ugrás a tartalomhoz

Archívum - Szep 24, 2006 - Fórum téma

táblázatban hover-"szerű" sorkijelölés :)

Anonymous · 2006. Szep. 24. (V), 21.46
Sziasztok!

CSS-ben a táblázatsort-t érintő hover-el megoldott kurzorkövető sorszínezést, hogyan tudom böngészőfüggetlenül megvalósítani? (ff,ie,op)
kell valami js-es bűvészkedés? ie-t, hogyan tudom rávenni legegyszerűbben?
nem csicsa lenne, hanem fontos használhatóságot segítő funkció. sokoszlopos széles táblázatom van sok hasonló adattal, ahol látni kell mi van mivel egysorban.
 

Parallels Windows + Kubuntu

Jano · 2006. Szep. 24. (V), 19.40
Hétvégén megpróbáltam a Parallels segítségével a Windows XP fölé egy Kubuntut varászolni, de nem jártam sikerrel. A virtuális gépen a Kubuntu Live CD szépen bebootolt és mondjuk még használni is lehetett, de amint az Install-t elkezdtem futtatni használhatatlan szintre lassult a dolog.

A gép egy Centrino 1.4-es procival, 512 Rammal, a virtuális gépnek 256-ot akartam adni, de a Parallel szerint ha 152-nél többet adok akkor rosszul járok. Mivel az install közben iszonyat módon rángatta a CD-t, második probálkozásra ISO-t mountoltam és reméltem vinyóról gyorsabb lesz, de nem.

Valaki járt már sikerrel? Egyáltalán ilyen procival, ennyi ram-mal van esélyem?
 

UPDATE query sikertelen

Anonymous · 2006. Szep. 24. (V), 18.38
Sziasztok.

Nem jövök rá, hogy mi nem stimmelhet....
<?php include("../skh/konn.php");?>
<?php

$uzenet = "TZ-671";
$q = "UPDATE wqs SET szalqa=szalqa+1 WHERE $uzenet=$kod;";

mysql_query($q);


echo "OK";
mysql_close($kapcsolat);
?>
azt a szalqa mezőt kellene frissítenie, ahol a kód megegyezik az uzenettel...

Biztosra veszem, hogy banális, de nem veszem észre....

Köszönöm a segítséget.
 

karakterkódolási gond: XP alatti PHP

Cadeyrn · 2006. Szep. 24. (V), 12.38
Üdv!

A szitu: Win XP, Apache2, PHP5, Mysql 5, (csomagban, AppServ)
Az sql-ben minden tábla, minden mezője UTF-8, a PHP-k mind UTF-8ban vannak mentve.
Van egy kis függvényem, ami hivatott kiszűrni az éketezes ill. egyéb zavaró karakreket:

function remove_hun($string) {
    $mit  = array("(",")",":"," ","&","#","/","*","+","-","?","!","'","\"","\\","á","é","í","ó","ö","ő","ú","ü","ű","Á","É","Í","Ó","Ö","Ő","Ú","Ü","Ű");
       $mire  = array("_","_","_","_","_","_","_","_","_","_","_","_","_","_","_","a","e","i","o","o","o","u","u","u","A","E","I","O","O","O","U","U","U");            $string = str_replace($mit, $mire, $string);

   return $string;    }
Ez a szerveren, ami Debian, teljesen jól is működik. Azonban az én kis gépemen egyáltalán semmit nem csinál a stringgel, tökéletesen ugyanaz a string kerül be az sql adott mezőjébe, mint a függvény nélkülibe.

A php.ini-ben a default-charset UTF-8-ra van állítva, a my.ini-ben szintén.

Mit kell még beállítanom, hogy működjön végre?

Előre is köszönöm,
Cadeyrn
 

nem kene.

ashnur · 2006. Szep. 24. (V), 11.33
nem tudom ki irta, de szerintem az ilyen valaszok tobbet artanak mint hasznalnak. esetleg kellene moderalni ezeket is?
 

Hogyan kell kiszedni egy belinkelt képnél a körülötte lévő kékséget?

Anonymous · 2006. Szep. 24. (V), 10.30
Sziasztok!

Van egy ingyenes honlapon (FW-S),és felraktam rá egy képet.Be is linkeltem,de körülötte kék keret van. Ha nem világos amit mondtam akkor nézd meg: www.gieszer.fw.hu

Na ezt szeretném eltávolítani onnan!

Üdv: $teneX

Msn: gieszertamas##kukac##hotmail.com
 

Ingyenes php hírdetés script

Anonymous · 2006. Szep. 24. (V), 09.40
Sziasztok szeretnék egy hírdető portált csinállni ahol apróhírdetések vannak.Ehhez kellene valami free felület.Tud valaki ilyet?
 

Ugyanaz a session használata több aldomain-en

ballor · 2006. Szep. 24. (V), 07.33
Sziasztok,

egy kicsit megakadtam, vagyis nem kerültem még ilyen problémával szembe.
Vannak a következő aldomainek:
- kutya.valami.hu
- macska.valami.hu

Hogyan lehet úgy létrehozni egy sessiont, hogy pl. ha a kutya.valami.hu oldalon beloginol valaki egy beléptető rendszerbe, akkor azt a sessiont, tudjam használni a macska.valami.hu ill. a valami.hu oldalakon?