ugrás a tartalomhoz

Archívum - Szep 2005 - Fórum téma

szeptember 27

Egyedi fájlok létrehozása felhasználónként

Anubisss · 2005. Szep. 27. (K), 10.44
nos lenne egy olyan kérdésem h megcsintam azt h:
van egy oldal ami bejön név: beirod pl. Isti
jelszó:210

létrehoz egy isti fáljt aminek nincs kiterjesztése és ez áll benne:
PASSWORD=test PLEVEL=0

ez edig jó is de nekem az kéne h a fájlokban ez álljon
PASSWORD=test
PLEVEL=0


és semmi más. rzt hogy oldom meg?
ez egy regiszráció egy szerver-hez de inkább játékhoz.
ja és még vmi olyat h csinok hogy ha van isti felhasznm és vki megint
isti-t ir más jelszóval vagy tökk mind1 h mivel akkor azt ne irja
felül és ne irja mögé hanem irja ki h már van ilyen felhaszn.
????
 

szeptember 26

Rövid webcímek

Anonymous · 2005. Szep. 26. (H), 14.37
Sziasztok!
Mint az alábbiakból ki fog derülni, nem igazán látom át a dolgot és egy kis segítségre szorulok. Nem boldogulok a rövidítéssel. Egy ismerősöm kért meg, segítsek neki a témában, mivel egyszerűbb formában tudom használni a rewrite módszert, de most nem jön össze. Az index és menu.php fájlokban megkerestem a linkeket, összeírtam és .htaccess-ben próbáltam definiálni.
Egy link a fájlból:
menu.php?menu=1&kat=".$_SESSION['kat']."&oldal=".$i."
erre a .htaccess-ben
RewriteRule ^menu([0-9]*)-([a-zA-Z0-9\á\é\í\ó\ö\ő\ú\ü\ű])-oldal([0-9]*).html menu.php?menu=$1&kat=$2&oldal=$3 [L]
A Rewrite bekapcsolva, a .htaccess-t biztosan használja, hiszen ha olyan definícót írok bele, akkor 500-as errorra dob. Ja és a session eltüntetését sem sikerült megoldani valamiért.
Érdekes módon, néha a böngészőbe közvetlenül beírt rövid url működik.
Próbáljatok segíteni!
Kösz, Sanyi
 

Linuxos XAMPP-on session hiba

kifly · 2005. Szep. 26. (H), 14.16
Kedves Lista!

Fejlesztettem egy php oldalt winxp-n xammpal, szépen kezelte a sessionokat.
Telepítettem egy linuxra a linuxos xampp-ot, és a lap indításnál a következő hibát adja:

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /opt/lampp/htdocs/naplo/index.php:3) in /opt/lampp/htdocs/naplo/index.php on line 7


a php.ini-ben session.autostart=off

Mit kéne csinálnom???
Help!
Kifly
 

szeptember 25

Txt olvasása

Anubisss · 2005. Szep. 25. (V), 18.36
Nos lenne egy olyan kérdésem hogy van egy txt-m és benne egy szöveg na és azt hogy tudnám megjeleniteni php-ben???
és még1 olyan h azt h tudnám h van ez txt pl. 1.txt és van az index.php és abban textarea és amit oda beleirok és megnyomom a küldés gombot akkor azt beleirja az 1.txt-be de viszont hamég 1x megnyomom és más szöveget irok az area-ba akkor az 1.txt-ben lévő adat ne legyen felülirva hanem mondjuk aláirja 2 sorral és akkor majd ezeket megjeleniteni.
(mint1 fórum)
előre is kössz
 

A menüm fölött látszik az alatta lévő select (IE)

klimakiraly · 2005. Szep. 25. (V), 18.26
Sziasztok :-)

Létrehoztam egy remek UL LI elemekbők álló menüt, a :hover
emulácíós példa alapján.
De lett is egy bajom.
Van alatta egy form ami átlátszik a listámon.


Gondolom a script nincs felkészítve, de azért hátha. Egy z-index:20,
nem segített.

Köszönettel: K.K.

ps: Köszönöm az építő hozzászólásokat.
 

Mi a legjobb módszer a globális változók függvényből való elérésére?

Anonymous · 2005. Szep. 25. (V), 17.23
Helló!

Lenne egy egyszerű kérdésem:

<?php
$i=4;
function kiir()
{
   echo $i;
}
kiir();
?>
Nyilvánvalóan ez így nem működik (nem írja ki a $i értékét). Én 3 módszert tudok, hogy működjön:
  1. 
    <?php
    $i=4;
    function kiir()
    {
        global $i;
        echo $i;
    }
    kiir();
    ?>
    
    Ezzel meg tudom változtatni az eredeti (függvényen kívüli) változó értékét.
  2. 
    <?php
    $i=4;
    function kiir()
    {
        echo $GLOBALS["i"];
    }
    kiir();
    ?>
    
    Ezzel is és ha meg is kell, akkor én ezt szeretem használni.
  3. 
    <?php
    $i=4;
    function kiir($i)
    {
        echo $i;
    }
    kiir($i);
    ?>
    
    Így pedig nem. Ezzel az a gondom, hogy mi van akkor ha sok globális változót kell elérnem a függvényből(ekből)? Nem lesz nagy az erőforrás igénye? Főleg, ha paraméterként hosszú sztringet(eket) adok át?

