <key-generated-from-lock>|$ValidateNick <nick>| valaszt a szerver erre valaszol $HubName <hub-name>|$Hello KEFE2| es en erre kellene valaszoljam $MyINFO $ALL <nick> <intrest>$ $<speed>$<email>$<share>$|$Version 1.0091|$GetNickList|, a problemam az hogy nem tudom hogyan kellene a scriptet "varatni" a reply-k kuldesevel egesz adig mig a szerver nem valaszol pontosaban nem keri a megfelelo replyt, jelent pillanatban a scriptel idaig jutotam el:

<?php
require("test2.php");
$addr = "127.0.0.1";
$port = "411";
$fp = pfsockopen($addr, $port, $errno, $errstr, 1);
$KeyLockString = fgets($fp, 73);
$KeyLockString = substr($KeyLockString, 6);
if (!$fp) {
   echo "$errstr ($errno)<br />\n";
} else {
$KeyString = lock2key($KeyLockString);
$out = "\$Key $KeyString|\$ValidateNick KEFE2|\r\n";
$out .= "\$MyINFO \$ALL KEFE2 TestPHPBot Control\$ \$BOT1\$akarmi##kukac##valami.com\$0\$|\r\n";
$out .= "\$Version 1.0091|\r\n";
$out .= "\$GetNickList|\r\n";
fwrite($fp, $out);
$sockReply_t = fgets($fp, 128);
echo "$sockReply_t\n\n<br>";
echo fgets($fp, 128);
}
fclose($fp);
?>
a test2.php van a key2lock funkcio ami jelen pillanatban nem fontos es amugy mukodik (ha nem mukodne a server nem kuldene a $Hello| valaszt), de sajnos a fenti scriptem csak a $Hello| valaszig jutt el valahogy varatnom kellene a scriptet hogy NE kuldje a $MyINFO sort egesz adig mig a szerver nem keri ezt viszont sajnos nem tudom hogyan kellene meg oldanom...
 

szeptember 10

A Google nem veszi figyelembe a description taget

Szab · 2005. Szep. 10. (Szo), 19.40
Sziasztok,

Van pár oldal, amiket szeretnék minél feljebb hozni a Google találati listájában. Ezzel alapból nem is lenne gond, csak sajnos azt vettem észre, hogy a listában az oldal url-je alatt nem (csak) azt a szöveget írja ki, ami a meta description tagben található, hanem 5-6 egyéb szót is odatesz az oldalról...

Próbálkoztam már mindennel, de sehogy sem sikerült ezt a "hibát" kiküszöbölni. Van valakinek valamilyen ötlete/megoldási javaslata ezzel kapcsolatban?

Köszönöm!