ugrás a tartalomhoz

Archívum - Szep 4, 2006 - Fórum téma

Napi jelszavas beléptetőrendszer átirányítással

igmetall · 2006. Szep. 4. (H), 23.18
Sziasztok!

Lenne egy olyan hatalmas kérésem, hogy valaki segítsen nekem megoldani egy problémámat. Már 3 napja agyalok a dolgon de nemtudom megoldani a dologat:

Olyan sima egy mezős űrlapot szeretnék létrehozni (csak a jelszót kérje!), amivel a felhasználó be tud lépni, és a belépéskor behozza a letöltések.html-t, ha hibás, akkor a hiba.html-t.

Úgy kéne megoldani, h 1 napra 1 jelszó legyen, tehát, 1 napig legyen érvényes 1 jelszó. Tehát 365 jelszó lenne. A jelszavakat a legegyszerűbb módon jó lenne txt-be írni...

Ez valahogy a dátum függvénnyel kéne összehozni, csak én annyira még nem értek sajnos a phphez! :(

KÉRLEK SEGÍTSETEK ELKÉSZÍTENI EZT A PROGRAMOT NEKEM!

Itt az oldal amiről szó lenne: http://sanguine.uw.hu/!/b/html/letoltesek.html

Előre is köszönöm!

Üvözlettel: IG
 

Miért nem látszik az IE-ben az inputbox?

djpet2000 · 2006. Szep. 4. (H), 23.15
Sziasztok!

Csináltam egy siteot, és egy dives inputbox nem látszik explorerben, csak firefoxban. (Ezzel a 2-vel próbáltam)
A kód:
input.defaultinput {
	font: Arial, Helvetica, Verdana, sans-serif;
	font-size: 10px;
	color: rgb(0,0,0);
} 
div.searchproductinput {
	position : absolute;
	top : 200px;
	left : 50%;
	margin : 0px 0px 0px -117px;
}

<div class="searchproductinput"><input name="searchinput" size="12" maxlength="20" class="defaultinput" value="Termék kereső" onclick="eraseinput();" type="text"></div>
Más, pl kép, vagy select tökéletesen megjelenik ugyanezzel a technikával. A classokkal már sokat próbálkoztam. Nem ott lehet a baj...

Előre is köszi!
 

Probléma a style objektum background tulajdonságával

Anonymous · 2006. Szep. 4. (H), 22.02
Sziasztok!

Ismét egy probléma, amivel nem boldogulok:

document.getElementById("hatter").style.backgroundImage="url('img.jpg')"

ez található a w3schools.com-on és állítólag IE, FF és NS alatt is működik.

A gyakorlatban csak IE alatt megy.


Valami ötlet?
 

Bonyolult lekérdezés egyszerűsítése.

s_volenszki · 2006. Szep. 4. (H), 21.50
Sziasztok!

MySQL adatbázis php-val történő lekérdezésével kapcsolatban szeretném a véleményeteket, segítségeteket kérni.

Van arra lehetőség, hogy egy SELECT utasítás eredményén további SELECT utasításokat hajtsak végre?

Ezt úgy értem, hogy egy adattábla tartalmát többszöri SELECT utasítással addig faragom, amíg kell, és természetesen a következő SELECT mindig az előző SELECT eredményére vonatkozik!

s_volenszki
 

Az RSS lényege, azaz mire jó egyáltalán?

Vas Dávid · 2006. Szep. 4. (H), 20.40
Üdv!

Nos olvastam az RSS-ről szóló cikket, és megjött hozzá a kedvem.
Sajnos nem nagyon értem az RSS lényegét és nagyon azt sem tudom, hogy mi az és min alapul, és jogy kell létrehozni...

A PHP-hpz értek abban gondolom meg lehet valósítani...

Nos van egy RSS lap amiben mondjuk egy oldal híreit tudomm kiolvasni és azokat css-el is formázni, de mire is jó ez?, hisz rámegyek az oldalra és ott is látom a híreket, de végülis gondolom az RSS kinézetét én is megformázhatom és csak az oldal RSS tartalmát lekérem és saját stylussal látom a lapot ha értem a lényeget, bár nem hiszem.

Nos akkor mi is az RSS és mire is jó?
 

párhuzamos folyamatok

robit · 2006. Szep. 4. (H), 15.06
Üdv!