Szóval, a konkrét kérdés az, hogy Ti szerintetek melyik a legjobb megoldás?
Vagy ez szerintetek függ az adott szituációtól?
 

Űrlap adat rögzítés PHP-vel

Anubisss · 2005. Szep. 25. (V), 16.02
Nos nem nagyon értem a php-t de tok egy két dolgot meg egy keveset html-ben is lenne egy pár kérdésem.:
kérlek ha tudtok segitsetek:
nos:
olyan kéne nekem h pl. egy index oldal ahol van egy nagy text area és lehet oda irni majd van 1 submit gomb és ha megnyomom akkor elugrik a 1.php oldalra és ott megjeleniti a szöveget amit beirtam (mind1 fórum) na de ez lenne e lényeg h ezt mentse el mysql adatbázisba és megis tudjam jeleniteni. pl.:
az index oldalon legyen egy olyan menü pont h : nézet és ha megnyomom akkor megjeleniti amit edig irtam a fórumba.
tehát ha irok pl. 3x a textarea-ba akkor azt jelenitse meg .
tipikus fórum
rem tudtok segiteni és nagyábol megfogom érteni
előre is kössz
engem nagyon érdekel csak nem értek hozzá enyire
kössz
 

változó módosított értékének mentése html-be

Anonymous · 2005. Szep. 25. (V), 15.24
Sziasztok! A következő problémában kérném a segítségeteket: van egy html oldalam, ahol megjelenik egy pop-up ablak. Azt szeretném megoldani, hogy az ablak csak akkor ugorjon fel, ha egy bizonyos változó értéke 1 (az értéket egy másik html lapról állítanám be, egy gomb segítségével). Hogy lehetne ezt a legegyszerűbben megoldani? Van vmi ötletetek?
 

Windows XP SP2 és Apache virtual host

Balogh Tibor · 2005. Szep. 25. (V), 10.39
Néhány hete belefutottam egy hibába. Amikor frissítettem a Windows XP-t SP2-vel, a javítócsomag futtatása után nem voltak hajlandók működni a virtualhost beállítások. Nem változtattam semmit, pl. ugyanazok a beállítások voltak a system32\drivers\etc\hosts fájlban és az Apache virtual host beállításai is ugyanazok voltak. Azt hittem, hogy valami plusz dolgot kell beállítani a SP2 miatt. Keresgéltem minden félét a hosts meg az lmhosts fájlok beállításáról. Az egész történetet nem írnám le, azért írom ezt, mert a hibáról a magyar oldalakon nem találtam leírást.

A lényeg a lényeg, hogy a SP2 felrakása után futtatni kell a KB 884020 hibajavítást is. http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=17d997d2-5034-4bbb-b74d-ad8430a1f7c8&displaylang=hu

Az msdownload.netacademia.net oldalon nem találtam meg a hibajavítást csak a microsoft.com oldalon. A futtatása után már fognak működni az Apache, és gondolom egyéb webszerver virtual host beállításai sp2 alatt is.

Remélem, másnak segíteni fog ez a megjegyzés, és nem kell annyit keresgélnie, mint nekem!
 

JavaScript: Hierarchikus referencia elemekre

ashita · 2005. Szep. 25. (V), 00.52
Hello,

Felmerult egy aprobb problemam, amiben segitsegeteket kernem:

Adott egy XSL-el eloallitott oldal (amely ebool adodoan szep tiszta hierarchiaval rendelkezik, amelyet nem szeretnek megbontani globalis referenciakkal), ahol tobb blokk talalhato a kovetkezohoz hasonlo koddal:

<div class="list">
  <h3 id="listaCim"><a href="/javascript:;" onClick="switchDescription(this);">ListaNev</a></h3>
 <div class="listDescription" id="description" style="display:none;">
  Lista hosszabb leirasa
 </div>
 <ul id="listBody">
  <li>Valami</li>
...
 </ul>
</div>


Ekkor azt szeretnem, hogy a switchDescription fuggveny valtoztassa a hozza tartozo DESCRIPTION id-ju DIV lathatosagat.
En ezt irtam:

function showDescription(targetObj) {
   
    if (targetObj.parentNode.parentNode.childNodes['description'].style.display != 'block') {
        targetObj.parentNode.parentNode.childNodes['description'].style.display = 'block';
    } else {
        targetObj.parentNode.parentNode.childNodes['description'].style.display = 'none';
    }

}


Na, ez mukodott Operaban, de sem Mozillaban, sem IE-ben nem. A konzol szerint -ha jol emlekszem- az egyik esetben nem letezett 'description' entitas, a masik esetben mar a parentNode-al is gondok voltak.

Valaki tud-e erre cross-browser kompatibilis megoldast?

(masfel ora google utan sem lettem okosabb, pedig allitolag intelligens srac vagyok :)