ugrás a tartalomhoz

Archívum - Szep 27, 2005 - Fórum téma

Domainregisztráció meglévő névszerverekkel

Dualon · 2005. Szep. 27. (K), 22.25
Mielőtt belevágnék életem első domainregisztrációjába, szeretném a véleményetek kérni.
Tárhely, két névszerver már van (ezeken már szerepel is a domain), csak a regisztrációra lenne szükségem. A hazai piacot nézegetve úgy láttam, 3-6.000 Ft. közötti árakkal lehet számolni. Ez nem egy vészes összeg, de nyilván nem fizetnék feleslegesen.
1. Milyen hátulütője lehet annak, ha egy kevésbé színvonalas cég végzi a regisztrációt (/fenntartást)?
2. Mi történik, ha a cég megszűnik a reg. után?
3. Általában véve mire érdemes figyelni domainregisztrációnál, milyen buktatók lehetnek hosszú távon?

Ha belefér a fórum kereteibe, akár konkrét cégekkel kapcsolatos tapasztalatokat is írhatnátok (elég sok ajánlatát átnéztem, de ugye bárki bármit írhat).
Előre is köszönöm!
 

Elzár a MySQL-től a tűzfalam?

Fedor · 2005. Szep. 27. (K), 15.20
Hali!

Most raktam fel egy MySQL 1.0.5-öt (már használtam korábbi verziókat is). A probléma a következő: Ha a beállításoknál nem rendelek hozzá kapásból jelszót a root-hoz, hanem hagyom üresen, ahogy régebben az alapbeállítás volt, akkor sipít mind a PhpMyAdmin, mint a MySQL Front, hogy hozzáférés megtagadva. Ha megpróbálok jelszót beállítani, akkor meg nem fut le a Config Wizard, mivelhogy a állítólag a tűzfal (Panda Antivirus 2005) megakadályozza, hogy ezt megtegye. Ha kikapcsolom a tűzfalat, akkor is. Javasolja, hogy engedélyeztessem a tűzfallal a 3306os port-ot, amit aMySQL használ, de a Pandában ilyen lehetőség nincs. Egészen tegnapig az előző verzió (amit a Weblabor segítségével töltöttem le, és telepítettem fel - http://weblabor.hu/cikkek/mysql41telepites) vígan futott ugyanezzel a tűzfallal, már bánom, hogy hozzányúltam. Sajnos ennek a régebbi verziónak a telepítője már nem elérhető.

Esetleg volna valakinek tippje a helyzet megoldására?

Üdv,
Fedor
 

Egyedi fájlok létrehozása felhasználónként

Anubisss · 2005. Szep. 27. (K), 10.44
nos lenne egy olyan kérdésem h megcsintam azt h:
van egy oldal ami bejön név: beirod pl. Isti
jelszó:210

létrehoz egy isti fáljt aminek nincs kiterjesztése és ez áll benne:
PASSWORD=test PLEVEL=0

ez edig jó is de nekem az kéne h a fájlokban ez álljon
PASSWORD=test
PLEVEL=0


és semmi más. rzt hogy oldom meg?
ez egy regiszráció egy szerver-hez de inkább játékhoz.
ja és még vmi olyat h csinok hogy ha van isti felhasznm és vki megint
isti-t ir más jelszóval vagy tökk mind1 h mivel akkor azt ne irja
felül és ne irja mögé hanem irja ki h már van ilyen felhaszn.
????