ugrás a tartalomhoz

Archívum - Szep 2005 - Fórum téma

szeptember 20

hibásan kitöltött űrlap esetén: hibaüzenet

ceops · 2005. Szep. 20. (K), 12.32
kicsit már nagyon hülyének érzem magam, h minden kis aprósággal hozzátok fordulok... de eccerűen nem megy...
szal vettem ugyan egy "PHP 24 óra alatt" c. könyvet, de ami benne van... hát az eléggé... ööö nem igazán úgy tűnik, hogy azt tartalmazza, amire tényleg szükség van :(
persze lehet h tényleg még mindig én vok a béna, hogy nem tudom máshogy értelmezni a dolgokat @_@

a gond tehát a következő: van egy űrlap:

sign.php

<form action="upload.php" method="post">
   
  <input name="name" size="30" style="font-family: tahoma; font-size: 7pt; background-color: #CDC4AD; color: #3C2900; border: 0">&nbsp;<b>name</b>
  <br>

  <input name="mail" size="30" style="font-family: tahoma; font-size: 7pt; background-color: #CDC4AD; color: #3C2900; border: 0">&nbsp;<b>e-mail</b>
  <br>

  <input name="url" size="30" value="http://" style="font-family: tahoma; font-size: 7pt; background-color: #CDC4AD; color: #3C2900; border: 0">&nbsp;<b>URL</b>
  <br>

  <textarea name="sign" rows="3" cols="29" style="font-family: tahoma; font-size: 7pt; background-color: #CDC4AD; color: #3C2900; border: 0"></textarea>&nbsp;<b>sign here</b>
  <br>

  <input name="date" size="30" type="hidden" value="<? print strftime("%Y-%m-%d        %H:%M:%S"); ?>">
  <BR>
  <input type="submit" value="okay!" style="font-family: tahoma; font-size: 7pt; font-weight: bold; background-color: #CDC4AD; color: #3C2900; border: 0"> 
<input type="reset" value="oops...!" style="font-family: tahoma; font-size: 7pt; background-color: #CDC4AD; color: #3C2900; border: 0">
</form>
és van egy feldolgozó upload.php

$parancs = "INSERT INTO try (name,mail,url,sign,date) VALUES ('$name','$mail','$url','$sign','$date')";
mysql_query($parancs);

//print "ok";


header("location: sign.php");
ez így tökre jó... működik is: http://tenou.uw.hu/sign.php
csakhogy többen szóltak, h jó lenne úgy megcsinálni, h ne lehessen elküldeni az űrlapot név nélkül, e-mail nélkül, meg üzenet nélkül... próbálkoztam én már mindennel, amit csak találtam itt a weblaboron, (és máshol is) csak egyik sem akar működni... odáig már eljutottam, h if elágazást kell írnom... de hova? oda ahol az űrlap van, vagy a feldolgozó php-ra? bármit írtam bárhova...; az adatokat ígyis-úgyis elküldte... hogy lehet ezt megakadályozni, h kitöltetlen mező esetén visszatérjen az űrlapos oldalra, és ott írjon ki egy figyelmeztető szöveget, h mi nincs kitöltve?

CSS background-image vs. alt

Bageera · 2005. Szep. 20. (K), 11.07
Hello,

keszitettem egy menu-t CSS segitsegevel, megpedig ugy, hogy a linkek helyere CSS-el background image-et tettem.

<a href="/oldal2.html" id="oldal2">


illetve a CSS fajlban:

#oldal2       { display:block; background-image:url(kep.png); width:140px; height:23px }
#oldal2:hover { background-image:url(kep2.png); }


Nagyon szepen mukodik, csak ha szoveges bongeszoben nyitom meg az oldalt, nem latszanak a linkjeim. 'Alt text'-et se linknek, se CSS-ben nem lehet rakni.

Azert valasztottam ezt a megoldast, hogy ha valtoztatni kell a menuben, ne kelljen mind a 10 oldalt kulon szerkeszteni.

Van esetleg mas otlet? (php include-on kivul)
Kosz elore!
Udv.
Bagi
 

szeptember 19

Bekezdésbe tett táblázat nem valid?

td · 2005. Szep. 19. (H), 12.49
Az a gondom, hogy van egy basic oldal, semmi különös hókuszpókusz, amit meg kéne normálisan formázni. Viszont valami gubanc lehet, amire nem jöttem rá. Arra vagyok kíváncsi, rossz-e a DTD, és attól hülyülnek-e meg biz. dolgok, vagy valami más gond van.

Nevezetesen:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">

Van egy div a body-n belül, a divben pedig bekezdések. A bekezdések előtt h6-ok, némely P-ben pedig képdobozok, table-vel. Namost én úgy nézem, minden tiszta, mégis a Validator azt dobja ki, hogy: "Error Line 39 column 601: end tag for element "P" which is not open.", 3x is, pedig be van zárva jól mind. Mi zavarhatja meg? (Lehet táblázatot szövegbe tenni?)

Továbbá bizonyos dolgok nem stimmelnek biz. böngészőkben. Pl. FF-ben azok a bekezdések, ahol kép van, középre igazított szövegűvé válnak, és a betűtípus/stílus (font, méret) sem stimmel. Sem IE6, sem FF nem teszi ki a bekezdések mögé a beállított 50px margót (hogy legyen némi távolság). NN7 a képdobozok mellett sem hagy margót.

