ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 12, 2005 - Fórum téma

Sor törés/hossz táblázatban

hunge · 2005. Nov. 12. (Szo), 18.39
Sziasztok!

Egy nem túl nehéz de annál idegesítöbb gondom van a táblázat oszlop szélességével kapcsolatban.-Elég sokat keresgéltem itt a weblaboron de semmi hasonló jellegűt nem találtam így úgy találtam legjobbnak ha nyitok egy új topicot.-

Van egy elég széles táblázatom 11 oszloppal. A gond az, hogy az egyik oszlop szélessége miatt a táblázat szélessége meghaladja az oldal teljes szélességét.
A véleményem szerint a következő a gond forrása: ebben az oszlopban (email cím) található mező értéke egy egybefüggő szó pl: vezeteknev.keresztnev##kukac##sajatdomainnev.internetszolgaltatodomainnev.hu
ez itt természetesen csak példa de valós email címek is simán elérhetik a 25-35 karaktert. Ami így ebben a formában teljesen hazavágja a szerkezetet.

Kérdés: meglehet valahogy szabni hogy a cella tartalmat bár összefüggő de x mondjuk 10 betünként új sorba törje? Illetve ha ugy könyebb megvalósítani akkor úgy, hogy az oszlop szélessége ne haladjon meg x pixelt?
Én próbálkoztam azzal hogy a css-be a a #table elemnek width:1000px; értéket állítottam a td elemmel is próbálkozttam hasonló módon csak kissebb értékkel, sikertelenül. Az is biztos, hogy nem a css hivatkozással van a baj mivel a szín paramétert minden gond nélkül be tudtam állítani. Valami öröklödés vagy ilyesmi a probléma.

Minden építő jellegű hozzászólást hálás köszönettel veszek.
 

Ilayer stílus beállítása CSS-ből?

Anonymous · 2005. Nov. 12. (Szo), 15.03
Üdv mindenki!

Van egy ilyen sorom:
<layer width="'+(barwidth-2)+'" height="'+(barheight-2)+'" bgcolor="'+unloadedcolor+'" top="1" left="1"></layer>
A bgcolor, top, left, widht és height stítusokat css stílusfájlból szeretném behívni.

Jól tudom, ezt így kell csinálni:
<ilayer class="név>
A css-be:
ilayer.név {értékek}
Vagy a css-nél az ilayer-t leagyjam, csak a.név blegyedn?
 

Aldomain létrehozása PHP-vel nem saját szerveren.

klimakiraly · 2005. Nov. 12. (Szo), 13.44
Sziasztok!

Hogyan tudok aldomainokat létre hozni egy bérelt helyen. Azon kivük hogy a szolgáltató létre hoz nekem mappákat.
termeknev.domainom.hu
gyartonev.domainom.hu

Mert most az a bajom, hogy a domainom.hu elé bármit írok. Nem kapok 404 hibát ha nem megnyilik a főoldalam.

.htaccess és <virtualhost> ha igen hogyan?
És az sem lenne baj ha ez hordozható tudnám megírni.
Sajna az apache doksija nekem nagyon ékírás, googleval meg nem találok magyar leírást.

Köszi elöre is K.K.
 

Te milyen AJAX frameworkot használsz?

Jano · 2005. Nov. 12. (Szo), 10.47
Sziasztok!

Nézegettem több frameworkot és egyelőre nem jött be igazán egyik se. Mindig maradtam az alap XHTTPRequest objektumnál és írtam saját magam egy-két feldolgozó függvényt hozzá. Kérdés kinek melyik framework jött be igazán amivel könnyű volt dolgozni?

Off: Ennek a topicnak a DHTML részét lassan AJAX-ra kéne cserélni :)