ugrás a tartalomhoz

Archívum - Szep 2006 - Fórum téma

szeptember 21

preg_match es utf8 ekezetek

montressor · 2006. Szep. 21. (Cs), 12.50
Hali!

Szeretnek preg_match-el utf-8 magyar ekezetes betukre is szurni, hiaba a setlocale, a regex-ben az alnum se onmagaban, se utanna ő-t bigyesztve se szuri ki. Mit lehetne tenni?

setlocale(LC_ALL, 'hu_HU');

$szoveg="qwerő";
if(preg_match("/^[[:alnum:]ő]{1,8}$/",$szoveg)){
print("rendicsek");
}else{
print("nem rendicsek");


>nem rendicsek

koszonom
 

Külső alkalmazás indítása HTML dokumentumból

baller2 · 2006. Szep. 21. (Cs), 11.53
Sziasztok!

Talán banálisnak tűnik a kérdés, de nem tudom megoldani, és nem találtam megoldást a weblabor archívumban sem:
Tehát egy dinamikusan elkészített weblapra egy belső hálózaton szeretnék egy olyan linket elhelyezni, amely egy szerver megosztott könyvtárára mutat.
Szeretném elérni, hogy aki a hivatkozásra kattint, annak egy sima fájlkezelő induljon el, benne a megosztás tartalmával.

Kérdésem, hogy lehet e a href hivatkozást úgy paraméterezni, hogy az egy sima megosztásra mutasson (nekem nem sikerült), vagy lehet-e olyan JAVA szkriptet csinálni, ami a hivatkozásra kattintva a fájlkezelőt nyitja meg, átatva neki a megnyitni kívánt elérési utat.

Köszönöm a segítséget előre is!
 

szeptember 21

AJAX navigáció

Anonymous · 2006. Szep. 20. (Sze), 23.33
Jó estét!

AJAX segítéségével szeretném azt megoldani, hogy az oldalon való navigációkor
ne töltődjön újra az egész oldal, csak a tényleges tartalom (tehát a fejléc, menü,
lábléc stb. ne).

Eddig az AJAXszal csak nagyon egyszerű dolgokat csináltam (pl. egy select értékének
beállítása az adatbázisból egy másik select értékének alapján), ezért most kellene
némi segítség/útmutatás.

Szóval, ahogy én elképzeltem:

1. gondolva arra, hogy esetleg nem mindenki engedélyezi a javascriptet, ezért két féle
oldalt készítenék, az egyik a hagyományos (tehát egy menüpontra kattintva az egész
oldal betölt) és egy AJAXosat. A hagyományos oldal benne lenne egy divben és ha
engedélyezve van a JS, akkor azt a visibility állításával eltüntetem, míg az eddig
rejtett AJAXos oldalt előhozom. Viszont akkor így kétszer lesz "ugyanaz" a forráskód, ezért
az AJAXos oldalt lehet, hogy magával az AJAXszal kéne betöltenem?

2. a menüre való kattintáskor a linkben átadnám, hogy melyik oldalhoz tartozó tartalomra
van szükség és a PHP fájl egy switch segítségével az oldalnak megfelelő kódot adná
vissza, amiket külön fájlokban tárolnék. Viszont így minden oldalhoz kell egy PHP fájl is. Gondolom ennél van jobb megoldás is, nem?

3. hogyan tudom megcsinálni azt hogy a kérés küldése és a válasz
közti időben kiírjak egy "Kérem várjon" feliratot?

Na, most ezek jutottak eszembe, de szívesen fogadok minden tanácsot, segítséget!


- BalázS -
 

Szöveg hosszának kurtítása javascript-tel.

s_volenszki · 2006. Szep. 20. (Sze), 20.27
Sziasztok!

Hogyan lehet szöveges változó hosszát pl.: 9-re csappantani javascript-tel, azon kívül, hogy írok egy ciklust és 0-tól 8-ig egyesével összefűzöm!


szoveg = 'Ez lenne a minta!'
eredmény
szoveg = 'Ez lenne'

s_volenszki
 

PhpMyAdmin beállítás után is 'access denied' hibát ad

Anonymous · 2006. Szep. 20. (Sze), 17.20
Üdv!
Létrehoztam a config.inc.php fájlt, beírtam a jelszót. De mindíg ezt írja ki:
#1045 - Access denied for user: 'root@localhost' (Using password: NO)

Mi lehet a gond??
 

