ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 2005 - Fórum téma

november 24

opera - iframe vs. dropdown menü

Anonymous · 2005. Nov. 24. (Cs), 12.30
Sziasztok!

Az lenne a gondom, hogy ha van egy abszolut módon pozícionált layer, ami egy lenyíló menü, az a része amelyik belóg egy iframe fölé, operában egyszerűen nem látszik.
Létezik erre valami féle megoldás, hogy látszódjon?
Nagy szükségem lenne a segítségetekre.
Előre is köszönöm.

isti
 

november 24

JavaScript entitások használata HTML-ben?

Szelev71 · 2005. Nov. 23. (Sze), 23.29
Sziasztok!

A htmlinfo leírásban címen van egy példa és egy magyarázat a címben lévő feladat megoldására, de sajnos nálam nem működik sem IE6, sem FF alatt.

A példa
Értékadás a "barWidth" változónak, majd a bodyban:
<HR width= "&{barWidth};%" ALIGN="left">
Igaz, hogy csak 2 hónapja kezdtem el tanulni a webet szabadidőmben, de ez most nagyon megfogott.

Hogyan lehetne egy javascript változót egy img src tag értékeként használni. Nyilván a változtathatóság volna a célom.

Köszi, és bocs a láma kérdésért, de már napok óta keresem a megoldást eredménytelenül.

Szelev71
 

Nem tudok kapcsolódni a MySql szerverhez

kopri · 2005. Nov. 23. (Sze), 12.20
Sziasztok!

PHP 4.3.10-15 és Debian 2.4.31 Apache2 és MySql4.0.24 rendszeren dolgozom. Most kaptam meg ezt a szervert. Eddig más kezelte, de csak file szerverként üzemelt.
A phpMyAdmin segítségével tudok kapcsolatot létesíteni a MySql szerverrel, ez gond nélkül működik. Ha azonban php-ből szeretnék felkapcsolódni, a mysql_connect parancsra semmit sem reagál. Még hibaüzenet sem kapok. Egyszerüen nem jelenik meg semmi az oldalon.
A szkript pl. a következő:
<?php
$kapcsolat=mysql_connect("localhost","valaki","jelszo") or die(mysql_error());
print $kapcsolat;
Erre ki kellene írnia legalább az ID-t. De semmi. Üres lapot kapok...
 

String titkosítása 2 kulcsal

Anonymous · 2005. Nov. 23. (Sze), 12.06
Sziasztok!

Szükségem lenne egy olyan függvényre, ami 3 paramétert vár.
Első kettő kulcsal titkosítaná a 3. paraméterben megadott karakterláncot.
A titkosított karakterláncot visszafejteni csak u.azzal a két kulcsal lehetne.
Nem kell komoly titkosítás, elég, ha ránézésre nem látszik az eredeti kar. lánc.

Köszönetem !
 

november 22

document.form.name.src + bongeszok

fudom · 2005. Nov. 22. (K), 21.52
Hello!

ha van egy ilyen document.form.name.src = ../images/al1/kep.jpg; kodom, meg a hozza tartozo form, akkor ez miert csak IEben jelenik meg? ha csak simana a kep neve van ott es nincs elotte mas utvonal akkor zsirul megy minden bongeszoben, ebben a formaban csak IE viszi es a tobbiben meg a kis x van a kep helyen. ezellen h lehetne tenni valamit?
koszi!
 

Bekezdésbe tett blokk elem margója nem jó

Dualon · 2005. Nov. 22. (K), 18.26
Sziasztok!

Egy paragrafusba ágyazott pre blokk után (kipróbáltam másik paragrafussal is) a paragrafusnak megadott margó mintha nem érvényesülne: a lap.
Utánaolvastam a CSS 1 és 2 box modelnek, az öröklődésnek, de nem jövök rá, mi a gond.

Előre is kösz a segítséget!
 

Kinyitható/becsukható tartalmak weboldalon?

