ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 21, 2005 - Fórum téma

PHP kód és (X)HTML kód keveredése

Anonymous · 2005. Nov. 21. (H), 23.08
Az a dilemmám, hogy hogyan érdemes kezelni a php és xhtml kódrészleteket különböző alkalmazásaimban. Olvastam valahol, hogy az áttekinthetőség és rugalmasság érdekében arra kell törekedni, hogy maximális mértékben a különüljenek el egymástól a kliens és szerveroldali technológiák a szkriptjeinkben. Viszont például a php-s doksi utal rá, hogy hatékonyabb (gyorsabb?) lehet, ha bevállajuk a keverékmegoldásokat.

http://hu2.php.net/manual/hu/language.basic-syntax.php :
Az adott példa természetesen nem egy túl hasznos alkalmazást mutat be, de mikor nagy szövegrészeket akarsz kiiratni, akkor a PHP módból való kilépés sokkal hatékonyabb, mint echo()-val vagy print()-el kiiratni az egészet.

Már egészen kicsi szkripteknél elgondolkodtam azon, hogy pl ha kiíratásokat szeretnék megoldani, gyakran teszem ezt ilyesféle módon:
echo $arr["tombocske"]["a"]."<br>";

Ezt a megoldást viszont egyrészt "csúnyának" érzem, másrészt komolyabb problémákat szülhet, ha a későbbiekben pl át szeretém írni a progit xhtml alapúra, akkor máris akad egy kis módosítanivaló:
echo $arr["tombocske"]["a"]."<br />";

Tudom, hogy kis szkriptekné ez azért még nem a világ vége, a nagyokat meg érdemes előrelátóan xhtml alapúra írni, de mindenre nem lehet felkészülni. A <br> tagnál mellett azért van még sok dolog ami problémás lehet, vagy akár előjöhet majd az, hogy egy nagy alkalmazást mondjuk xhtml transitional-ról strict-re szeretnék migrálni.
A legtutibb valami olyan megoldás lenne, hogy a php és html részek 100%-ig elkülönítve legyenek tárolva, és az adott html részre valamilyen álnéven, (esetleg állandókkal) hivatkozhatunk. Szükség esetén így a megjelenítésért és struktúráért felelős részek teljesen lecserélhetők lennének. Viszont egy ilyen megoldás úgy érzem aránytalanul lelassítaná az alkalmazásaimat, ráadásul talán felesleges bonyolítás is lenne.

Fa struktúra elemeinek sorrendezett lekérdezése

Anonymous · 2005. Nov. 21. (H), 20.50
Udv!

A kerdes a kovetkezo:
adott egy tabla 3 oszlop:
id, name, parent

Szoval, egy vegtelen fa strukturat szeretnek ilyen primitiven letrehozni, viszont problemam adodott a lekerdezessel. hogy tudom egy lekerdezessel sorba rendezni oket? tehat mondjuk az adatok a kovetkezok:

id name parent
1 a1 0
2 a2 0
3 a3 1
4 a4 3

es ugy kene select-eleni, hogy a kimenet ez legyen:
a1
a3
a2
a4

koszi!

domi
 

Levelek fejléce UTF8-ban?

carstephun · 2005. Nov. 21. (H), 18.48
Üdv Mindenkinek,

Egy linkajánló oldalt szeretnék készíteni (html kész van, a mail még nem teljesen csak próba szinten), akkor hogyan tudok magyar ékezet varázsolni az Outlookhoz utf-8-as kódolással?

jelenleg van egy kódom:
<?php
if (isset($_POST['send'])) {
		
		$cimzett = $_POST["ToName"]."<".$_POST["ToMail"].">";
		$felado = $_POST["YourName"]."<".$_POST["YourMail"].">";
		$body = $_POST["message"];
		$subject = "http://www.xyz.info/".$_GET['site'];
		$headers = "From: ".$felado."\r\n";
		$headers .= 'Content-type: text/plain; charset=utf-8'. "\r\n";
		$query = '';
	  if (mail($cimzett, $subject, $body, $headers)) {
			 $success = true;
			 $query = "insert into log values (0, '[gesendet]', now(), 'eml')";
		} else {
			 $success = false;
			 $query = "insert into log values (0, '[ungesendet]', now(), 'eml')";
		}
		@mysql_query($query);
	}
maga az oldal az unicode-ban van eltárolva és a charset is uft-8. A jelenség az, hogy a tartalmat az Outlook ($body) azt rendesen jeleníti meg, míg a fejlécben - $cimzett és $feladó változók által meghatározott értékek - már csak krix-kraxokat (űéűáéúĹpúóüöóüö ) jelenít meg az outlook,holott sime ékezetek vannak őáűúóü, ŐÁÚŰÉÓÜ stb.
Szerintetek mi lehet a gond?

Üdv
Sanyi
 

POST & GET összetettebb tartalomnál

Anonymous · 2005. Nov. 21. (H), 18.42
Sziasztok!

Korábban belekezdtem egy PHP-MYSQL portál-félébe.
Eddig aránylag simán ment minden, ám most akadtak kisebb-nagyobb gondjaim.

