ugrás a tartalomhoz

Archívum - Okt 12, 2005 - Fórum téma

Az első nem használt azonosító kikeresése

Anonymous · 2005. Okt. 12. (Sze), 22.03
Ki hogy oldja meg ezt?

Tehát a kötvetkező lenne a feladat: van egy tábla ahol az elsődleges kulcs mező auto increment. Ha törlünk a táblából majd újból felviszünk adatot akkor nem az üres helyre teszi be az új sort hanem a maximális kulcsmező azonosítóját növeli egyel. Nade mivan ha én előre akarok tervezni, és előre láthatólag rengeteg sor lesz ebben a táblában és ki akarnám használni az üresedő helyeket?

Sajnos nem tudok olyan utasítást ami az első nem létező mező azonosítóját adná vissza :) ígyhát maradnak a trükkök. Nekem két ötletem van.

Első: szépen 1-től egyesével megnézni hogy van e azon az azonosíton adat a táblában. Első üres eredmény lenne a kívánt új azonosító. Ez elég erőforrás igényesnek tűnik. Sok adatnál ki tudja mikor lesz az első "lyuk".

Második: az adatokat nem ténylegesen törölni a táblában, hanem egy speciális szöveget megadni a törlendő rekord egyik mezőjének és új adat felvitelekor az első ilyen szövegre rákeresni. Ez talán jobb megoldásnak tűnik.

Más ötlet esetleg?
 

Hogyan néz ki egy "weblap készítési szerződés"?

Anonymous · 2005. Okt. 12. (Sze), 20.53
Hali!

Szóval, az érdekelne, hogy lényegében hogyan néz ki egy weboldal készítési szerződés. Van erre valami szabványos forma? Nem a specifikációra gondolok (azt már ProClub-nak köszönhetően tudok írni), hanem a konkrét szerződésre. Árak, előleg stb....

Ha valaki tudna mintát küldeni azt megköszönném!

(rowar##kukac##easymail.hu)

ro[war]
 

Open_basedir probléma Mambo telepítésnél

Otom · 2005. Okt. 12. (Sze), 20.45
Gondom van a Mambo telepítésével. Install után install könyvtárat átneveztem a config.php-dist -et átneveztem .php-ra. Ezt irja index.php meghivására:

Warning: main() [function.main]: open_basedir restriction in effect. File(/path/to/mambo/install/includes/version.php) is not within the allowed path(s): (DOCUMENT_ROOT:/tmp) in /DISK2/cjb/o/t/otom/includes/mambo.php on line 37

Warning: main(/path/to/mambo/install/includes/version.php) [function.main]: failed to open stream: Operation not permitted in /DISK2/cjb/o/t/otom/includes/mambo.php on line 37

Fatal error: main() [function.require]: Failed opening required '/path/to/mambo/install/includes/version.php' (include_path='.') in /DISK2/cjb/o/t/otom/includes/mambo.php on line 37
Tudtok segíteni?
 

Tömb átvétele JavaScriptben PHP-től

molnarl · 2005. Okt. 12. (Sze), 13.29
Üdv mindenkinek!

Az utóbbi pár hétben ismerkedem az AJAX-al.
Már készítettem is pici alkalmazást. Hozzá kell tennem, hogy én PHP -t használok amikor csak lehet.

A következővel akadtam el mindjárt az elején:

Adott egy űrlap. Submit után a bevitt adatokat átadom egy PHP -nek.
Eddigi tapasztalatim szerint, ha AJAX -al küldök adatokat csak szöveges adatot kapok vissza.
Hogyan tudom megoldani, hogy az adatokat egy tömben kapjam vissza?
Az működik, hogy a PHP kód a kapott értékekkel feltölti a tömböt, de nem tudom vissza küldeni, hogy utána a tömb értékeit a kiinduló oldalon egy táblázatban megjelenítsem (természetesen az oldal újratöltése nélkül :-)).

Ha valaki tud kérem segítsen!

Bye.
 

TinyMCE táblázat merge és split logikája

Anonymous · 2005. Okt. 12. (Sze), 11.05
Sziasztok,

érti valaki, ismeri valaki a TinyMCE táblázatkezelésének "Merge" és "Split" funkciójának logikáját? Mert én nem nagyon látok logikát benne. Tudom, hülye kérdésnek hangzik, de minél többet teszteltem annál kevésbé értem és a súgóban is eléggé szófukar minden. Köszike előre is. :))
 

Két tárhely egy Mysql előfizetéssel megoldható?

Otom · 2005. Okt. 12. (Sze), 10.46
Sziasztok!
Mivel kezdö vagyok ezért kezdöszinten tudok csak kérdezni.:)
Adott 2 fizetett tárhely az egyikhez mysql is fizetve van ugyan az a szolgáltató.
Megoldhato hogy mind a 2 tárhely ugyanazt a mysql-t használja?
Az egyiken phpnuke fut a másikon mambo futna.
Köszönöm
Tomi
 

count(*) vs mysql_num_rows(), te mit hasznalsz?

pp · 2005. Okt. 12. (Sze), 09.01
Lapozásnál te mit használsz?

<?
$res=mysql_query("select count(*) from ....");
$count=array_pop(mysql_fetch_assoc($res));
//... lapozás ...
$res=mysql_query("select * from .... limit $first,$db ");
while($row=mysql_fetch_assoc($res))
{
 ....//feldolgozas
}
?>
vagy

<?
$res=mysql_query("select * from ....");
$count=mysql_num_rows($res);
//... lapozás ...
mysql_data_seek($res,$first);
for($i=0;$i<$db;$i++)
{
    $row=mysql_fetch_assoc($res)
 ....//feldolgozas
}
?>
Az első kíméli az adatbázis kezelőt(minek?) a másik pedig nem.