ugrás a tartalomhoz

Archívum - Okt 2005 - Fórum téma

október 16

ob_gzhandler bug?

Anonymous · 2005. Okt. 16. (V), 12.57
Sziasztok!

A kovetkezo problemaba utkoztem. Hasznalom a kimenet szabalyozo fv-eket.
Ha megadom az ob_start-nak az ob_gzhandler callback fv-t akkor IE alatt
nem minden lap mukodik. Firefox alol pedig jo.
A fejlesztokornyezet windos xp, apache 1.3, php 4.3.10 modulos, IE 6, Firefox 1.07.

Mi lehet a hiba? Van valami bug amirol nem tudok?
 

Saját kurzor beállítása CSS-ben

Anonymous · 2005. Okt. 16. (V), 00.44
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy nekem van egy kurzorom aminek a kiterjesztése jpg.
és ezt szeretném betenni html-be vagy css-be.
cursor.jpg

vagy ha ez megoldható akkor esetleg azt is hogy ha egy link fölé viszem a kurzort akkor egy másik jöjjön be cursor2.jpg

vagy a kurzornak mindenkép .cur -nak kell lennie?
 

október 15

Képfeltöltés után hivatkozás kiírása, kép megjelenítése

Anonymous · 2005. Okt. 15. (Szo), 17.50
upload.php tartalma:

Több kép visszaadása egy HTTP válaszban

Anonymous · 2005. Okt. 15. (Szo), 07.12
Sziasztok!

Egy Postgresql adatbázisból szeretnék képeket megjeleníteni az alábbi kis progival:
<?php
header("Content-type: image/jpeg"); 
$conn=pg_connect("dbname=pic user=jomagam password=xxxxx");
pg_exec($conn,"begin");
$result=pg_exec($conn,"select * from pictest;");
$fd=pg_loopen($conn,pg_result($result,0,image),"r");
pg_loreadall($fd);

$fd=pg_loopen($conn,pg_result($result,1,image),"r");
pg_loreadall($fd);

$fd=pg_loopen($conn,pg_result($result,2,image),"r");
pg_loreadall($fd);

pg_loclose($fd);
pg_exec($conn,"commit");
pg_close();
?>
A probléma az, hogy mindíg csak az első lekérdezés hajtódik végre (most az első képet jeleníti meg, ha a nulla helyébe egyest írok, akkor a másodikat, stb... Mit szúrtam el vajon?

Segítségeteket előre is köszönöm:

Imre
 

október 14

Középre helyezett tartalom csíkokkal IE-ben

VersionX · 2005. Okt. 14. (P), 10.55
Sziasztok!

Ha volt már ilyen téma akkor bocs.
Van egy oldal amit csinálok a grafikai kinézetet css segítségével oldottam meg. Szép és jó lett az oldal, de van 2 dolog ezzel kapcsolatban.
1. Az oldal az IE kivételével minden bögészôben szépen középre rendezi a containert amibe a többi tartalo van. Hogyan tudom megoldani, hogy IE-ben is középen legyen.
Így lett az eddigi megoldva:
html {
	min-width : 750px;
}
body {
	background-image : url(images/bg_gray.gif);
	margin : 0;
}
#container {
 	font-family : Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;
 	position : relative;
 	width : 765px;
 	text-align : left;
 	margin-right : auto;
 	margin-left : auto;
 	margin-top : 0;
 	margin-bottom : 0;
 	font-size : 16px;
 	color : #ce0000;
 	height : 1500px;
 	background-color : #ffffff;
}
2. Mint látjátok az oldalnak van egy magassága (ideiglenes megoldás), de szeretném úgy megoldani, hogy tartalomtól függôen változzon a magassága, de ennek 2 akadálya van. Az egyik hogy két oldalra terveztem függôleges vonalakat ami a lap aljáig futnak és ha nem mérettel adom meg akkor csak a képernyé méretig mennek, illetve vagy egy footer rész ami foglal x pixet alulról és nem szertném, ha a szöveg és a footer egymásra csúsznának.
#leftline {
 	font-family : Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;
 	position : absolute;
 	width : 33px;
 	text-align : left;
 	margin-right : auto;
 	margin-left : auto;
 	margin-top : 0;
 	margin-bottom : 0;
 	font-size : 16px;
 	background-image : url(images/leftline.gif);
 	background-repeat : repeat-y;
 	height : 100%;
 	left : 0;
 	top : 0;
}
a csíkot most így adtam meg.

