ugrás a tartalomhoz

Archívum - Szep 2006 - Fórum téma

szeptember 22

Egysoros scrollozható lista

Anonymous · 2006. Szep. 22. (P), 18.19
Sziasztok!

Különböző szavakat szeretnék kilistázni egymás mellé úgy, hogy scrollozható legyen. Kb 100 db szó van. Most úgy van megoldva hogy overflow: auto, ezzel az a baj, hogy lefele lehet görgetni, én viszont úgy szeretném, ha a görgetés csak vízszintes írányban történne, ezt hogy lehet megcsinálni?

Köszönöm!
 

Mi az a "Resource id #12"?

Fedor · 2006. Szep. 22. (P), 17.13
Helló!

Van egy olyan lekérdezésem, amelynek a where feltétele változóktól függően bővülhet (a felhasználó különböző, lekérdezést szűkítő feltételeket adhat meg). Két ilyen változóm van, ami így néz ki:

<?php
if ($kat1!="") :
    $and1="AND marka=".$kat1;
endif;
if ($kat2!="") :
    $and2="AND kategoria=".$kat2;
endif;

$q="SELECT *
    FROM akciok
    WHERE aktiv =1
    ".$and1."
    ".$and2."
    ORDER BY id DESC";
?>
Na most, minden gond nélkül lemegy a lekérdezés minden esetben, ki is tudom iratni az eredményt, de abban az esetben, ha a $kat1 nem üres, akkor kiírja azt is, hogy "Resource id #12". Én ezzel még nem találkoztam, mi ez? Valami hibaüzenetnek tűnik, de mit jelez? És hogy lehet eltünteni?

Előre is köszi a segítséget.

Üdv,
Fedor
 

Cvsnt grafikus felület XP-n

ivanhoe · 2006. Szep. 22. (P), 15.57
Sziasztok!

Az a kérdésem, hogy létezik-e XP alatt futó ablakos felület cvsnt-hez, ahonnan nem parancssori úton kezelhetem a projectemet?
Esetleg nem exe, hanem PHP-s?

Ha nincs, van e más verziókövető rendszer, amit nem parancssorból kell futtatni?
 

JavaScript (self opener window) kerdes !

Anonymous · 2006. Szep. 22. (P), 10.22
Hello,
Van egy lap amelyen letezik egy gomb:

<input type="button" name="attachfiles" value="Attach Files" onclick="window.open('files.php', 'attach', 'width=320, height=420');">
Ha a felhasznalo megnyomja ezt a gombot akkor kinyilik egy kisebb ablak (files.php). A kisebb ablakban a felhasznalo lat egy mezot amelyben kivalaszthat egy fajlot:

<input type=file name=userFile2 size=20 onkeypress="KeyPress()"  >
Ha a fajlt ki lett valasztva rakatinthat egy masik gombra, valami (Submit File) nevezeture.

Most, hogyan tudnam atvinni annak a fajlnak a nevet a fo ablakba egy inpuut type="hidden" mezoben legyen tarolva.

Tudna valaki segiteni ?

Koszonom !
 

Ajaxos tartalomkezelő

Kobra · 2006. Szep. 22. (P), 10.18
Üdv,
tud valaki olyan rendszert ami ajaxot használ és kiforrott?
 

szeptember 21

eval(base64_decode())-ban van a sablon, amit letöltöttem, nem változtatható

papys · 2006. Szep. 21. (Cs), 20.41
Sziasztok egy kis segítség kéne!

