ugrás a tartalomhoz

Archívum - Már 2005 - Fórum téma

március 31

Fekete Könyv

natasa · 2005. Már. 31. (Cs), 20.31
Sziasztok!

A PHP, Fekete Könyv c. könyvet keresem, szeretném megszerezni a barátomnak, csak a boltban drága. Nem tud esetleg valaki segíteni?
 

Session & munkamenetkezelés

giz · 2005. Már. 31. (Cs), 13.23
Sziasztok.
Olvastam párszor Hodicska Gergely cikkeit és más helpeket, de sajnos még mindig nem vagyok tisztába a session-kezeléssel.
Készítettem 3 oldalt: index1.php, login.php, index2.php

index1.php: bejelentkező oldal, 2 mező és POST-al elküldöm a két adatot a login.php-nek.

login.php: na és gondolom én, itt kellene létrehoznom egy sessionID-t, letárolni cookie-ba, session_start, adatok ellenőrzése:
- ha jók: akkor a beírni a munkamenet-kezelő táblába (sessID,created,last modified stb...), és header("Location: index2.php");
- ha nem jó, akkor: session_destroy(); és header("Location: index1&login=bad.php");

index2.php: itt meg az oldal elején leellenőrzöm, hogy a a client cookie-ában levő sessid ugyanaz-e mint az adatbázisomban levő.

Szóval, kérdéseim a következők. :)
1) Ez az elképzelésem jó-e egy biztonságos beléptetéshez, ill. oldalhasználathoz ?
2) pontosan hogy is van ez a session- és cookie-kezelés? Mely parancsok következnek egymásután (pl.: set-cookie, session_start, session_write_close stb.) ??
3) A session_set_save_handler-t hogyan tudom beállítani ibase-hez??

Várom válaszotokat, előre is nagyon köszönöm!
üdv.: giz
 

ekezetek ismet

montressor · 2005. Már. 31. (Cs), 12.45
MS Sql7 szerverbol szedem az adatokat php-vel, freetds-en keresztul. Az sql szerver beallitasai: language Eglish (United States); Code page 1252;
Az apache a default iso-8859-1, es AddDefaultCharset on.

Hiaba probaltam apacheban AddefaultCharset off-t, es a php fileban header("Content-Type: text/html; charset=cp-1252");
Az ekezetek helyen "?"-et hoz. Mit kene meg tennem, hogy szuperaljon?

Windowson query analiserben megvannak az ekezetek...
Az sql szerver parameterein nem valtoztathatok. Ugy gondoltam, ha az apacsnak es a weblapoknak is ugyanazt a codepage, charset-et allitom be, akkor jo lesz. Vagy rosszul gondolom?
Van meg egy bibi: ha a ...where-be ekezet kerul, akkor kiakad:
Ezt kuldom a szervernek:

SELECT name1, name2, address FROM clients WHERE (name1 LIKE '%béla%' OR name2 LIKE '%béla%' OR name3 LIKE '%béla%' )
Es ezt mondja:

Warning: mssql_query(): Sybase message: Unclosed quotation mark before the character string '%b?P.??????????????/.????????/./...????????/.?????????'. (severity 15) in /var/www/p/condition.php on line 29

Warning: mssql_query(): Sybase message: Line 1: Incorrect syntax near '%b?P.??????????????/.????????/./...????????/.?????????'. (severity 15) in /var/www/p/condition.php on line 29

Warning: mssql_fetch_array(): 0 is not a Sybase result index in /var/www/p/condition.php on line 30

Mi lehet a gond?
A valtozo, amiben a bela van nincs ellenorizve, elvileg barmilyen karakternek kereshetonek kene lenni. Vagy kell ide a htmlspecialchars fg? Es mivan ha "'"-t szeretnek keresni? Akkor kiakad a query-m...?

koszi
 

PHP Gentoo Linuxon, imagettftext probléma

Anonymous · 2005. Már. 31. (Cs), 11.39
Sziasztok!

A probléma a $subject-ben említett függvénnyel van. FreeBSD szerveren (azonos verziószámú php/freetype/GD/stb.) tökéletesen működik, Gentoo-n viszont nem.
A hiba annyi, hogy nem találja a php-scripttel egyazon könyvtárban lévő .ttf filet, amivel a képre írna. Próbáltunk mindenféle elérési utat megadni, de nem.
Esetleg belefutott valaki ebbe a problémába? Sürgős lenne...

Köszönöm előre is!

MantaRay
 

"Blogmark beküldése" hiba

bbalint · 2005. Már. 31. (Cs), 10.58
remélem nem csak én látom rosszul, hogy itten ez kicsit hibás:
weblabor.hu/linkek/blogmark/js

pedig lett volna egy blogmarkom a picotux-ról

bbalint
 

Streaming (letölthetetlen audio fájlok)

Liquid · 2005. Már. 31. (Cs), 04.02
Audio fájlokat szeretnék streamingelni. Olyan megoldáson gondolkodtam, melyet magán az oldalon belül lehet elérni. [Nem külön RealPlayer, vagy hasonló programok segítségével!]

A lényeg, hogy streamingelni szeretnék bizonyos audio fájlokat, olyanokat, melyeket egy egyszerű http protokollon keresztül nem lehet letölteni.

Rátaláltam a már sok helyen használt MMS protokollra, de ezt még nem ismerem, s erre vonatkozó információkat nemigen találtam neten.

Továbbá a hosting szolgáltatónk nem rendelkezik külön streaming szerverrel, ezért az alábbi megoldásokat találtam:

Egy az oldalon beépített mp3-at lejátszó Flash moziklip egy PHP fájl segítségével paraméterként megkapná az adott lejátszandó fájl URL-jét, s ezzel a módszerrel nem [vagy csak nagyon nehezen] lehetne visszakeresni az mp3-ak valódi helyét.

A sávszélesség-használat csökkentésére pedig leginkább egy Ogg Vorbis fájl lenne a megoldás, de úgy tudom, hogy a Flash [jelenleg] nem képes az ilyen fájlok lejátszására.

Van valakinek más [hasznosabb, praktikusabb] ötlete? [RealPlayer, ShoutCast, stb. kizárva!]

Ha valaki tudna használható forrást az MMS protokollal kapcsolatban, akkor megkérném, h bocsássa közkézre! :) (Vagy úgy általában, Ti milyen megoldást használtok?)

Köszönöm!

Liquid [Eclipse]
 

március 30

Letöltési sebességmérő PHP-vel

Anonymous · 2005. Már. 30. (Sze), 21.21
Nemrég kezdtem foglalkozni a PHP-vel. A következő kérdésem lenne. Hogyan lehet megoldani azt, hogy az én oldalamon létrehozzak egy letöltési sebességmérőt. Olvasgattam itt a microtime-ról, de az egyik probléma ugyebár az, hogy bizonyos méretű file-t kellene a kliensre letölteni. Tudtok ebben segíteni? Előre is kösz a hozzászólásokat.
 

Fájl műveletek

webster · 2005. Már. 30. (Sze), 18.16
Fájjlal kapcsolatos műveletek kérdései.
 

include-olni másik php futási eredményét

kovikti · 2005. Már. 30. (Sze), 16.12
Hogyan oldható meg, hogy egy php-be beillesszek egy másik php(paraméteres!) futási eredményét?
pl.
include(valami.php?id=32)

Sajnos a szerver letiltja ha a teljes eléréssel próbálok rá hivatkozni.

Köszi!
 

JS engedelyezes lekerdezese

Nigi · 2005. Már. 30. (Sze), 11.40
Sziasztok!
Hogyan lehet megnezni, hogy a felhasznalonal engedelyezve van-e a js?