ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 2005 - Fórum téma

november 20

adatok átadása egyik gépről másikra.

Anonymous · 2005. Nov. 20. (V), 16.13
Sziasztok !
Volna egy olyan kérdésem problémám , hogy tudok adatokat átadni egyik gépről egy másik gépre, hogy a felhasználó ne láthasa az átadott adatokat ( session -id-se) , a curl-el átadom a változok értékét a másik gépre ott indítok egy session amibe eltárolom az adatokat.Majd az adó gép átadja a vezérlést vevőgép egy adott URL-jére session-id val.Ez hogy oldható meg hogy a session id ne látszon az url-ben,és a vevőgép tisztában legyen azzal melyik sessionbe adtam át az előbb az adatokat.
Az ötleteket előre is köszönöm.
THX..
 

Lista elemek hibás megjelenése

balazsgabi · 2005. Nov. 20. (V), 00.43
Üdv Mindenkinek!

Az alábbi oldalon van egy kis gondom, amire nem tudok magamtól rájönni.
-Az utolsó <li> elem miért nem kerül új sorba?
-Ugyanezek IE-ben miért vannak egymás után ömlesztve?

gábor
 

november 19

Hogy lehet forumot, chatet beszurni egy honlapnba?

Anonymous · 2005. Nov. 19. (Szo), 13.58
Két kérdésem lenne, az
1. Honnan lehet letölteni, melyik weboldalról olyan forumot amit utána egy weboldlba be lehet illeszteni
2. Hogy ezt be lehet-e tenni frontpageval?
Várom mielöbbi válaszukat!
 

UTF-8 kis/nagybetűsítés PHP-ben?

phpista · 2005. Nov. 19. (Szo), 11.20
<?php
header("Content-Type:text/html; charset=UTF-8");

/* ez így jelenik meg: kisbet�ss� alak�t� (a négyzetek helyett
   sarkára állított fejkete négyzet benne a kérdőjellel; ezt
   csak azért írtam, mert nem tudom nálatok hogy jelenik majd meg) */
echo strtolower("KISBETŰSSÉ ALAKÍTÓ"); 

echo "<br>";

/* ez így jelenik meg: NAGYBETűSSé ALAKíTã */
echo strtoupper("nagybetűssé alakító"); 

echo "<br>";

/* ez jól jelenik meg */
echo "KISBETŰSSÉ ALAKÍTÓ";

/* Az oldal EditPlus-al lett szerkesztve és  encoding:utf-8-cal
   lett elmentve. A böngészőben be van állítva, hogy  az oldalt
   utf-8 formátumban jelenítse meg.

   Mi lehet a hiba? Nem találtam rá megoldás! */
?>
Segítségeket előre is köszönöm!
 

november 19

Banner készítési árak

Anonymous · 2005. Nov. 18. (P), 23.18
Helló!

Egy olyan jellegű lenne, hogy manapság mennyit lehet kérni egy banner elkészítésért?

Mondjuk ha így csoportosítjuk:

- statikus, kevesebb-több grafikával
- animált gif
- flash

Szóval, arra lennék kíváncsi, hogy mennyi a minimum és a maximum, amit egy banner elkészítésért lehet kérni. Körülnéztem pár helyen, de konkrét árat csak egy helyen találtam (6000ft).
 

PHP, SVG és gzip

Anonymous · 2005. Nov. 18. (P), 16.07
hello

szeretnék segítséget kérni!

Van egy PHP kódom, amely egy SVG-t generál. Ezt szeretném betömöríteni, mielőtt elküldi a szerver a kliensnek. Lehetséges ez? Ja, gzip-pel kéne megoldani, mert az Adobe SVG Viewer ki tudja csomagolni a gzippelt SVG-ket, vagyis a vektorrajz.svg.gz formájú fájlokat.

Előre is köszönöm a egítséget!

üdv. D
 

november 17

z-index IE alatt

Corvus · 2005. Nov. 17. (Cs), 14.39
Sziasztok!

Ezzel az oldallal van egy kis problémám.

IE alatt megnyitva a kinyiló menü a kép alatti rétegben jelenik meg, kitakarva belőle egy jó darabot. A css kódban persze beállítottam a z-indexet, amit az FF rendesen figyelembe is vesz, viszont az Explorer nem.