Ertekek beszurasa adatbazisba

Anonymous · 2006. Szep. 20. (Sze), 13.14

<?php
if(isset($_POST['submit'])) 
{
	$users = explode(",", $_POST['name']);
	$find  = mysql_query("SELECT user_id, username FROM register WHERE username IN('". implode ("', '", $users) ."')");
    	
	mysql_query("INSERT INTO messages (id, subiect, message, send_date) VALUES (0, '".$_POST['subiect']."', '".$_POST['mesaj']."', NOW())"); 
	$messages_id = mysql_insert_id();
	
	while ($row = mysql_fetch_array($find)) 
	{	
		mysql_query("INSERT INTO pm (id, msg_id, fromuserid, fromusername, touserid, folderid, messageread) VALUES (0, '".$messages_id."', '".$_SESSION['uid']."', '".$_SESSION['username']."', '".$row['user_id']."', '0', 'no')") or die(mysql_error());	
		$pm_id = mysql_insert_id();
	
		if (isset($_FILES['file']['tmp_name']) && $_FILES['file']['tmp_name']) 
		{
				foreach ($_FILES["file"]["name"] as $key => $name) 
				{
					$rand = substr(md5( time() . $_FILES['file']['name'][$key]), 0, 15);
					$target = "/home2/devfirst/files/"; 
					$target = $target . $rand;

					if(move_uploaded_file($_FILES['file']['tmp_name'][$key], $target)) 
					{
					mysql_query("INSERT INTO files (id, name, newname, size, type) VALUES (0, '".$_FILES['file']['name'][$key]."', '".$rand."', '".$_FILES['file']['size'][$key]."', '".$_FILES['fisier']['type'][$key]."')") or die(mysql_error()); 
					print mysql_insert_id();		
					}
				}
					mysql_query("INSERT INTO files_parent (id, pmid, filesid, fromuserid) VALUES (0, '".$pm_id."', '".$files_id."', '".$_SESSION['uid']."')") or die(mysql_error()); 	
		}
	}

}	
?>
A fenti kod beszur egy sort a messages nevezetu tablaba.
Veszi a messages tabla azonositojat (ID) es beszurja egy masik tablaba pm annyi usernek ahanynak az uzenett kuldve lett.

Ha az uzenethez fajlot csatolok, ezeket a fajlokat beirja egy files nevu tablaba.

Van egy masik tabla is files_parent ahol megadom melyik sor a pm tablabol melyik fajlot kapta.

files_parent

Warning: Missing argument 1 for torles()

Anonymous · 2006. Szep. 20. (Sze), 12.47
Warning: Missing argument 1 for torles() in ... on line 26

Warning: unlink(): No such file or directory in ... on line 27
ezek milyen hibák?
ezt kapom és nemtudom mit csináljak...
ez a 26-27. sor:

function torles($fajl) {
      unlink($fajl);
}
előre is köszi
 

txt feltöltése

Anonymous · 2006. Szep. 20. (Sze), 10.10
Hali!
megtudnátok nekem mondani hogy txt fájlt hogy kell feltölteni?
mert ahogy szerintem kell ugy nemjo..
szntem így kell vagyis ígyis lehet:

if ( ($fajl_type == "text/plain") or ($fajl_type == "application/vnd.ms-excel") ) {
	move_uploaded_file ( "$fajl", "$feltoltes_konyvtar/$fajl_name") or die ("A fájlt ( $fajl ) nem lehet feltölteni!");
}
előre is köszi
 

Fájlok futtatása PHP CLI-vel

krey · 2006. Szep. 20. (Sze), 00.45
A szituáció: Linuxos gép, fel van rá telepítve a php. Egy olyan függvényt keresek, aminek a segítségével, miután kilép a php, lefuttat egy parancsot. Vagyis fordítva, a lényeg viszont az, hogy a php ne fusson tovább, a parancs pedig igen, és a php-nak nincs szüksége az output-ra, semmire.

Ennek a shell scriptnek a PHP CLI megfelelője:

pico /home/krey/anything
Előre is köszönöm a segítséget.

üdv. krey
 

Virtualhost-ok, avagy apache elérése a routeren túl

krey · 2006. Szep. 20. (Sze), 00.37
Tisztelt fórumozótársak!

Sokat szerencsétlenkedtem, keresgéltem, az ügyben, hogy miként lehet elérni az én szerveremet a routeren túlról. Eddig nem volt (belső) hálózat, könnyebb volt az életem.
Olvastam, hogy meg kell mondani a routernek, hogy valamelyik port kéréseit küldje tovább a szerverhez, és azt is olvastam, hogy az apache virtualhost direktíváját kéne használni.

Ezzel próbálkoztam:

<VirtualHost 192.168.1.5:70>
ServerName localhost
DocumentRoot /kakukk
</VirtualHost>
(192.168.1.5 a szerver belső IP címe)

Ha megadom, hogy Listen 70, akkor simán kidobja a /index.php-t...

Arról még álmodni sem mertem egyelőre, hogy sikerüljön tényleg távoli elérést biztosítani, megelégedtem volna azzal is, ha megy a VirtualHost

Sajnos tudom, hogy erősen hiányosak az ismereteim e téren, előre is köszönöm a segítséget.

üdv. krey