ugrás a tartalomhoz

Archívum - Szep 28, 2005 - Fórum téma

PHP űrlapfeldolgzás után más címre irányítás

Anonymous · 2005. Szep. 28. (Sze), 21.03
Szaisztok

van egy ürlap. a mail.php file-omba olyat akarok csinálni hogy mikor elér a visszaigazoló szöveghez, vagy is a végén a print parancshoz akkor írányítsa el egy oldalra a nézőt (szöveg helyet linkre menjen).

Print " balabla "; b < és e helyett mondjuk egy linket berakok hogy az jöjjön be mikor elér idáig.

melyik parancsal lehet?
plz help fontos lenne
 

IE és a cookie-k

Anonymous · 2005. Szep. 28. (Sze), 16.20
Mire kell ügyelni, ha az IE-nek akarok cookiekat adni? Értetlenkedve állok ez a böngészőnek nevezett valami előtt...
Tudnátok ajánlani valami plugint, amivel nézhetem, hogy mikor milyen cookie kérések jöttek?, miért nem akarja elfogadni?, ...
Nem jövök rá, hogy hol a hiba... Túl nagy a kód, így nem tudok bemásolni semmit, de majd letisztázom, és akkor bemásolom ide... ám addig is, ha valaki tudna bármilyen IE kiegészítőt adni a cookie kezeléséhez, vagy csak tippet, hogy mi más az IE-ben, mint a többi böngészőben, akkor plizzz!!
 

Opera Quirks Mode

bbalint · 2005. Szep. 28. (Sze), 15.44
boldogan fejlesztgetek, szép XHTML oldalat Firefox-ba, mikoris rámjött az operálhatnék, hogy ugyanilyen szépen néz-e ott is ki az oldal.
minden tényleg szép és jó volt, de kíváncsiságból megnéztem, hogy az Opera hogyan rendereli ugyanazt az oldalt HTML-ként... és valamiért a HTML láttán átkapcsol Quirks Modé-ba.

részemről nem baj, mivel az oldal felé járó Operák ígyis-úgyis XHTML-t kapnak, csak arra volnék kíváncsi, hogy milyen más okok vezet(het)nek ahhoz, hogy az Opera úgy döntsön: most ezt az oldalt Quirks Modé-ba kell renderelni.

TinyMCE karakterkódolás

Anonymous · 2005. Szep. 28. (Sze), 11.45
Sziasztok,

a TinyMCE-ben ha szerkesztek egy szöveget, akkor az ékezetes karaktereket átalakítja. Pl. Ú-ból &Uacute; lesz stb. Kerestem erre a hivatalos oldalukon valamilyen beállítást, de nem találtam. Tud erre valaki megoldást, vagy marad az utólagos konvertálás pl. egy saját függvénnyel. Köszi a válaszokat.
 

Ötletgyűjtés - működő rendszer átalakítása

Pal_ur · 2005. Szep. 28. (Sze), 09.47
Nos...

Egyelőre az ötletgyűjtés stádiumában vagyok, a következő feladatra.

Van egy működő közösségi portál, és lassan teljes felújításra szorul.
Keresnék ötleteket olyan megoldásokra, amik majdnem többet tudnak, mint a szokványos CMS rendszer.

Körülbelüli funkciók, amiket a mostai rendszer tud, éa a következőnek is tudni kellene:
  • belső üzenőrendszer
  • naptári naphoz köthető információs rendszer (legalább 2 párhuzamosan)
  • hírrendszer (kategóriákkal, időzített hírekkel, stb.)
  • meglehetős mennyiségű statikus anyag (szövegek)
  • sokkategóriás médiatár
  • egy kis linkgyűjtemény
  • oktatási rendszer ellenőrzőkérdésekkel (ez most autómatikus ellenőrzésel megy...)
  • többszintű fórumrendszer
  • többszintű felhasználókezelés
  • sok, adott esetben programozáshoz egyéltalán nem értő munkatárssal


Amennyire a google és egyéb ötletek adják, ha jól látom, nekem majdnem az kellene, amit az "application framework" tud. Ismer valaki ilyenből megbízhatót, kényelmeset, GPL vagy hasonló licensz alatt, stb.?

Ja, még két-három apróság: jelenleg az egész rendszer 350 Mb-os adatbázis, plusz a képek, egyéb média, napi átlag 2000 látogató, havi átlag 75 Gb-os (teljesen legális) adatforgalom.

Erre kellene gombot varrni...
 

Fejléc állandó helyen adattáblázat görgetésekor

Anonymous · 2005. Szep. 28. (Sze), 09.42
Üdv mindenkinek!

Kezdő szinten foglalkozom a html-el és lenne egy kérdésem.

Egy adatbázisból való lekérdezés során keletkezett adatokat
szeretném valamilyen táblázatos formában megjeleníteni html
segítségével. Az a baj hogy a megjelenítendő adat (keresési
feltételtől függően) nagyon sok is lehet. Egy "sor" hossza
biztosan hosszabb mint a képernyő "szélessége" és a kapott
sorok számától függően a táblázat "magassága" szintén nagyobb
lehet mint a "képernyő" magassága.

A kérdésem a következő.
Van valamilyen megoldás arra, hogy egy olyan táblázatot
készítsek ami két részből áll? Egy fejlécből és az adatokból
de olyan módon, hogy FÜGGŐLEGES scroll-ozás esetén a fejléc
mindíg látható marad és VÍZSZINTES scrollozás esetén a fejléc
együtt scroll-ozódik az adatokkal?

Hasonlóan egy táblázatkezelő programhoz (pl. excel), mint
amikor a fejléc (első sor) rögzítve van.

A válaszokat előre is köszönöm.