ugrás a tartalomhoz

Archívum - Már 2005 - Fórum téma

március 19

Jelszó csillagozása

_able · 2005. Már. 19. (Szo), 14.35
Készítettem egy nagyon egyszerű admin rendszert. (http://able.atw.hu/php/admin/index.php)
Abban szeretnék segítséget kérni h hogy lehet azt megcsinálni h ne a jelszót mutassa hanem csillagokat helyette.
 

Location

kriz · 2005. Már. 19. (Szo), 13.57
Elo,

Szoval, olyan problémám van, hogy jelenleg úgy kezelem a formokat le, hogy ha szükséges, akkor beinclude-olom a process.php -t, aztán utánna kinyomja a tartalmat, amit a process.php még tud befolyásolni, ennek előnye, hogy tudok egy teljesen új oldalt megjeleníteni vagy ha hiányos a form akkor ismét a formot, az eddig megadott adatokkal. Viszont hátránya, hogy ha a júzer ráhasal a Refresh gombra, akkor ugye megjelenik az a rettenetes dialog ablak.
Ennek kiküszöbölésére gondoltam, hogy használom a Location headert. Ugyebár az adatellenőrzés függvényében itt is tudom egy új lapra küldeni a júzert, vagy vissza a formhoz. De a $_POST adatok időközben eltűnnek.

Ilyen hosszú bevezető után a kérdésem kb az lenne, hogy hogyan tudom "újra elküldeni" a $_POST változókat úgy hogy megkapja azokat a process.php után következő php is (form.php -> process.php -> valami.php esetén a valami.php)?
(Gondoltam arra, hogy belepakolom az egész $_POST -ot egy $_SESSION["POST_PROCESS"] változóba, és azt kezelem le a túloldalon, de az nem ment)

Vagy esetleg van erre valami jobb megoldás is mint a Location? Esetleg van valami hátránya a Location használatának?
 

XHTML -> XSL

Anonymous · 2005. Már. 19. (Szo), 09.28
Sziasztok,

ismer valaki olyan ingyenes programot, ami egy XHTML dokumentumot képes átkonvertálni XSL-be, mert jó lenne ha az XSL-t nem kézzel kellene irogatni. :) A válaszokat előre is köszönöm.
 

március 18

PHP 4 bug (?)

linuxforum · 2005. Már. 18. (P), 15.12
Több napot szenvedtem, mire kiderült, hogy a lenti bug található a PHP-ben. Eddig minden verzióban hibás volt. (Csak 4-eseket próbáltam.)
Ha egy osztály elemváltozója is osztály, és ez utóbbi műveletét használod, akkor referenciaváltozóvá válik ...

Kissé tanácstalan vagyok. Ha valakinek lenne ötlete, hogy hogyan lehet áthidalni, azaz hogyan tudnám a PHP-t megbízhatóan összetett struktúrák elkészítésére használni, azt megköszönném.
Ha valaki azt el tudná mondani, hogy mi lehet a bug oka, az is jól jönne. Ugyanis nem tudom, hol ütheti még fel a fejét ... ? (Vagy én értelmezek félre vagy rontok el valamit?)
De ha bárki, bármi bíztatót tud szólni, már az is elég lenne! Több hónapos fejelsztés eredményeként állt elő egy ennyire összetett kód. ... Most dobjam ki? (Netán javaslat, megbízható objektum orientált plattformra?)
No, azt hiszem ennyi. Ha valaki még előtte áll egy ilyennek, ne ágyazzon egymásba objektumokat.
:-(

<?php // PHP referencia bug.
class Adat {
 var $value;
 function Adat() {
   $this->value='';
 }
 
 function muvelet() { // Csak a művelet meghívása a fontos
   $this->value=''; // Tetszőlege utasítás lehet, vagy akár semmi
 }
}

class Fo {
 var $adat; // Adat osztályú értékkel fogjuk feltölteni. Őbelőle lesz majd referencia
 function Fo($a) {
   $this->adat=$a;
   $this->adat->muvelet(); // *** Ez a kritikus lépés. Elhagyva jól működik.
 }
}

$adat=new Adat();
$fo=new Fo($adat);
// $fo->adat->muvelet(); // *** Itt is kritikus lenne egy ilyen művelet
$masolat=$fo; // Teljesen függetlennek kellene lennie
$masolat->adat->value='jó';
$fo->adat->value='hibás';
print $masolat->adat->value; // Itt a 'jó' érték helyett a 'hibás' jelenik meg.
?>
 

FAR Manager Editor + UTF-8

wiktor · 2005. Már. 18. (P), 14.43
Lehet, hogy sokan kiröhögnek, hogy mit keres itt a Far Manager, amikor már senki nem használja, hiszen vannak ezerszer jobb szerkesztők... :) Ez igaz, de én leragadtam nála, és nagyon sokszor, főleg kisebb munkáknál sokszor visszanyúlok hozzá az egyszerűsége miatt. A sima beépített editort használom a colorer pluginnel felturbózva, de van egy nagy szívfájdalmam. Képtelen vagyok arra, hogy rendesen lekezelje az utf-8 kódolást.

Kerestem már ezer plugin között, de semmi értelmeset nem találtam... :( Voltak próbálkozások (pl. Unicode Wizard) de ez nem a legkényelmesebb... :( Meg ahogy észleltem az egész Far haldoklik, úgyhogy nem sok reményem van, de azért ha esetleg valaki szereti, vagy szerette ezt a fapados programot és van valami ötlete - azon kívül, hogy keressek egy normális szerkesztőt ;) - azt nagyon megköszönném! :)
 

UML 2.0 és PHP 5

csopter · 2005. Már. 18. (P), 12.14
Sziasztok!