Például:
Lekérdezem az aktuális híreket rövid formában, felsorolásként.
Minden sorhoz generáltatok egy gombot(formot) is, ami kattintás után POST-olja az aktuális hír ID-jét, majd ez alapján megjelenítem részletesen a kiválasztott hír szövegét + képeket + vissza gombot, stb...
+
Alatta egy "hozzászólások" rész is van, aminek a formjában hidden mező tárolja a megjelenített hír id-jét.
Amikor valaki hozzászól, akkor postolva lesznek az általa beírt dolgok.

Eddig semmi gondom nem volt ezzel, viszont igen bonyolultra változott a helyzet, mert szeretnék egy "hír linkjének küldése" gombot csinálni, ami a részletes hír id-jét tartalmazza.
(vagy pl. oldalakra bontani a megjelenítendő híreket lapozási lehetőséggel)

Arra gondoltam, hogy GET-tel oldom meg a fent említett problémát, úgy hogy megnézem a linkben tárolt id-t, viszont a formjaim "változói" nem csak annyit tartalmaznak, hogy pl. id=2, hanem hosszú szövegeket is (amit a felhasználó ír be pl.), vagy amit nem akarok az url-ben megjeleníteni..

Kérdés: van valami módszer arra, hogy ezeket a metódusokat pl. egy gombnyomással valahogy egyszerre, vegyesem hívjam meg (Post is és Get is)?

Erre még rátesz egy lapáttal az admin vagy felhasználói felület is, ahol extra form-ok vannak.. (moderálás, törlés, stb..) :S

Szóval, véleményetek?
Köszi, üdv:

T
 

Flash Operában megjelenik, IE-ben nem

Butcher · 2005. Nov. 21. (H), 14.11
Üdv!

Mitől lehet az, hogy ha berakok egy flash-t egy oldalra akkor az opera alatt megy szépen IE (6.0) alatt meg nem látszik csak a helye.
Ez abban az esetbe fordul elő ha php-t használok és ha a flash egy fejlécben van amit a file elején include-olok?
 

Adatok ellenőrzése és küldése űrlapból HTML formátumban.

Anonymous · 2005. Nov. 21. (H), 12.54
Sziasztok!

Van egy űrlapom amiből beolvasom azadatokat, majd elküldöm e-mail-ben (HTML formátumban.
A segítségeteket szeretném kérni a következő problémákkal kapcsolatban:

Kepgaleria szamozott kepekkel, lapozhatoan

Anonymous · 2005. Nov. 21. (H), 12.36
Sziasztok!

Eloszor is elmondanam, hogy nagyon kezdo vagyok a php-t illetoen. A kovetkezot szeretnem letrehozni. Adott nehany kep, szamokkal elnevezve (1.jpg, 2.jpg, 3.jpg...) Ezek egy "pics" nevu alkonyvtarban vannak. Es egy vissza-elore nyil iranyitana a kepgaleriat. Persze az elso kep eseteben nem lenne vissza nyil, es az utolso kepnel nem lenne elore nyil. Szoval hogy tudnam beolvasni a kepeket, es hogy lehetne a "lapozast" megoldani? A segitseget elore is koszonom!

Udvozlettel: kratka
 

Floatra összeugrik a div-em

docker · 2005. Nov. 21. (H), 03.33
Mindenféle utánaolvasás után készítem első tableless oldalamat. De sajnos rögtön az elején gondom akadt. Biztos valami triviális, de még egy kicsit új nekem ez a dolog :)

A gondom az, hogy amint beállítom float:left-et, az #innerwrap div összeugrik, és a szövegem kilóg belőle. ;(

<html><head><style>
body {
	text-align: center;
	margin: 10px 0px;
	padding: 0;
	color: #AAA;
	}
#wrap {
	width: 780px;
	text-align: left;
	padding: 0;
	margin: 0px auto;
	}
	
#innerwrap {
	padding: 5px;
	background-color: #111;
	}

#content {
	width: 500px;
	float: left;
	margin: 0;
	padding-bottom: 20px;
	}
	
#menubar {
	width: 240px;
	padding-left: 0px;
	margin-left: 515px;
	}

</style></head><body>
<div id="wrap">
	<div id="innerwrap">
		<div id="content">
		Sed efferbui miser, sequens impetum fluxus mei relicto te, 
		et excessi omnia legitima tua, nec evasi flagella tua: 
		quis enim hoc mortalium? nam tu semper aderas misericorditer saeviens, 
		et amarissimis aspargens offensionibus omnes illicitas iucunditates meas, 
		ut ita quaererem sine offensione iucundari, 
		et ubi hoc possem, non invenirem quicquam praeter te, 
		domine, praeter te, qui fingis dolorem in praecepto et percutis, 
		ut sanes, et occidis nos, ne moriamur abs te.
		</div>
		<div id="menubar">
			<ul>
				<li>Menüelem</li>
				<li>Menüelem</li>
			</ul>
		</div>
	</div>
</div>
</body></html>