ugrás a tartalomhoz

Archívum - Szep 9, 2006 - Fórum téma

Bezavarhat az XML deklaráció?

Marcell · 2006. Szep. 9. (Szo), 20.58
Minden oldalamat úgy szoktam kezdeni, hogy
<?xml version="1.0" encoding="iso-8859-2"?>
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="hu" lang="hu">
Ezzel párhuzamosan szeretnék IE-ben padding értéket megadni az IMG elemeknek. Ezt eddig csak úgy tudtam elérni, hogy kivettem az első XML deklarálós sort, mert ezzel együtt nem megy. plusszban még az oldal renderelés is másik módba kapcsol - ezt miért teszi?

Az általánosabb kérdésem pedig az volna, hogy kell-e egyáltalán az oldalba ilyen XML-es sor (vmikor régen mintha azt olvastam volna, hogy jó ha van), és ha igen, akkor ezzel együtt hogyan lehet paddingot használni az IE-ben IMG elemre? Nem sokat értek a fejlécekehez és jó lenne vmi pontosabb infó.
 

MySQL több tábla összefűzése egy táblába azonos cella alapján.

randomly · 2006. Szep. 9. (Szo), 20.55
SziaSztok!

Nem tudok rájönni megoldható-e a problémám egyszerűen.
Van több táblám Márka_nevek, és ebben van Termék_csoport oszlop.
Ebből szeretnék egy Márkák táblát összefűzni úgyhogy csak azok a sorok szerepeljenek amik abban a Termék_csoportban vannak.
Az UNION -t gondoltam a barátomnak de nem boldogulok.
A JOIN -t is nézegettem de azt hiszem az most nem nekem való.

Ha tudtok segítsetek, a táblák frissítése egyszerűbb lenne ha külön maradhatnának.
Nem kellene egy táblába összefésülnöm és megtoldani egy Márka oszloppal.

Köszi rand
 

Hogyan készítsek üzenőfalat?

Anonymous · 2006. Szep. 9. (Szo), 17.44
Helló!
nemtudtok nekem segíteni? Szeretnék készíteni üzenőfalat, de fogalmam sincs hogy csináljam, hogy jelenik meg a beküldött szöveg, hova menti les, stb...
előre is kössz a segítséget
 

Dragonfly rendszert használ valaki? Van magyar honlapja?

Anonymous · 2006. Szep. 9. (Szo), 17.41
Üdv.

Használja valaki a Dragonfly nevre hallgató cmst? Van valahol valami magyar weboldal vele kapcsolatban?

Bevallom, Postnukeról váltottam rá, és nem bántam meg. Alapból bele van építve, ami úgy általában kellhet.
A kezelése néhol nagyon egyszerű, néhol kevésbé, de nagyon testreszabható és barátságos ki rendszer.

üdv
sade
 

PHP-hez értő partnert keresek nevelde fejlesztéséhez!

Anonymous · 2006. Szep. 9. (Szo), 17.25
Egy php-hoz értő partnert keresek, egy nevelde elkészítéséhez.A design a belőrendszer már meg van. A pertnernek csak egy etető rendszert kéne készítenie.Így közös neveldénk lehetne.Ha valakit érdekel jelentkezzen itt. A többit majd megbeszéljük!
 

<?=" PHP oldal"?> nem működik

Anonymous · 2006. Szep. 9. (Szo), 16.02
sziasztok!

wamp szerveren minden szolgáltatás fut. ennek ellenére a www mappában lévő php fileoknál a localhostban megnyitva nem fut bizonyos php rész. ezek a következők: ha ki akarom írni php-val a title közé: <TITLE> <?=" PHP oldal" ?> </TITLE> akkor elvileg a a titlében PHP oldal-nak kéne megjelenni, ennek ellenére nem alakítja át és marad így: <?=" PHP oldal" ?> ha ugyan ezt változókkal eljátszom, akkor sincs semmi, próbáltam berakni a <? után php-t de az sem segít. Mi lehet a probléma?

Bandy
 

Skin-technika: html-be %php-ből%

hadace · 2006. Szep. 9. (Szo), 15.48
Heló
Segítséget szeretnék kérni skinezési technikában.

Feladatom egy skinelhető fórum elkészítése, de fogggggalmam sincs milyen megoldással lehet elérni azt, hogy a HTML-ben %valtozonev% módon jelölt dinamikus tartalom ténylegesen kicserélésre kerüljön a lefutó php-script $valtozonev értékével.

Linknek, példának, vagy bármi segítségnek örülnék.
Előre is köszönöm.
--
mindenjót!
 

Több űrlap kezelése egy oldalon

kalamona · 2006. Szep. 9. (Szo), 12.29
Sziasztok!

Adott egy oldal, amin több form van. pl.
- mini hirlevél regisztrációs doboz balmenuben,
- login doboz jobboldalon,
- plusz még változatos űrlapok jelenhetnek meg a középső fő szekcióban.

Hogyan szokás megvalósítani ennak a kezelését? Hogyan kell szép, profi megoldással eldönteni hogy melyik formon melyik gombra kattintott az emberünk? A <form> html tag "name" paramétere lekérdezhető valahigyan php-ből?

Butaság az a gondolat, hogy egy "action" nevű rejtett űrlapmező tartalmazza, hogy mi a neve a formnak, ahonnan a POST jött? plusz a GET-el érkező adatok is kb. így néznének ki: index.php?action="listazas"&katID=25
Tehát itt is lenne egy action paraméter.
Írnék egy függvényt ami a $_REQUEST-tömbben megnézi van e "action" kulcs, ha igen csinalok egy call_user_func_array($_REQUEST['action',$tobbiadatarequestbol);
szerű hívást. Persze, ha parásak vagyunk kellhet valami ellenőrzés, hogy akármelyik fv-ünk azért ne hívhassák meg így.
Ez nagyon gányolás? Ez a probléma olyan alapkérdésnek tünik... Mondjátok meg hogyan kell ezt csinálni szépen! :)

Köszönöm!
 

Két különálló div létrehozása egy oldalon

Anonymous · 2006. Szep. 9. (Szo), 00.17
Hogy lehet két külön álló divet létre hozni egy oldalon?