Vizuális UML 2.0 fejlesztő eszközt keresek ami PHP 5 kódot tud generálni. Érdekelnek ezzel kapcsolatos fejlesztői tapasztalatok is.
(Én az EA-t ismerem, csak az fizetős!(Enterprise Architect, Sparx System))


Hali
 

Adatfeltöltés

Met30 · 2005. Már. 18. (P), 02.39
Sziasztok!

Egy "kis" problémával küszködök pár napja, s nem igazán akar összejönni. A következőröl van szó.
Van egy PHP-Nuke -os portálom. Szeretnék csinálni egy új modult hozzá. Ez a modul az sql adatbázis egy tábláját használja, innen nyeri az információkat. A lekérdezések működnek is, azzal nincs egyenlőre probléma. Viszont ami a gondot okozza az, hogy php-s űrlap segítségével szeretném az adatokat felvinni az adatbázisba, s ez nem igazán működik. Mindig hibaüzenetet kapok. A kód a következő képpen néz ki:
[colorer=php]<?php
if ( isset( $kat ) && isset( $alkat ) && isset( $ec ) && isset( $meret ) && isset( $hossz ) && isset( $szolam ) && isset( $nev ) )
{
$dbhiba = "";
$vissza = adatbazis_bovit( $kat, $alkat, $ec, $meret, $hossz, $szolam, $nev, $dbhiba );
if ( ! $vissza )
print "Hiba: $dbhiba<BR>";
else
print "Köszönjük!";
}
else {
urlap_keszit();
}

function adatbazis_bovit( $kat, $alkat, $ec, $meret, $hossz, $szolam, $nev, &$dbhiba )
{
$felhasznalo = "user";
$jelszo = "jelszo";
$adatbazis = "dbname";
$kapcsolat = mysql_connect( "localhost", $felhasznalo, $jelszo);
if ( ! $kapcsolat)
{
$dbhiba = "Nem lehet kapcsolódni a kiszolgálóhoz!";
return false;
}
if ( ! mysql_select_db( $adatbazis, $kapcsolat ) )
{
$dbhiba = mysql_error();
return false;
}
$parancs = "INSERT INTO midi_dalok ( kat, alkat, ec, meret, hossz, szolam, nev )
VALUES ( '$kat', '$alkat', '$ec', '$meret', '$hossz', '$szolam', '$nev' )";
if ( ! mysql_query ( $parancs, $kapcsolat ) )
{
$dbhiba = mysql_error();
return false;
}
return true;
}

function urlap_keszit()
{
global $PHP_SELF;
print "Kategória";
print "<select name=\"kat\">\n";
print "\t<option value=\"\"> \n";
print "\t<option value=\"Dalrészletek\"> Dalrészletek\n";
print "\t<option value=\"Komolyzene\"> Komolyzene\n";
print "\t<option value=\"Teljes dalok\"> Teljes dalok\n";
print "</select>\n";

Ű és ő Flash-be PHP-n keresztül MySQL-ből

Anonymous · 2005. Már. 18. (P), 00.57
MÁr teljesen tele van a tudatom, hogy a flash - php - mysql combo közti adatküldés során mindig kibabrálnak velem ezek a karakterek....

adatbázisban jól jelennek meg
ha kiiratom php-ben ott is meg van az ékezet...
ha php-ből küddök statikusan ékezeteket, azok is helyesen megjelennek....
én már nemtmo hányismeretlenes ez az egyenlet és hogy hova tűnnek a hiányzó adatok....

esetleg egy jó tipp????
 

IE7 és a többiek jövője

gerzson · 2005. Már. 18. (P), 00.40
Jön az új IE, a 7. Ok.

Nagytapasztalatú FireFox (és Opera) hívő kollegáktól azt kérdezem, h. egy alap FireFox install miben nyújt többet jelenlegi IE6Sp1-nél felhasználói felületen?

Nem a teljes felhasználói élményre vagyok kiváncsi (szabványtámogatás meg ilyenek), hanem olyan új finomságokra (menüpontok/funkciók/gombok/stb.), amik egy alap intallációban is elérhető és nagy valószínűséggel a felhasználó is észre fogja venni létezését?

Azon filózgatok, h. ha az IE7-ben tényleg lesznek kézzel fogható változások a felületen és a kínált funkciókban, akkor mi történhet majd a többiekkel? Milyen újdonságokkal készülnek a többi böngészőben a gyártók? Vannak másnak is üres percei ilyeneken gondolkozni?

ui.: Opera-t csak a számkivetettség mellőzése miatt vettem ebbe bele.
 

március 18

Javascript - fuggvenyek elerese

Anonymous · 2005. Már. 17. (Cs), 23.47
Üdvözletem!

A problémám a következő: Van egy iframe-es oldalam, es ha az iframe-ekbe div-et, vagy table-t berakok 100%-ra, ugy azok meg sem jelennek, csak a fix magasságú dobozok. Amivel próbálkozom, hogy a böngésző ablakához mérten beállítom fix nagyságúra ezeket (mivel a frame-es oldalnak mindig pontosan az egesz ablakot kell kitoltenie). Ehhez irtam egy ablakmeretlekerdezot, amit a főoldalba include-olok, es minden iframeben megjeleno html-ben pedig van egy fuggveny, ami beallitja a fooldalhoz kepest a magassagokat...

De nem tudom, hogyan hivatkozzak ezekre a fuggvenyekre az include-olt js-bol. ( document.[frameid].[függvénynev] - el probalkoztam, sikertelenul...)

Elore is koszi a segitsegeket, Kellemes Husveti Tojasokat!