ugrás a tartalomhoz

Archívum - Okt 2005 - Fórum téma

október 6

php levélküldés Freewebről

Anonymous · 2005. Okt. 6. (Cs), 06.28
Helló, nagyon sakálhülye problémám van, amit nem tudok megoldani, holott felkínálják a megoldást, de nekem sajna kínai...

"A nálunk regisztrált tárhelyeken a PHP mail() függvénye illetve a Perl CGI-ből történő levélküldés visszaélések megakadályozása miatt korlátozva van.

Azoknak a felhasználóinknak, akik jóhiszeműen szeretnék használni a scriptekből történő levélküldést, továbbra is megtehetik, az alábbiak figyelembevételével:

Bejelentkezés után a "PHP/CGI levélküldés" menüpontban az "azonosító generálása" gombra kattintva aktiválni kell a szolgáltatást. Ha már aktiváltad a szolgáltatást, a gomb helyén az azonosítód jelenik meg.
Naponta (24 óra alatt) maximum 50 levél küldhető el.
Egy e-mail maximum 5 címzettet tartalmazhat összesen, együttvéve a To:, Cc:, Bcc: mezőket.
A levelek header részébe be kell illesztened a következő sort:

X-FW-MailID: azonosító
ahol az azonosító helyére az általunk generált karaktersorozatot kell beírnod.
Példa: PHP esetén a mail() függvény 4. paraméterében (additional headers) tudod megadni, azaz: mail("címzett e-mail címe","levél tárgya","levél szövege","X-FW-MailID: azonosító");"

eddig a freeweb.hu leírása... csakhogy fogalmam sincsen melyik a 4. függvény. gondolom, a file, amiben ez az egész van, az a 'emailer.php' (php-Nuke esetén), és en ebből az adathalmazból sajna nem értek semmit...:

október 5

Warning minden mysql parancsra query után

daniel takacs · 2005. Okt. 5. (Sze), 21.20
régi ismerősöm, szeretném bemutatni:

Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not valid MySQL result resource in C:\...\create.php on line 9.

a line 9 pedig a már korábban is emlegetett mysql-lekérdezés második tagja, csak éppen nem mysql_fetch_object(), hanem mysql_num_rows(). nem mellesleg hozzáfűzném, hogy egy mysql_query() lekérdezés után az eredményt tartalmazó változóval végzett műveletek ezzel a hibaüzenettel végződnek. mindig.

kérdés: milyen lépéssel lehet megelőzni ezt az üzenetet? van vhonnan egy dokumentáció mellékleteként egy példa, amiben ugyanigy van leirva a parancs, de arról már nem beszél, hogy ez csak egy Warning erejéig jó.
 

Szépített webcímekkel nem találja a képeket, CSS-t

pixelsys · 2005. Okt. 5. (Sze), 11.51
Sziasztok,

Régóta szeretném kipróbálni a mod_rewrite adta lehetőségeket, és ehhez nagyon jó forrásnak tűnik a cikk a weblabor.hu-n. A feladat nagyon egyszerű lenne, azt szeretném, ha bármilyen URL-t, ami nem file vagy könyvtár azt egy $_GET típusú változóban az index.php-nek adna át az Apache. Megjegyzem, hogy egyelőre csak windowson probaltam ki, localhoston, ahol alkönyvtárban van a projekt.

A .htaccess file:

<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine on
RewriteOptions MaxRedirects=10
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f [OR]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d
RewriteRule ^(.*)$ index.php?qs=$1 [L]
</IfModule>
A dolog odáig teljesen jól működik, ameddig nem tartalmaz a REQUEST_URI slash-t, tehát pl http://localhost/projekt/menupont. Amint megjelenik benne a slash, a kepek es a CSS nem jelenitodik meg. Például:

http://localhost/projekt/menupont/
http://localhost/projekt/menupont/almenupont
http://localhost/projekt/menupont/almenupont/

stb. RewriteBase nem számított.
 

Mennyit lehet kérni ezért?

Anonymous · 2005. Okt. 5. (Sze), 11.37
Helló!

A véleményeteket szeretném kérni. Kilátásban van egy munka, aminek a lényege a következő lenne: egy már kész magyar nyelvű oldalt kellene németesíteni. A fordítás kész, az én dolgom:
  • készíteni egy index oldalt, ahol lehet választani a magyar, német között
  • a képeken lévő magyar feliratokat át kell írni (az eredeti (felirat nélküli) képek megvannak)
  • néhány egyszerű flashben a szöveget szintén átírni
  • pár képet kivenni
  • és természetesen a szövegeket kicserélni
  • kb. 25 oldalról lenne szó
  • a németesítésnél semmi extrára nem kell gondolni, minden két példányban lesz meg (magyar, német)

Asszem nagyjából leírtam mindent. Légy szíves ne ilyet írjatok, hogy "attól függ, neked mennyit ér meg az időd" meg hasonlók, hanem azt, hogy Ti mennyiért vállalnátok el.

