ugrás a tartalomhoz

Archívum - Okt 7, 2005 - Fórum téma

Hogyan lehet IFRAME-re hivatkozni?

PogiG · 2005. Okt. 7. (P), 20.46
Hali mindenkinek!

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de lenne egy problémám:

Adva van egy html oldal, amin egy IFRAME található, melyben a kezdőlap.html van alapértelmezetten meghívva. Az egyes linkek az IFRAME- re hivatkoznak.
Hogyan oldható meg az, hogy egy paraméterben megadott file legyen a kezdőlap helyett a frame- ben?

Előre is köszi, sokat segítene minden ötlet.
 

Internet Explorer, és a listaelemben lévő kép közötti felesleges margin.

MiniDisc · 2005. Okt. 7. (P), 19.01
A kérdésem az lenne, hogy létrehoztam egy linkelt képet listával, és az Internet Explorer állandóan hagy margint a képek között, hiába állítom be 2px-re, mindig 2-2 px többletet hagy fent, és lent. Ez ugye összesen 4 px.

Itt kísérletezek egy böngészőfüggetlen kép-menüvel, ami IE-ben Firefoxban, és Operában is jó, de az IE hibát nem tudom kiküszöbölni ...

http://www.minidiscweb.hu/teszt/index.html
 

képek megjelenítése pl. hírek szövegében

Anonymous · 2005. Okt. 7. (P), 10.31
Hi!
Mi a módszer arra, hogy:

A "hírek" szöveg feltöltése(tárolása) után, id alapján lehet képeket "csatolni" a hír szövegéhez.

Sikerült csillivillin megcsinálni szinte mindent, már csak egy nagy bajom van:

A képek megjelenítését sehogysem tudom megoldani, mivel nem fix a képek száma, sőt az sem biztos, hogy van kép a cikkhez.
Van egy tömböm, amiben van a hír szövege, és valahogy oda kéne beszúrni a képeket, de fogalmam sincs, hogy csináljam.
Azaz, van 1-2 ötletem
(karakterek számát elosztom a képek számával, és eregi_replace-szel bepakolgatom a képeket karakterszám alapján, aztán megnézem hogy páros/páratlan-e az aktuális kép és float:left+right-tal pakolászom), de érdekelne, hogy ezt hogy kell elegánsan megoldani/hogy szokták..

Valahogy így szeretném összehozni:

+---+szövegszöveg
|kép|szövegszöveg
+---+szövegszöveg
szövegszöveszöveg
szövegszöveszöveg
szövegszöveg+---+
szövegszöveg|kép|
szövegszöveg+---+


Köszi a segítséget!
 

Mi kell ahhoz, hogy áfás számlát állíthassak ki?

Anonymous · 2005. Okt. 7. (P), 07.24
Szóval? Hol? Mennyibe kerül? Stb.