ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 2005 - Fórum téma

november 29

Gpl /Lgpl kérdés

hunge · 2005. Nov. 29. (K), 10.44
Hello egy kérdésem lenne a jogi vénával megáldott fórumozokhoz.

Milyen jogosítványokat enged nekem az Lgpl licenc? http://www.gnu.org/licenses/lgpl.html elolvasható a pontos szövege. Csak nekem sajnos nem igazán fekszik az angol jogi nyelv ezért inkább kérdeznék.

Körülmények:
Diplomamunkaként írok egy web alapú adatbázis (iktató) programot. A diplomamunka tartalma maga a program kód illetve a helyi informatikai és dokumentumkezelési rendszer.

A programomhoz szeretnék felhasználni lgpl licenc alá tartozó programo kódot is. erről van szó Végig több topicot is és ha jól értem akkor az számít hogy a kód az alkalmazás szerves része vagy beépülő, aminek hiányában működik csak nem teljes funkcionalitással. Nos jelenesetben a program használata nem elengedhetetlen ugyanis ez "csak" egy nagyon fejlett naptár-popup alkalmazás aminél kilehet választani egy adott időpontot. De ezt az időpontot kézzel is belehet írni a form input elembe, csak némi könnyebbséget jelent a program használta.


Kérdés:
I.
Namost a kérdésem három részre oszlik
1: Mint diplomamunka és sajáthasználatra/tanuális célra beépíthetem e? Szerintem 99.99% hogy igen.
2: Kersztanyámnak -aki ügyvéd- ingyen és bérmentve odaadom használatra? Úgy legális e?
3: Ha tényleg jól működik, stabil, és van rá érdeklödő ,akkor pénzt kérhetek e a munkám után úgy hogy benne van ez vagy más hasonló licencű kód részelet?
II.

És mi a helyzet ha gpl-es kódrészt szeretnék felhasználni? Konkrétan http://www.winfield.demon.nl/index.html a programról van szó annyit csinál, hogy a word formátumú dokumentumot átalakítja txt-be. Ami aztán includolható adatbázisba. Keresés / statisztika készítés céljára. Ez beépülő programnak számít vajon?
 

Új tábla létehozása értékadással MySQL-ben

Anonymous · 2005. Nov. 29. (K), 10.43
Sziasztok! hogy lehet azt megcsinálni, hogy amikor létrehozok egy új táblát, akkor ne kelljen külön csinálnom egy szkriptet, ami megadja a legelső értéket, hanem legyen rögtön egy alapértelmezett sor?
 

november 28

Érdemes több adatbázis szervert támogatni?

janoszen · 2005. Nov. 28. (H), 21.47
Sziasztok!

Megint egy kérdéssel fordulnék hozzátok. Előfordult-e már veletek, hogy egy webes fejlesztés során több adatbázist használjatok párhuzamosan?

Azért kérdem, mert egy rendszert fejlesztek, aminek eléggé flexibilisnek kellene lennie ahhoz, hogy az igények 98%-ára fel legyen készülve. Mivel az adatbázis kezelése a maghoz tartozik, később nehéz rajta változtatni.

Szóval kérdés: fel kell-e készítenem a rendszert több (különböző típusú) adatbázis kezelésére?
 

Szkript futtatása háttérben

Bandesz · 2005. Nov. 28. (H), 17.33
Sziasztok,

Készítettem egy csoportos email küldés alkalmazást, amiben szeretném megvalósítani a küldés monitorozását vmi progress bar megoldással. Háttérben fut egy szkript ami küld + update egy táblát, egy másik szkript IFRAME -ben (adott frissítéssel) pedig lekéri az értékeket a táblából és megjeleníti azokat.
A kérdés az, hogyan (miben) érdemes elkészíteni a háttérben futó szkriptet. PHP -re gondoltam CGI -ként futattva (így felhasználhatóak az egyéb helyen is alkalmazott osztályok), de (lehet, hogy vmi config hiányban) így nincsenek mysql függvények. Erre külön kell beállítani vmit?

Üdv,
 

PHP 5.1 static változók nem úgy működnek, ahogy elvárnám.

janoszen · 2005. Nov. 28. (H), 17.20
Sziasztok!