Van valakinek ötlete???
Elôre is köszi
 

Egy könyvtárban kereső JavaScript

Anonymous · 2005. Okt. 14. (P), 09.40
Sziasztok, tudnátok segíteni?
Javascriptes keresőre lenne szükségem, halál egyszerűen: egy olyan script kellene, ami egy általam megadott könyvtárban a .htm fájlokban keres. Sehol sem találok ilyet. A .htm fájlok száma mindig változik ezért olyan script nem jó, ahol meg kell adnom az összes fájl, hogy azokban keressen..

Minden segítséget elfogadnék!

Kösz
Zsolt
 

október 13

PHP-JavaScript: hibaellenőrzés, JS függvényhívás

molnarl · 2005. Okt. 13. (Cs), 13.56
Hi All!

Mennyire érdemes a kettőt vegyesen használni? Vannak tapasztalataitok (stabilitás/biztonság/megbízhatóság etc..)?

Konkrétan én azért szeretném vegyesen használni, hogy pl. tökéletes és szép adatellenőrzést végezzek. Pl.

Adott egy input mező. A mező értékét PHP script ellenőrzi viszont, ha hiba van akkor a JavaScript jönne a segítségemre méghozzá úgy, hogy előbb egy alert("hiba üzenet") majd a vissza adja a focus() -t a hibás mezőnek.
Legjobb tudomásom szerit ezt tiszta PHP kóddal nem tudom megvalósítani. Vagy tévedek?

Még 1: tudok közvetlen a PHP kódból JS -t hívni?
Én most igy oldottam meg: echo "<script>javascript:js_fugveny()</script>"

Ez szerintem nem túl elegáns. Pl: FireFox alatt nem akart nekem működni.

THX.

Bye.
 

MySQL fulltext search boolean mode-ban nem használ index-et...

wiktor · 2005. Okt. 13. (Cs), 13.01
A problémám a következő. Van egy tábla, amiben több mezőre is tettem fulltextes indexet. Elég "nagy" a tábla majdnem 200MB, már az első keresésnél észrevettem, hogy a tíz másodperc az sok lesz egy egyszerű keresésre.

Ez volt a query:

SELECT * 
FROM `content_langs` 
WHERE 
	MATCH (lead) AGAINST ('alma' IN BOOLEAN MODE)
	OR 
	MATCH (content) AGAINST ('alma' IN BOOLEAN MODE)

.htaccess authentikáció kiléptetés böngésző bezárás nélkül

Agi · 2005. Okt. 13. (Cs), 08.45
Szeretném megkérdezni, hogy van-e valamilyen megoldás arra, hogy a .htaccess fájlban megadott authentikációval történő belépés után a böngésző bezárása nélkül kiléphessek a védett oldalról? Ha van, hol kell ezt beállítani?

Előre is köszönöm a válaszokat.
 

október 13

Az első nem használt azonosító kikeresése

Anonymous · 2005. Okt. 12. (Sze), 22.03
Ki hogy oldja meg ezt?

Tehát a kötvetkező lenne a feladat: van egy tábla ahol az elsődleges kulcs mező auto increment. Ha törlünk a táblából majd újból felviszünk adatot akkor nem az üres helyre teszi be az új sort hanem a maximális kulcsmező azonosítóját növeli egyel. Nade mivan ha én előre akarok tervezni, és előre láthatólag rengeteg sor lesz ebben a táblában és ki akarnám használni az üresedő helyeket?

Sajnos nem tudok olyan utasítást ami az első nem létező mező azonosítóját adná vissza :) ígyhát maradnak a trükkök. Nekem két ötletem van.

Első: szépen 1-től egyesével megnézni hogy van e azon az azonosíton adat a táblában. Első üres eredmény lenne a kívánt új azonosító. Ez elég erőforrás igényesnek tűnik. Sok adatnál ki tudja mikor lesz az első "lyuk".

Második: az adatokat nem ténylegesen törölni a táblában, hanem egy speciális szöveget megadni a törlendő rekord egyik mezőjének és új adat felvitelekor az első ilyen szövegre rákeresni. Ez talán jobb megoldásnak tűnik.

Más ötlet esetleg?