ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 7, 2005 - Fórum téma

Ruby on Rails file_column

ashita · 2005. Nov. 7. (H), 21.55
Hello!

Nem vagyok biztos benne, hogy a Tartalomkezelők a megfelelő kategória erre, de nem találtam megfellőbbet...

Szóval a problémám leírása: valami folytán a leírás szerint telepített 0.14.2 -vel és a legfrissebb béta 0.14.2919-essel sem kezeli normálisan a pluginként betett file_column-t ( http://www.kanthak.net/opensource/file_column/ ).
Pontosabban nem tölti be a plugint undefined method file_column. (A vendor/plugins/ -be tettem)

a Model a következőképpen néz ki:

class Work < ActiveRecord::Base

	belongs_to :project
	belongs_to :projectcategory

	file_column :image1
end
Ezután inkább bemásoltam a /lib-be. Azóta a feltöltés megy, viszont az RMagick használatakor, amikor a modelt betölti, akkor azt mondja:

uninitialized constant Work


a Model ekkor a következőképpen néz ki:

class Work < ActiveRecord::Base

	belongs_to :project
	belongs_to :projectcategory

	file_column :image1, :magick => " -resize \"1024x768>\"", :format =>
	".jpg", :alternate => {"thumb.jpg" => "-resize \"100x100>\"",
	"inverted.jpg" => "-rotate 180"}
end
Ha a :magick-et kiszedem, a dolog működik (az RMagick-et GEM-ből feltettem), ha benne marad, az alkalmazás elszáll.

Miközben a megoldást kerestem, ráakadtam erre a levélre: http://article.gmane.org/gmane.comp.lang.ruby.rails/23211/match=file+column (beidézem ide:)

#Create a table "wallpapers" with id(int autoincrement), name (varchar), image(varchar)

#Model
def Wallpaper
  file_column :image, :magick => "-normalize", :alternate =>
{"800.jpg" => "-resize 800x600!", "1024.jpg" => "-resize 1024x768!",
"thumb.jpg" => "-resize 100x100"}
end

def controller_method
  w = Wallpaper.new
  w.name = "My wallpaper"
  w.image = params[:my_uploaded_file]
  w.save
   <at> wallpapers = Wallpaper.find :all
end
És itt leragadtam. Használta már valaki a file_column-t?

képcsere ismételt letöltés nélkül

ferbi · 2005. Nov. 7. (H), 20.03
Üdv!

A problémám a következő lenne: szeretnék egy képet egy másikra cserélni, ha az egér az oldal egy bizonyos területére áll, majd visszacserélni, ha azt elhagyja. Ez még rendben is lenne, de az oldal minden cserénél ismét a szervertől kéri a képet, ami problémát okoz a script egyéb részén, ha a letöltés akadályba ütközik. Viszont ugye már a kliensen van az a kép, nekem remekül megfelelne, ha onnan töltené. Megoldható ez valahogy? Vagy az is jó lenne, ha mondjuk egy tömbben első letöltéskor lehívná a két képet s aztán már abból építkezne. Vagy ha a két kép egymáson lenne s hol az egyik, hol a másik látszana, de nem tudom hogyan lehet ezt megoldani.
 

Ugráló menü

Anonymous · 2005. Nov. 7. (H), 11.50
Sziasztok!
PHP SQL-el készült menü fölött ha mozgatom az egeret, ugrál az egérkurzor. Mi lehet az oka?