Adott a következő osztály:

<?php
class EngineSettings
{
 static $data = false;

 function __construct()
 {
  if (!$this->data)
  {
   $configfile = dirname(__FILE__) . "/../config/config.ini";
   if (file_exists($configfile))
   {
    $this->data = parse_ini_file($configfile, true);
   } else {
    trigger_error("Missing configuration file config.ini", E_USER_ERROR);
   }
  }
 }
 
 public function getData($section, $key)
 {
  if (@isset($this->data[$section]) && @isset($this->data[$section][$key]))
  {
   return $this->data[$section][$key];
  } else {
   return false;
  }
 }
}
?>
És adja ezt a hibát:

Notice: Undefined property: EngineSettings::$data in [...]\EngineSettings.php on line 31

A 31. sor a konstruktor első sora. Mi ebben a hiba? 2 napja próbálok rájönni és sehogy nem akarja a kívánt eredményt produkálni. További bajom, hogy a statikus konstruktorokat úgy tűnik, nem támogatja a PHP. Lehetséges?

Köszi
 

Doksi elérések tiltása

Anonymous · 2005. Nov. 28. (H), 16.54
Sziasztok!

A problémám az lenne, lenne itt egy doksi kezelő rendszer, ami .doc kiterjesztésű fileokat tárol és menedzsel. A gond az az egésszel, hogy különböző jogosultságokat is kell kezelni és ennek megfelelően elérhetővé tenni a doc-okat (weben). Eddig még nem is lenne gond, de az ellen nem igazán tudok mit kitalálni, hogy ha valaki jogosan elérte már a dokot, akkor más is elérje direkt hivatkozással, vagy hogy a file nevek találgatásával esetleg leszedjenek dokokat.

Tud erre valaki megoldást, pl htaccess-el le lehet-e tiltani a dok elérését kívülről, úgy hogy csak a php progi érje el és kezelje?


Előre is köszi!
 

Több HTML kimenet egyidejű megjelenítése az ablakban

aluser · 2005. Nov. 28. (H), 14.07
Van 6 db. php / html file-om. Ezeket egyszerre szeretném megjeleníteni egy böngészőablakban, úgy, ha az egyik php file újratöltődik (egy form segítségével) akkor a többi 5 is töltődjön újra.

A megjelenítést sikerült az alábbi módon megoldanom, de így nem tölttődnek újra az oldalak, ha az fb1.php-t vagy az fb3.php-t újratöltöm. Mellesleg több fórumban olvastam, hogy a frame-eket nem ajánljátok használni, de akkor hogyan tudnám megvalósítani a problémát, úgy, hogy a megjelenés az alábbi legyen:
<head>
<title>PRG</title>
</head>
<FRAMESET cols="67%,33%">
  <FRAMESET rows="95,20,80,*">
  <FRAME SRC="fb1.php">
  <FRAME SCROLLING=NO FRAMEBORDER=0 SRC="fb2.html">
  <FRAME FRAMEBORDER=0 SRC="fb3.php">
  <FRAMESET cols="83%,17%">
    <FRAME SRC="fb4.php">
    <FRAME SCROLLING=YES FRAMEBORDER=1 SRC="fb5.php">
</FRAMESET>
</FRAMESET>
<FRAME SRC="fj1.php">
</FRAMESET><noframes></noframes>
</html>
 

Meglévő SQL lekérdezés szűkitése

Butcher · 2005. Nov. 28. (H), 11.55
Üdv!

Van egy meglévő nyilvántartó programom, php + mysql, itt ott js.
Hogy tudom azt leg célszerűbben megcsinálni, hogy ha van ott egy listám és az egyik oszlop kirtériumai alaján szürjön? A kritriumot egy select - option -ből tudja kiválasztani.
 

JavaScript és Flash tanfolyam

kaixo · 2005. Nov. 28. (H), 11.24
Sziasztok!

Szeretnék (kezdő) JavaScript és Flash tanfolyamra járni együtt vagy külön-külön. Itt, a weblaborban csak régebbi infókat találtam ezzel kapcsolatban. Tudnátok ajánlani valami céget, ahová érdemes lenne beiratkozni, mert jók, mert naprakészek, stb.

Köszi:
JJózsef
 

november 27

Keretes weblap vs. Google

Anonymous · 2005. Nov. 27. (V), 20.44
Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy a Google megtalálja ugyan a honlapot, ha a domaint írom be neki, de akkor is azt írja h.:"Ez egy kereteket tartalmazó weblap, az Ön böngészője azonban az ilyen lapokat nem támogatja."
A keresőszavakra pedig egyáltalán nem talál semmit!:(
Pedig rendesen beírkáltam a "META" parancsokat!
Ha valaki tud, segítsen pls, mert már megőrülök miatta!
Köszi
Rob