ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 9, 2005 - Fórum téma

8MB-nál nagyobb fájl beolvasása PHP-ben

Karfi · 2005. Nov. 9. (Sze), 23.54
Hellósztok lenne egy problémám remélem tud valaki segíteni.
Az lenne a gond hogy nem tudok 8 megás fájlnál nagyobbat letölteni mivel, ahogy jelenleg van:
<?php
$disposition = "attachment";   
$mimeType = "application/wmv";    
$nev = $HTTP_GET_VARS["nev"];    
$file = "klip/".$nev;    
header("Content-Type: $mimeType");    
header("Content-Disposition:$disposition; filename=\"".trim(htmlentities($nev))."\"");    
header("Content-Description: ".trim(htmlentities($nev)));    
header("Content-Length: ".(string)(filesize($file)));    
header("Cache-Control: must-revalidate, post-check=0, pre-check=0");    
header("Connection: close");    
readfile($file);
?>
Nem működik mert ennél a formációnál a szervernek be kéne tölteni a fájlt a memóriába, de nekem 8 megánál többet nem lehet betölteni remélem világos.
Az lenne a kérdés hogy megoldható e valahogy hogy le tudjak tölteni nagyobb fájlokat, esetleg a szerver ne töltse be a fájlt vagy valami.
 

Apache VirtualDocumentRoot beállítása

Tamas21 · 2005. Nov. 9. (Sze), 18.48
Sziasztok!

Van egy szerverem és van rajta 5 .hu-s domain, de most kitaláltam, hogy szeretnék egy .co.hu-s domaint, csak a szervert VirtualDocumentRoot-tal csináltam meg és nem is akarom virtualhostal megcsinálni.
Most ez van beállítva neki:

VirtualDocumentRoot /home/%-1/%-2/%-3

Tehát ha pl a www.domain.hu-t akarom elérni, akkor a /home/hu/domain/www könyvtárban nézi.

VirtualDocumentRoot /home/%-1/%-2/%-3/%-4 nál ugyan jó lenne a www.domain.co.hu, de a domain.hu-t úgy kéne megcsinálni, hogy a /home/hu/domain/www/ könyvtárban lenne egy symlink, de ez szerintem így nem túl szép.

Azt szeretném megtudni, hogy az hogy lehet megcsinálni, hogy pl. a www.domain.co.hu-t a /home/co.hu/domain/www könyvtárban keresse.

Én próbálkoztam a mod_rewriteal, de valamit rosszul csináltam, pedig szerintem azzal kellene.

Köszi
Tamás
 

Ragaszkodom kereteimhez... :)

Midge · 2005. Nov. 9. (Sze), 16.57
Üdv Mindenkinek.

Van egy weblapom, amir 3 frame-ből áll.
Felső banner, oldalsó menü és főoldal...
Probléma az, hogy ha a főoldalon megnyitok egy olyan külső oldalt, ami tartalmazza az alábbi kódot -vagy ehez hasonlókat- automatikusan kilövi a masik két keretet és megnyitja magát egész képernyőn...

A kód:
if(parent.frames[0])
{ parent.location.href = self.location.href; }


Az érdekelne, hogy tudok ez ellen védekezni... ha ez lehetséges.

Előre is köszy minden ötletet.
 

Magyar nyelvű Smarty leírás

Fedor · 2005. Nov. 9. (Sze), 12.45
Sziasztok!

Tud esetleg valaki magyar nyelvű leírást, akár online, akár könyv formájában? Én csak angolt találtam, aminek csak végszükség esetén esnék neki, magyarul csak ezt: http://www.tutorial.hu/content/view/332/28/ , de ennél én részletesebbre gondoltam.

Előre is köszi...