Anonymous · 2005. Nov. 22. (K), 12.50
Sziasztok!
Nem tudjátok "véletlenül", hogy például az microsoft.com-on, vagy a következő oldalon:
http://www.oscommerce.com/community/contributions,711
hogy csinálják ezeket a "kinyitható" tartalmakat?
Már egy csomó helyen láttam és nincs 5letem, hogy csinálják. Pláne dinamikus tartalmaknál. +Működik IE és Firefox alatt is.

Sztetek?
 

Email küldő link generálása JavaScriptben, újsorokkal

Anonymous · 2005. Nov. 22. (K), 11.46
Szevasztok!

Van egy ilyen kódom:
<script type="text/javascript">
function mailpage()
{
  var newline = "\n";
  mail_str = "mailto:" + emil cím + "?subject=tárgy" + document.title;
  mail_str += "&body= szzöveg " + document.title;
  mail_str += "szzöveg";
  mail_str += newline ;
  mail_str += "szzöveg";

  location.href = mail_str;
}
</script>

<A HREF = "javascript:mailpage()">Levél generálása</A></div>
A progbléám vele, az hogy a newline helyére mkit írjak, hogy egy sort kihagyjon? A <br> nem jó, már peóbáltam.

Köszönöm mindenkinek a segítséget.
 

winter egg

zsepi · 2005. Nov. 22. (K), 09.51
Aranyos a hóember - vajon december hatodikán minden felhasználó kap ajándékcsomagot vagy virgácsot? :)
 

november 22

PHP kód és (X)HTML kód keveredése

Anonymous · 2005. Nov. 21. (H), 23.08
Az a dilemmám, hogy hogyan érdemes kezelni a php és xhtml kódrészleteket különböző alkalmazásaimban. Olvastam valahol, hogy az áttekinthetőség és rugalmasság érdekében arra kell törekedni, hogy maximális mértékben a különüljenek el egymástól a kliens és szerveroldali technológiák a szkriptjeinkben. Viszont például a php-s doksi utal rá, hogy hatékonyabb (gyorsabb?) lehet, ha bevállajuk a keverékmegoldásokat.

http://hu2.php.net/manual/hu/language.basic-syntax.php :
Az adott példa természetesen nem egy túl hasznos alkalmazást mutat be, de mikor nagy szövegrészeket akarsz kiiratni, akkor a PHP módból való kilépés sokkal hatékonyabb, mint echo()-val vagy print()-el kiiratni az egészet.

Már egészen kicsi szkripteknél elgondolkodtam azon, hogy pl ha kiíratásokat szeretnék megoldani, gyakran teszem ezt ilyesféle módon:
echo $arr["tombocske"]["a"]."<br>";

Ezt a megoldást viszont egyrészt "csúnyának" érzem, másrészt komolyabb problémákat szülhet, ha a későbbiekben pl át szeretém írni a progit xhtml alapúra, akkor máris akad egy kis módosítanivaló:
echo $arr["tombocske"]["a"]."<br />";

Tudom, hogy kis szkriptekné ez azért még nem a világ vége, a nagyokat meg érdemes előrelátóan xhtml alapúra írni, de mindenre nem lehet felkészülni. A <br> tagnál mellett azért van még sok dolog ami problémás lehet, vagy akár előjöhet majd az, hogy egy nagy alkalmazást mondjuk xhtml transitional-ról strict-re szeretnék migrálni.
A legtutibb valami olyan megoldás lenne, hogy a php és html részek 100%-ig elkülönítve legyenek tárolva, és az adott html részre valamilyen álnéven, (esetleg állandókkal) hivatkozhatunk. Szükség esetén így a megjelenítésért és struktúráért felelős részek teljesen lecserélhetők lennének. Viszont egy ilyen megoldás úgy érzem aránytalanul lelassítaná az alkalmazásaimat, ráadásul talán felesleges bonyolítás is lenne.