ugrás a tartalomhoz

Archívum - Már 17, 2005 - Fórum téma

Javascript - fuggvenyek elerese

Anonymous · 2005. Már. 17. (Cs), 23.47
Üdvözletem!

A problémám a következő: Van egy iframe-es oldalam, es ha az iframe-ekbe div-et, vagy table-t berakok 100%-ra, ugy azok meg sem jelennek, csak a fix magasságú dobozok. Amivel próbálkozom, hogy a böngésző ablakához mérten beállítom fix nagyságúra ezeket (mivel a frame-es oldalnak mindig pontosan az egesz ablakot kell kitoltenie). Ehhez irtam egy ablakmeretlekerdezot, amit a főoldalba include-olok, es minden iframeben megjeleno html-ben pedig van egy fuggveny, ami beallitja a fooldalhoz kepest a magassagokat...

De nem tudom, hogyan hivatkozzak ezekre a fuggvenyekre az include-olt js-bol. ( document.[frameid].[függvénynev] - el probalkoztam, sikertelenul...)

Elore is koszi a segitsegeket, Kellemes Husveti Tojasokat!
 

Gd2

Anonymous · 2005. Már. 17. (Cs), 22.50
sziasztok!

Az lenne az én problémám hogy kellene a gd2 függvénytár linux alá.

de egyszerűen nem tudok elindulni hogy mit töltsek le, mert olyat nem találtam hogy php_gd2.so letöltés.

kérlek titket hogy valaki írja le részletesen hogy mit csináljak.

nagyon várnám a segítséget köszönöm előre is!
 

GD2

Anonymous · 2005. Már. 17. (Cs), 15.44
Sziasztok!

Kellene nekem egy gd2.so file

honnan tudom ezt letölteni
ha valakinek meg van akkor szívesen venném ha el küldené a
kingfred-vb##kukac##chello.hu címre

Köszi a segítségetek
 

Authentication

giz · 2005. Már. 17. (Cs), 12.53
Sziasztok!
Hogy tudnám biztonságosan és jól működően megcsinálni a belépést az oldalamhoz, mely user és pwd köteles.
Miután belép, dolgozgat stb. ott, szóval le kellene tárolnom esetleg vmit cookie-ba, vagy vmi sessionid vagy nem tudom !? Session-ökben még új vagyok.
Esetleg komplett php-kód is jöhet.. :)
Köszi a segítséget, giz.
 

TinyMCE plugin bejelentés - Lorem ipsum generátor

PiG · 2005. Már. 17. (Cs), 09.05

Lorem ipsum genarátor plugin

Elkészült az akut igényt kielégítő Lorem ipsum generátor plugin tinyMCE wysiwyg szerkesztőhőz! Segítségével könnyen generálható kitöltő szöveg, ami jó szolgálatot tehet a szerkesztő illetve az azt tartalmazó tartalomkezelő tesztelésekor.
Kép a párbeszédpanelről:

Kétszeri alkalmazás után ilyen eredményt kaphatunk:

  • Négy szöveg közül választhattok, kettő ál-latin dumát eredményez, egy a Hajnal bolygó robotjai (Asimov) angol részlete, egy pedig a Randevú a Rámával (Arthur C. Clarke) magyar nyelvű részlete.
  • A plugin formázatlan szöveget, bekezdéseket (p), listát (ul) és számozott listát (ol) tud generálni a szövegekből
  • Vállalkozó kedvű ráérő egyének saját szövegekkel bővíthetik

Remélem tetszik!

Sziasztok:
P][G