ugrás a tartalomhoz

Archívum - Okt 2005 - Fórum téma

október 31

Tárhely PHP 5-tel?

Anonymous · 2005. Okt. 31. (H), 18.49
Sziasztok, nem tud valaki olyan ingyenes tárhelyszolgáltatót ahol php5 fut, illetve ahol a fsockopen() függvény engedélyezve van. (pl.: DynamicWeben nincs engedve :S) Előre is köszi!
 

CSS padding es margin hibák, de hol?

janoszen · 2005. Okt. 31. (H), 16.20
Sziasztok!

Van a következő oldal:

http://www.kontenerpiac.hu/impresszum/

És hozzá a következő CSS:

http://www.kontenerpiac.hu/kinezetek/alap.css

És mint látható Firefoxban, a bal oldali tartalom-sor kicsit bugzik. Avagy FF-ben fölötte van egy jó 5-10 px-es fehér rész, aminek nem kellene lennie. Ezen kívül, ha a tartalom hosszabb, mint a bal oldali oszlop, (mint a fent említett lapnál) az oszlop alján is van egy 1 px-es hiba, ami igen rosszul mutat.

Már vagy 1 órája nézem a CSS-t, hogy hol lehet a hiba, de az Istennek se jövök rá.

Ha megnézitek, előre is köszi...

ProClub
 

Alapvető PHP szkript futtatása

Anonymous · 2005. Okt. 31. (H), 14.52
Sziasztok! Telepítettem az Apachot megírtam az első php programomat (egy echo az egész) csak épp nem tudom futtatni. Akkor hogyan ?
Próbáltam .php-be vagy .html-be menteni megnyitni böngészőben htdocs könyvtárba is bemásoltam de semmi.
 

Ha van szabad időd, társulj be a netoktatóba!

outesticide · 2005. Okt. 31. (H), 01.23
Ha van kedved és időd,és szívesen segítenél a netoktato.hu új lapjának elkészítésében kérlek jelentkezz.
Ehhez szükéges a php, mysql haladó ismerete, illetve a smarty alapjainak ismerete.
Az adrob##kukac##netoktato.hu címre várjuk jelentkezésed.

Koszönjük.
 

október 30

Az oldalamon rágalmaztak mást, lehet ebből bajom?

molnigee · 2005. Okt. 30. (V), 20.09
Üdv!

Csináltam egy oldalt, ahol szórakozóhelyek adatai és hírei vannak, továbbá lehet véleményeker írni az egyes szórakozóhelyekről!
Az adatok vélemények adatnázisban vannak!
Az történt hogy "A" csúnyát, sértőt írt "B"ről a véleményekbe, "B" pedig szépen feljelentette "A"-t, rágalmazásért, és hírnévrontásért!
"B" tegnap szólt nekem hogy majd keresni fognak a rendőrök ez ügyben...
Lefoglalhatják a gépem ilyen miatt? LEhet ebből bajom?
 

SESSION megvátozik frissítés után, miért?

Anubisss · 2005. Okt. 30. (V), 16.42
Nem értem van egy index lapom ha belép létrehoz vagy 5 session-t
átmegy az index2-re innét elugrik egy böl az index3-ra.(admin felhasznével lépek be)
na most kiirja hogy "helló admin!"
ez mind ok eddig de ha frissítek akkor azt irja ki hogy "helló Anubisss!"
pedig vele be sem léptem bezértam elöte az IE-t is.
aztán meguntam majd csináltam egy logout.php-t ahol elhelyeztem az unset() -eket
hogy törölje ki a SESSION-okat és akkor köv belépésnél már nem ismerte őket de mikor belépek megint és frissítek akkor megint az Anubisss jön elő., nos ez miért van próbtam több felhasználóval de ugysem lett jóó,és mindenhol van session_start() is uh nem tom mi lehet a baj.
kérlek help.
?
 

online számlázás

Edit · 2005. Okt. 30. (V), 02.22
Sziasztok!

Egy internetes oktatási honlapot fejlesztek, amit előfizetési díj ellenében lehet majd látogatni. A számlázási rendszer kialakítása során merültek fel az alábbi problémák:

1. Számlák nyomtatása böngészőből
Ilyen ugyebár nem lehetséges. A vonatkozó PM rendelet szerint a számlákkal nem csak sorszám, de példányszám szerint is el kell számolni, márpedig azt nem lehet ellenőrizni, hogy az ügyfél hányszor kattint a böngészőben/pdf-olvasóban a „Nyomtatás” gombra. Tehát a számlát a honlapot üzemeltető cég irodájában ki kell nyomtatni, majd elpostázni Lajosmizsére, Bolíviába, a Marshall-szigetekre… Természetesen a postán érkező számláról az ügyfél annyi fénymásolatot készít, ahányat akar, és annyit tesz be a könyvelésébe, ahányat mer. Az egésznek nincs hatása az adózási fegyelemre, csupán arra jó, hogy ne lehessen az adminisztrációt automatizálni.