IE-hez a kinyíló menü megjelenítéséhez a következő behaviort használom, amit egy korábbi fórumtémában talált linkről szedtem le:

<attach event="onmouseover" handler="hoverRollOver" />
<attach event="onmouseout" handler="hoverRollOff" />
<script type="text/javascript">
//
//	Simple behaviour for IE5+ to emulate :hover CSS pseudo-class.
//  Experimental ver 0.1
//
//	This is an experimental version! Handle with care!
//	Manual at: http://www.hszk.bme.hu/~hj130/css/list_menu/hover/
//

function hoverRollOver() {
	element.origClassName = element.className;	// backup origonal className
	var tempClassStr = element.className;		
	tempClassStr += "Hover";					// convert name+'Hover' the last class name	to emulate tag.class:hover
	tempClassStr = tempClassStr.replace(/\s/g,"Hover ");	//convert name+'Hover' the others to emulate tag.class:hover
	tempClassStr += " hover";				// add simple 'hover' class name to emulate tag:hover
	element.className = element.className + " " + tempClassStr; 
	//window.status = element.className;		// only for TEST
}
function hoverRollOff() {
	element.className = element.origClassName;
}

</script>
A kérdésem az, hogyan lehet IE alatt is megoldani h. a kinyílt menü a kép felett jelenjen meg?

Köszi
 

Adatbáziskezelő réteg

Anonymous · 2005. Nov. 17. (Cs), 13.06
sziasztok!

Azzal kapcsolatban számítok a tapasztalataitokra és véleményetekre, hogy szerintetek érdemes e valamilyen előregyártott adatbáziskezelő réteget felhasználnom egy komolyabb üzleti célú php-alkalmazás fejlesztéséhez.
Ha igen melyiket? (pl PEAR,ADOdb?)
Elsősorban fejlesztési időt szeretnék megspórolni (nem szeretném a spanyolviaszt sem feltalálni, így is lesz min agyalnom még...), valamint egy kipróbált, biztonságos megoldást beépíteni, elkerülve ezzel, hogy tipikus hibákat elkövessek és saját káromon (és időm rovására) kelljen azokat orvosolnom.

- érdemes e ilyen megoldást keresnem (mennyit nyerek a réven, mit veszthetek a gáton?)?
- melyiknek eszköznek mi az előnye/hátránya, milyen szituban mit ajálotok?
- lehetnek e jogi problémáim az üzleti célú alkalmazás miatt?
- fontos, hogy viszonylag gond nélkül tudjak a későbbiekben áttérni másik adatbázis-szerverre, mindenképpen legyen támogatva a postgree ill. a mysql

Várok minden infot, összevetést, komoly szakmai érveket és személyes szimpátiától fűtött véleményt egyaránt! :)

előre köszönöm szépen!
 

Gond a billentyűvezérléssel

Anonymous · 2005. Nov. 17. (Cs), 10.44
Sziasztok, üdvözlök mindenkit!

A problémám a következő:
Egyik oldalról szerváltam egy JS-t, azt picit módosítottam, de lényegében a következőt tudja: előre meghatározott billentyűk megnyomása meghatásozott funkciót lát el, például az 'a' gomb megnyomása az akármi.html-re ugrik.
Ez rendben is van, de ha és egy űrlapban egy szövegbeviteli mezőt akarok kitölteni, akkor az 'a' vetűt ki kell hagynom, mert akkor oda ugrik.
Kérlek abba segítsetek, hogy hogyan írjam át, hogy ha valamelyik beviteli mezőbe van a kurzor, akkor az a kód ne legyen rá érvényes.

Köszönöm mindenkinek a segítséget.
 

november 16

Doctype vs IE?

MrPrise · 2005. Nov. 16. (Sze), 15.58
Hello!

Megnéznétek ezt a 2 html-t?

http://web.t-online.hu/mrprise/test.htm
http://web.t-online.hu/mrprise/test2.htm

Az elsőben van doctype sor, a másodikban nincs.
Ennek ellenére (vagy éppen ezért?) a másodikban néz úgy ki ahogy szeretném.
Legalábbis IE-ben.

A doctype-os sort a Drupal gyártotta nekem és azt szeretném, hogy azt megadva úgy nézzen ki mint a test2.htm-en. Hogyan tudom ezt elérni? Esetleg ez egy IE bug és Firefoxban ok (most nem tudom ellenőrizni)? Ha IE bug akkor hogy lehet elkerülni?

Azt olvastam neten ( http://www.alistapart.com/stories/doctype/ ), hogy ha nincs megadva doctype akkor a böngésző Quirks módban működik, gondolom ezért néz ki máshogy.

Köszi!