(Remélem jó helyen nyitottam a témát, ha mégsem, akkor majd az arra illetékesek áthelyezik. :) )
 

október 4

Tesztszerverből webszerver, hogyan?

Fedor · 2005. Okt. 4. (K), 20.37
Hali!

Lehet, hogy nagyon amatőr lesz a kérdés: Mit kell ahhoz beállítanom az Apache-ban, hogy ne csak én lássam? Évek óta használom, de csak tesztkörnyezetként, és most se szeretnék éles webszervert üzemeltetni, csak internetszolgáltatót váltottam, így most már fix az IP címem, és gondoltam jó lenne, ha a megrendelőmnek csak egy linket küldenék, hogy hol tudja megnézni a az anyagot.
 

Két, kapcsolt tábla feltöltésére vonatkozó kérdés

Anonymous · 2005. Okt. 4. (K), 10.49
Sziasztok!
Egy nagyon lúzerjúzer kérdésem lenne:

Több e-mail-t szeretnék tárolni egyetlen személyhez rendelve, de még nem tudom előre hogy hány az a "több".

Az tiszta, hogy két táblát kell összekapcsolnom(joinnal), id-k alapján a lekérdezés stb, de az adatok bevitele még nem világos.

Valahogy így nézne ki a dolog (asszem):
tabla1     tabla2
+------+   +-------+
|usr_id|---|usr_id |
| knev |   | eml_id|
| vnev |   | email |
+------+   +-------+


Mindkét oldalon auto incrementelni kell az id-ket? Vagy csak az egyiken?
A kulcs gondolom a usr_id lesz..
Hogyan lesz ua. az id egy adatfelvitelkor? (ezt csak a php-s mysql_insert_id-vel tudom csak megoldani, vagy van rá vmi sql utasítás is?)

Összefoglalva: ezt hogy szokták elegánsan, praktikusan, és ügyesen csinálni? :)
Kösszi szépen a válaszokat!
 

Beágyazott SELECT MySQL 3.23.x-ben

tanar · 2005. Okt. 4. (K), 10.07
Sziasztok!

Az alábbi mysql lekérdezést szeretném futtatni php alatt:
SELECT ID, ugyfeltorzs_ID FROM table_name WHERE
1 AND `kereskedok`='1' AND ugyfeltorzs_ID
IN (SELECT `ID` FROM ugyfeltorzs)
ami a fejlesztői gépemen(php:4.4.0, mysql:3.23.49) szó nélkül lefut, viszont a szerverre(php:4.3.3, mysql:3.23.56) feltöltve ezzel tér vissza:

You have an error in your SQL syntax. Check the
manual that corresponds to your MySQL server version for the
right syntax to use near 'SELECT `ID` FROM ugyfeltorzs)' at
line 1

Tudtok valami gyógyírt rá?

Üdv!
Tanar
 

október 3

Hibát szeretnék jelezni, ha nincs feltöltött fájl

morathz · 2005. Okt. 3. (H), 21.39
Szeretném ellenőrizni, hogy az ürlapon a feltöltött fájl létezzen és kilegyen töltve a feltöltendő fájl mező.Az tszeretném, hogyha nincs kiválasztva a feltöltendő fájl, vagy a fájl nem létezik, akkor az adatok ne töltődjenek fel, hanem adja vissza a vezérlést az ürlap.php -re. Ez most jelenleg egy hiba.php-re mutat, ahol a látógató választhat, hogy kilép, vagy megismétli az ürlap kitöltését!
Sajnos nem tudom megoldani az alábbi php kóddal.
Tudna valaki segíteni nekem?
<?php
if ( file_exists("$eztkell") ) {
include("hiba.php");
} else {

}
if($eztkell == '') {    
	include("hiba.php");
}
?>        
 

Parse error CREATE TABLE parancsra PHP-ben

Anubisss · 2005. Okt. 3. (H), 19.51
nem értem tuti jól választottam ki a mysql kiszolgálót és az adatbázist is mert akkor kiirná h nem tud csatlakozni de mikor ezt belövöm akor ki irja h a 9. sorban hiba van és ez van a 9. sorban:
CREATE TABLE cucc(email VARCHAR(20) );
most mi lehet a gond?
nem kell vmi beálitani a php.ini-ben?
bár nem hiszem mivel a pphpbb fórum az jó
ás az is saját maga csinja a táblákat.
???
 

Átnéznétek ezt a PHP levélküldő szkriptet?

Tebe · 2005. Okt. 3. (H), 14.43
Sziasztok!

A PHP szerkesztése terén nagyon kezdő vagyok még, kérlek benneteket, hogy a mellékelt PHP levélküldő script code-t lenne szíves valaki átnézni, hogy mi benne a hiba.