2. Elektronikus hitelesítés
Elképzelhető, hogy bennem van a hiba, de nem értem. Tételezzük fel, hogy kiállítok egy digitális hitelesítéssel ellátott számlát Gipsz Jakab részére. És ő mit kezd vele? Ki nem nyomtathatja, CD-re ki nem írhatja, mert az már nem eredeti, hanem másolat. Hogyan fog ez a hitelesített számla eljutni Gipsz könyvelőjéhez? Hogyan fogja bevinni az APEH-hez, ha adóellenőrzés van a cégénél? Mi történik, ha e-mailben küldöm el neki a számlát, és ő történetesen nem a saját irodai gépére tölti le, hanem a sógoráéra? Oké, továbbküldi az irodai gépre – de akkor most melyik az eredeti példány, a sógor gépén lévő, vagy az, ami végül megérkezett hozzá? Ugyanott vagyunk, ahonnan elindultunk. By the way, ha számlázásra nem jó a digitális hitelesítés, akkor mire való?

3. Ügyfél kötelező azonosítása
Ha jól olvasom a rendeletet, akkor ma Magyarországon anonim módon csak készpénzzel, üzletben lehet vásárolni, ahol van pénztárgép. Egyéb esetben számlát kell kiállítani, aminek kötelező tartozéka a vevő/ügyfél neve és címe – akkor is, ha ő nem kéri az áfás számlát. Ez e-kereskedelmi rendszereknél általában nem probléma, hiszen a megvásárolt terméket úgyis ki kell valamilyen címre szállítani, de online szolgáltatás esetén teljesen felesleges zaklatás. Jelenleg nem lehet olyan rendszert kialakítani, ahol meghagyjuk a vevőnek a jogot, hogy ne azonosítsa magát. Szerintem teljesen elégséges lenne a számlán feltüntethetni a felhasználó-azonosítót, és kiikszelni a vevő neve és címe mezőket.

php forráskód megjelenítése

Anonymous · 2005. Okt. 30. (V), 00.56
Sziasztok!

Kérdésem a következő: feltöltök egy adatbázisba egy php kódot, ezek után én ezt ki akarom írni az oldalamra, de nem megy mert persze lefordul. Tehát, hogy tudom ezt kiküszöbölni?
 

október 30

MySQL 5.0 és PostgreeSQL összehasonlítása

Anonymous · 2005. Okt. 29. (Szo), 23.46
Üdv Mindenkinek!

Elsősorban az érdekelne hogy:
- mik a fő különbségek a két rendszer legfrissebb stabil verziója között?
- melyiket milyen szituációban melyiket érdemesebb használni?
- sebesség terén vannak e számottevő eltérések, ha igen melyikük javára?
- melyikük szabványkövetőbb?
- lincensz és költségek terén melyik oldalra billen a mérleg (üzleti felhasználást is figyelembevéve)?
- megbízhatóság, biztonság kérdésében milyen tapasztalataitok vannak?
- szerintetek melyiküknek van jövője hosszútávon??
- hol tart ez a két rsz most a "nagy" kereskedelmi adatbáziskezelőkhöz (oracle,db2,mssql) viszonyítva?

végül egy személyes:

- egy üzleti célú, várhatóan nagy forgalmat lebonyolító, adatbázisában számos táblát, komoly rekordszámmal felvonultató webes alkalmazás kialakításánál mi alapján dönthetem el, hogy melyik megfelelőbb számomra? melyiket ajánlanátok?

minden érdekel a témával kapcsolatban (linkek, tesztek, irodalom, egyéni tapasztalatok, személyes szimpátia stb)! ne fogjátok vissza magatokat :)

előre is köszi!
 

Véletlenszerü választás adatbázisból

Anonymous · 2005. Okt. 29. (Szo), 23.36
Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem h minden frissítéskor ó, tehát amikor meghívom a lapot legyen benn egy véletlenszerü választás amit mysql adatbázissból hívok meg és egy addot táblából és azt szeretném kiolvasni.?

meg ugyanez csak pl. napi egy legyen a változás pl. van 100 felhasználóm és akkor a nap felhasználója: xyz (tehát ezt csak naponta)
vagy legyen hetente.?

és olyat hogy tudnék hogy: mysql adatbázisból dátum szerinti, vagy abc szerinti olvasás???

vagy pedig visszafeleolvasás: mivel a legfrisseb az mindig lejjebb van és azt szertném hogy az legyen felül akkor vissza fele kellene olvasnom.?


vagy ezeket ugy kéne beirni ne pedig olvasni.???
???
előre is kössz