Letöltöttem egy templétet, de a body részhez nem férek hozzá mert le van kódolva. Így nem tudok rajta változtatni. Van rá valami megoldás, gyengén hozzáértőknek?
<body>
<?php
eval(base64_decode("Pz4gPGRpdiBpZD0iZGF0dW1fdWhyemVpdCI+DQogIDw/
cGhwIA0KIGVjaG8gJHRhZ25hbWUuIiAiLiRkZXIuIiAiLiR0YWcuIi4gIi4kbW9u
YXQuIiAiLiRqYWhyLiImbmJzcDsmbmJzcDs8aW1nIHNyYz1cInRlbXBsYXRlcy9m
--------------------stb.
CBtb3NMb2FkTW9kdWxlcyAoICdhZHZlcnQxJywgLTIgKTsgPz4NCjwvZGl2Pg0K"));
?>
</body>
</html>
 

Felhasználó felbontásának megállapítása?!

chosa91 · 2006. Szep. 21. (Cs), 20.12
A honlapunkat éppen böngésző felhasználó felbontását h. lehet lekérdezni, mert akkor különböző stilusokat csatolna a felbontáshoz.
 

TXT file beolvasása szövegdobozba, hozzáírható

aemit · 2006. Szep. 21. (Cs), 19.44
Sziasztok!

Egy vendégkönyvet gyártok és a kérdésem a következő.
akarok külön egy plusz modult a moderátornak, magyarul a vendégkönyv hozzászólásaihoz hozzá tudjunk írni, módosítani (válaszolni rá)

a kérdésem: van egy TXT filem: legyen vendegkonyv.txt

es legyen egy felületem (FLASH)

milyen szovegbeviteli mezo kell (dinamic, input)
ahhoz, hogy ugyanebben a beviteli mezoben megjelenjen a TXT teljes tartalma
és a tartalomhoz hozzá tudjak irni?

Milyen PHP parancs kell?

r+ a parametere? es hogy nez ki?

nagyon laikus vagyok, szerintem Nektek primitiv lehet

koszonom előre is!
 

tervezés: redundánsan, vagy anélkül

Szekeres Gergő · 2006. Szep. 21. (Cs), 18.02
Egy projekt kivitelezése közben két alternatíva vetődött fel, amik közül nem tudok dönteni:

A lényeg annyi, hogy adatbázisba tárolnék e-maileket, neveket és csoportokat, körülbelül mint egy on-line telefonkönyvben. Minden regisztrált felhasználó feltölthet ide adatokat. (hogy miért csinálná ezt, azt most hagyjuk!:))

Így ha egyszerüen akarnám megcsinálni, akkor létrehoznék egy táblát:

address
------------
name ( ismerős neve )
mail ( ismerős mailcíme )
group ( ismerős melyik csoportba van - integer )
parent ( annak a usernek az azonosítója, aki feltöltötte, csak ő fér hozzá -int)

De arra gondoltam, hogy így ha egy embert sokan feltöltenek, akkor a mailcíme sokszor megjelenik az adatbázisba, így a következőt találtam ki:

table: mails
------------
mailID ( auto_inc, primary_key )
mail

table: names
------------
name
mailID ( primary_key )
group
parent

Így ha már van a táblába ilyen cím, akkor csak a names táblába kerülnek be az adatok, ha nincs akkor mindenhova.

Ezzel ugyan nagy rekordszám esetén helyet nyerhetek, de az INSERT-ek nek megnővelem a futáshosszát, mivel akkor végig kell pásztáznom a mails tábla mail mezőjét, hátha már be van jegyezve az adott rekord (esetleg indexelhetem is, de ez sem valami optimális megoldás...). Szóval pro és kontrák ismertek, de szerintetek melyik megoldás lenne a jobb?
 

Menü lenyíló része a div alá kerül

Anonymous · 2006. Szep. 21. (Cs), 16.33
Hali, nem tudjátok hogyan lehetne megoldani azt, hogy egy CSS menü lenyíló része ne kerüljön az alatta lévő relatívan pozícionált div alá?

Tehát úgy kell elképzelni, hogy az oldal fejlécében van a menü és alatta a tartalom egy divben (position:relative;). Amikor a menü lenyílik, akkor a lenyíló rész a tartalom div alá kerül, gondolom azért mert a relatív pozíció miatt az kiemelődik a tartalomból.

Viszont, a menü lenyíló része abszolút van pozícionálva, tehát elméletileg az is kiemelődik a tartalomból, de mégis a div alá kerül. Próbáltam a z-index-et állítani, de nem volt semmi hatása.

Van valami ötletetek esetleg?