ugrás a tartalomhoz

Archívum - Szep 13, 2005 - Fórum téma

"File" típusú beviteli mező szélességét nem lehet változtatni firefoxban

Anonymous · 2005. Szep. 13. (K), 16.59
Hali!

Miért van, hogy a firefox figyelmen kívűl hagyja az alábbi formázást "file" típusú beviteli mezőre:

border: solid 1px #A9A9A9;
background: #D3D3D3;
width: 228px;
Csak a háttér szín változik meg!
IE-ben jól működik.
 

HTML oldal titkosítása

Anonymous · 2005. Szep. 13. (K), 11.23
Ez egy kicsit szokatlan kérdés, de azért megkérdezem:
Ismer valaki olyan titkosító programot (html oldalakra kihegyezve), amellyel ha lekódoljuk az oldalt, közzétesszük valami szerveren, és amikor a böngészőbe megnézzük a letöltött oldal kódját, akkor a títkosítottat mutassa?

Nagyon fontos lenne!
 

Tárolt utasítások Postgres alatt

PChino · 2005. Szep. 13. (K), 09.32
Üdv mindenkinek! Azt szeretném megtudni, hogy mikor célszerű
tárolt utasításokat használni, és hogy hogyan működik ez a
gyakorlatban! Az angolom kicsit gyenge ezért a postgres.org-on
lévő dokumentáció homályos kicsit.
 

Ajax - fájl feltöltés

Anonymous · 2005. Szep. 13. (K), 07.25
Sziasztok,

ebbe a témakörbe írtam a kérdést, tudom igazából több helyre is bepasszolna. Csinált már valaki Ajax-os fájlfeltöltést? Találtam néhány példát az interneten (http://php5.bluga.net/progressDemo/demo.php), de nemigazán tűnik ez hatékony dolognak... Tudom, hogy IE-ben el lehet érni a fájl nevét ( var filename = document.form.filesent.value;), de ez csakis itt működik (IE) és nem nagyon tetszik (több dolog miatt sem). Szóval ha valakinek van ötlete, tanácsa ezzel kapcsolatban akkor árulja el. Köszi.
 

12 paraméter össze vissza elosztva a megjelenéskor. van ötletetek?

MSzilveszter · 2005. Szep. 13. (K), 01.40
Sziasztok!

Végülis amit meg szeretnék oldani, az az, hogy egy olyan táblából szedjek adatokat, ahol vannak fiuk (őket mondjuk fiu='1' cellával és tartalommal jelölök) és lányok (őket pedig mondjuk lany='1' értékkel). Közüllük vannak, akiket megakarok mutatni mindenkinek és vannak akiket nem (akiket igen, azokat mutat='1') jelölöm. Fontos, hogy így legyen.
A gond csak az, hogy 4 olyan sorba kell őket tenni, ahol 3an vannak soronként. első sorba lányok, másodikba fiúk, majd megint lányok és végül fiúk. És azok közt véletlenül kell hogy válogasson akik cimlapon vannak, de ne keverje a fiúkat és a lányokat, meg egyszerre csak egyszer mutassa őket. Sok féle módon próbálkoztam de még épkézláb megoldásra nem leltem, szerintem csak én vagyok a butuska...

Ha valaki tud nekem segíteni, azt nagyon köszönném.

Miklovicz Szilveszter