Az alábbi módon próbáltam párhuzamosítani lekérdezéseket
az xajax_is_online a háttérben megpingeli a hostot és egy mező háttér színét állítgatja.

a gondom az, hogy úgy gondoltam a setInterval() használatával
elérem hogy a lekérdezések párhuzamossan ne egymásra várva fussanak le,
de nem :-(

Van erre ötletetek, miként tudnám párhuzamosítani?

a másik gondom hogy ha huzamossan állok az oldalon és át karaok menni máshová akkor vagy sokára, vagy nem megy át az utóbbi esetben a firefox is elhal.

Üdv Robit



function pinger(){


host_timer6390 = setInterval("xajax_is_online('192.168.101.4','6390')",'5000');

host_timer4966 = setInterval("xajax_is_online('192.168.101.243','4966')",'5000');

host_timer6389 = setInterval("xajax_is_online('192.168.101.5','6389')",'5000');

return false;
}


function pinger_stop(){

clearInterval(host_timer6390);
clearInterval(host_timer4966);
clearInterval(host_timer6389);

return false;
}

<body onload="pinger();" onunload="pinger_stop()">
 

XHTML Strict és WYSIWYG szerkesztés

Wabbitseason · 2006. Szep. 4. (H), 12.39
Tudja valaki kapásból, hogy az XHTML 1.0 Strict doctype szerinti kód megfelel-e az XHTML 1.0 Transitionalnak is?

Jó módszer-e, ha a Stricthez igazodva alakítom ki a html kódot, és hogy ne okozzon gondot később a WYSIWYG szerkesztővel belebarmolt <a target>, egyszerűen átállítom a doctype-ot Transitionalre?

Vagy a bölcs programozó inkább átszereli a WYSIWYG szerkesztőt (esetünkben a TinyMCE-t) úgy, hogy a tartalom mentése előtt végigszaladjon az <a> tageken, és ha van bennük target attribútum, akkor azt okosan átalakítja onclick="window.open(this.href);return false" formájúra, ügyelve arra, hogy az esetleg már létező onclick események se tűnjenek el?
 

CSS pozicionálási probléma

Anonymous · 2006. Szep. 4. (H), 10.16
Sziasztok!

A gondom a következő. Adott egy vízszintes és függöleges irányban középre pozicionált tartalom, egy táblázat egy bg képpel, egy háttéranimáció. E-fölött szeretnék három különböző elemet megjeleníteni. A vízszintes középre igazítás megoldott bármilyen képernyő felbontásnál, de függölegesen nem tudom úgy beállítani hogy a háttérhez képest minden felbontásnál ugyanott jelenjenek meg az elemek.

www.fantaziafuggony.hu/uj
www.fantaziafuggony.hu/uj/fantazia.css

Köszi előre is. tompika
 

Függőlegesen is középre igazítás CSS-sel

Anonymous · 2006. Szep. 4. (H), 10.16
Sziasztok!

A gondom a következő. Adott egy vízszintes és függöleges irányban középre pozicionált tartalom, egy táblázat egy bg képpel, egy háttéranimáció. E-fölött szeretnék három különböző elemet megjeleníteni. A vízszintes középre igazítás megoldott bármilyen képernyő felbontásnál, de függölegesen nem tudom úgy beállítani hogy a háttérhez képest minden felbontásnál ugyanott jelenjenek meg az elemek.

www.fantaziafuggony.hu/uj
www.fantaziafuggony.hu/uj/fantazia.css

Köszi előre is. tompika
 

megosztott dokumentumok weben

rudo · 2006. Szep. 4. (H), 09.21
A kérdés elég elméleti jellegű, azért írom ide, mert épp az ajaxon töröm a fejem(de lehet, hogy zsákutca).

Amit szeretnék megoldani: egy weben keresztűl elérhető dokumentumot kéne egy munkacsoportnak szerkesztenie (tehát valahogy úgy, mint az ms office-ban). Ha valaki dolgozik rajta más ne férhessen hozzá. Mindez történjen nagyon megbízhatóan és hatékonyan. A végső cél, hogy egy adatbázisban tárolt html dokumentumot lehessen browserben futó wysiwyg editorral szerkeszteni és visszamenteni.

remélem érthető voltam