ugrás a tartalomhoz

Archívum - Szep 25, 2006 - Fórum téma

Activebb: beállítottam, de nem megy

cbence · 2006. Szep. 25. (H), 19.52
Letöltöttem a netről egy Activebb nevű fórumot, elolvastam a readme-t, nemkell installálni, fel is tettem az sql-t, be is állítottam a configot, de még mindíg nem megy. Az oldalam címe a következő:http://www.czukorbence.atw.hu/forum/index.php
Ahonnan letöltöttem, az pedig ez az oldal:http://www.freecode.hu/modules.php?op=modload&name=Downloads&file=index&req=getit&lid=594
Kérem segítsen valaki!
 

CMS stíluslapjának testreszabása

ryzsy · 2006. Szep. 25. (H), 16.58
Kedves Fórumozók!

CMS portálomhoz kaptam egy csomag képet egy barátomtól, hogy azt design-ként használhassam. De hiába írom át a css fájlt a megfelelő helyeken. Nem történik semmi. Tudna valamelyikőtök segíteni? Akár itt, akár - gyorsabb - MSN-en (ryzsy##kukac##index.hu), akár skype-on (szabadagazda). Köszönöm: ryzsy
 

Fajlok csatolasa Javaszkriptel

Anonymous · 2006. Szep. 25. (H), 11.54
Van harom input mezom, ahova fajlokat rakhatok be.

<input type="file" name="userFile0" size="20">
<input type="file" name="userFile1" size="20">
<input type="file" name="userFile2" size="20">
A lapon van egy gomb <input type="button" onclick="BeginAttach();"> amelyre ha raklikelek lefuttat egy Javaszkript kodot.

A lap egy child ablakban nyilik meg (hasznalom a parent es child modszert - self.opener).

Hogyan tudnam megcsinalni, hogy a kivalasztot fajlok nevet atkuldjem a parent ablakba es taroljam oket egy <input type="hidden"> mezoben.

Mondjuk ha harom fajlot kivalasztok es rakatintok a gombra kuldje el a nevuket a kov. keppen :

<input type="hidden" name="attfiles" value="
file1.jpg;file2.jpg;file3.jpg">


Tudna valaki segiteni ? Barmilyen tanacs jol jonne !

Koszonom !
 

előre definiált PHP függvények felülírása/kibővítése

Cadeyrn · 2006. Szep. 25. (H), 10.40
Üdv!

Szeretném megkérdezni, hogy lehetséges-e egy előre definiált PHP függvényt átszerkeszteni.

Például, hogy a strtolower($string) parancs kiadása ugyanazt csinálja, mint az mb_strtolower($string,"UTF-8"). Az UTF-8 előre tárolva valahol, a string az egyetlen változó.

Előre is köszönöm,
Cadeyrn
 

adott hét kezdő- és befejező dátuma

Anonymous · 2006. Szep. 25. (H), 09.26
Üdv Mindenkinek!

Van egy adott hét amit a date('W') függvénnyel nyerek.
Az érdekelne, hogy hogyan tudom megtudni ennek a hétnek a kezdő- ill., a befejező dátumát.
Lehet, hogy rossz irányban indultam el?
Légyszi adjatok egy helyes irányt!

Előre is kösz!

Pista
 

ssl telepítés

luzer_juzer · 2006. Szep. 25. (H), 09.09
Hello,

Szeretném az ssl-t használni debian 3.1 alatt apache2 vel. Az apache2 csomagbol lett fordítva felraktam mindent csomagot ami sslhez kapcsolhato mod_ssl open_ssl azonban még így sem müködik. Megadtam a sites-available/default fájlban a virtualhostnál a szükséges sorokat (sslengine on ,sslcertificatekeyfile,file,servername) valamint megadtam a port.confba a 443 as portot. Kulcsot is generáltam meg self certfikálást is csináltam viszont még mindig semmi. Elinditom az apachot és nem ír ki még hibaüzenetet se. Nem kéria jelszót se amit a kulcshoz adtam meg.
Van valakinek ötlete hogy mi az ami hiányozhat illetve mit kell megadnom hogy működésre bírjam? (Azt olvastam hogy külön kell fordítani az apache2-sslt lehetséges ez?)

Előre is köszi a segítséget
 

Mit lehet tenni azért, hogy egy oldal betöltődésekor, ne az ideiglenes tárból jelenjenek meg a képek, hanem töltődjenek

s_volenszki · 2006. Szep. 25. (H), 08.46
Sziasztok!

Az a helyzet, hogy néhány nappal ezelőtt felvetettem egy témát, amiben vaójában két kérdés feszegettem, és Török Gábor teljesen jogosan (egy topic egy téma) két külön topicba írányított. Azonban az itt tanult bölcseletek alapján yahoo-n megtaláltam a megoldást, és működik!

Íme:

<META HTTP-EQUIV="Pragma" CONTENT="no-cache">
<META HTTP-EQUIV="Expires" CONTENT="-1">
Köszönöm a türelmet!

s_volenszki