Röviden ennyi, ennyit vettem észre. Az oldal címe:
http://dropzone.uw.hu/b/td_beszamolo-page1.html
 

IE duplázza a margót

ksgy · 2005. Szep. 19. (H), 10.31
sziasztok!

egy oldalt szeretnék kialakítani csak div-ekkel, és css-el, viszont IE alatt problémába ütköztem: hány pixel az annyi? :)

itt egy kép róla: http://web.axelero.hu/stonyo1/pixelwar.gif
mi lehet a problem? egyszerűen nem tudok rájönni. természetesen a margin-left annyi, amit a ff részen látni. IE viszont sacc/kb 2* annyinak veszi. nekiálltam, csináltam egy tök üres html oldalt, beletettem 1db div-et, és annak állítottam be margin-left: 10px-et, és azt is 20px-re nyomta ki. az én IE-m bugos, vagy vmi mást rontok el?
 

szeptember 19

CSS color és background-color egyszerre kell?

romero83 · 2005. Szep. 18. (V), 23.28
Hi!

Napokban, weblapom ellenőrzése során, a CSS validator egy ilyen "warning" üzenetet dobott ki:

Line : 3 (Level : 1) You have no color with your background-color : body

(és minden más tag-ra vonatkozó background-color-nál ilyen warningot dob ki)

a kód:

body {
      margin : 0;
      background-color : #fcf8ed; }
Kérdésem: Miért van warning?
 

szeptember 17

Letölthető weblap sablonokat hol találok?

Anonymous · 2005. Szep. 17. (Szo), 21.53
Honnan lehet letölteni komoly,normális template-kat?
 

szeptember 16

allow_url_fopen miért tiltott?

szaniszlo · 2005. Szep. 16. (P), 11.58
Sziasztok,

az a kérdésem, hogy egyes szolgáltatók miért tiltják le allow_url_fopen használatát tiltott tevékenységre lehetőségére hivatkozva?

Holott más megoldás is van kb. ugyanolyan eredménnyel. Van közöttük olyan különbség amiért megéri ez a szőrözést?

Gondolok itt a Curl-ra és egyéb virtuális http böngészőre.

szasza
 

Árnyék float probléma IE bug miatt

Anonymous · 2005. Szep. 16. (P), 10.58
Sziasztok!

Van egy nemrég elindított webhelyem.
http://hirek.csillagaszat.hu/nr_exobolygok.html

A képek árnyékkal történő körülfuttatásához 'float' tulajdonsággal rendelkező div-et használok. A probléma, hogy míg Firefoxban jól, IE-ben néhány esetben rosszul jelenik meg a kép melletti szöveg: "aláfolyik" a képnek (ld. az alábbi cikkcímeket: "Állatövi fény a Naprendszeren kívül", "Újabb exobolygó fotó?").

Képernyőmentés itt:

Biztos vagyok benne, hogy az IE bugja miatt valamilyen CSS-trükköt kellene bevetni, de nem tudom, pontosan mit tehetnék?

A kapcsolódó CSS:
div.rowtext {
margin: 0px 0px 0px 0px;
padding: 0px 0px 0px 0px;
}
.introtext {
width: 100%;
border: 0px;
vertical-align: top !important;
}
.img-shadow {
float:left;
background: url(/templates/hirek_common/images/shadowAlpha.png) no-repeat bottom right !important;
background: url(/templates/hirek_common/images/shadow.gif) no-repeat bottom right;
margin: 10px 0 0 10px !important;
margin: 10px 0 0 5px;
}
.img-shadow img {
display: block;
position: relative;
background-color: #ffffff;
border: 1px solid #666666 !important;
margin: -6px 6px 6px -6px;
padding: 0px 0px 0px 0px;
}


Van ötletetek a megoldásra?

Köszönettel: Laci
 

Görbe rajzolása GD-vel

tiku I tikaszvince · 2005. Szep. 16. (P), 10.26
Sziasztok!

Egy diagram rajzoló osztályon munkálkodom egy ideje.
Egy vonaldiagramot úgy készítek el, hogy az egyes megjelenített pontok közé egy egy egyenest húzok.

for ($i=1;$i<count($pontok);$i++) {
  $j=$i-1;
  ImageLine($im, $pontok[$j]['x'], $pontok[$j]['y'], $pontok[$i]['x'], $pontok[$i]['y'], $szin);
}
Minél többet tesztelem, annál jobban szemet szúr ennek a módszernek a hátránya: egy-egy ilyen diagram rettenetesen "fűrészfogas" tud lenni. Arra gondoltam, hogy "sebaj, majd illesztek görbét a pontsoromra", de miután két napot végig bogarásztam, arra a megállapításra jutottam, hogy csak swf, és pdf képek/dokumentumok generálásakor lehet görbét (curve) rajzolni.

Szóval a hosszú bevezető után, íme a kérdésem:
Megoldható-e GD-vel, hogy görbét illesszek egy sor pontra?
 

szeptember 15

egy htaccess 2 htpasswd

Anonymous · 2005. Szep. 15. (Cs), 20.24
hello,

az lenne a kérdésem, hogy egy htaccess-hez tartozhat két különböző htpasswd fájl.
azért kéne, mert van egy oldalam, ahol két különböző fizetö kapu van, amelyek használják a htpasswd fájlt, de valamért az egyik nem csak hozzáír a fájlhoz, hanem minden alkalommal teljesen átírja, így a másikét mindig kitörli.
az szeretném(ha lehet), hogy egy htaccess fájlhoz tartozna két különböző könyvtárban elhelyezett htpasswd fájl.

Lehetséges ez ??? Ha igen hogyan???
Köszi a választ előre is.