ugrás a tartalomhoz

Archívum - Szep 6, 2006 - Fórum téma

Egy jó oldal felépítése: tippek, tanácsok, tapasztalatok, egyéb ötletek

Vas Dávid · 2006. Szep. 6. (Sze), 22.42
Üdv!

Tanácsokat, illetve tapasztalatokat és segítséget szeretnék kérni.

Nos csinálni szeretnék egy oldalt amit rendes fizetős tárhelyre szeretnék majd feltenni(.hu-s domain), ez az első
mert eddig csak ingyenes volt, vagy pedig másnak csináltam. Nos az oldal tartalma: hát még elképzelésem sincs mi lesz...

Amit mindenképp szeretnék: xhtml, css, mysql, semmi js, semmi flash, semmi hirdetés(minta weblaboron),
php (nem hiszem hogy oop, mert annyira azt még nem vágom), adminisztrációs felület, felhasználó felület,
RSS, hírek(ha lehet akkor legalább heti 1-3 új hír, hogy
ezért nézzék az oldal), és tartalomtól függően cikkek és egyébb szolgáltatások, meg persze egy erős védelmi rendszer(a rossz
akarók a harckerek és persze a hibák ellen).

Nos talán a rövidwebcím is alkalmazva lesz...

Persze az oldal táblázat nélküli felépítésű lesz csak ott lesz ahol télleg az kell, css-el akarom megformázni...
De itt sem gondolok egy nagyin csicsás design-nra inkább jól olvasható de azért jól is nézzen ki, mint pl.: a weblabor
az kellemesen olvasható fehér háttérren fekete szöveg...

szóval kellemes de azért igény és nem csicsás design kell...

Az oldal nagy részét függvényekkel irom meg hisz az igen jó dolog nem kell minden ugyanannyiszor leírni, kivéve ami minden
oldalon változik.

Ha mondjuk elkészül a belépés és a regisztrációs rendszer akkor ugye a belépésnél lesz a felhasználói név és a
jelszó nos oda szerintetek miket érdemes kipróbálásból beírni, hogy mi törheti fel(léphet be valaki a jelszó és a
felhasználó név tutta nélkül) a rendszert?

ilyenekre gondolok pl.: ha ez a lekérés:
[colorer=php]
<?php
$login_mysql_query = mysql_query("SELECT user_id FROM users WHERE user_name='$_POST[login_name]' and user_password='$_POST[login_pass]'");
if (mysql_num_rows($login_mysql_query) > 0) {
//akkor itt ugye belépett a felhasználó

IE multiple select option value js bug, HELP

toxin · 2006. Szep. 6. (Sze), 21.48
http://toxin.hu/tutorial/select2/test.html

aki megtudja oldani hogy a fenti select, ami csak abban különbözik az alsótól hogy multiple, helyes value-értéket adjon vissza (katt akármelyik felső elemen), az plííííííííííííííííííííííz

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2" />
<title>option test</title>

<script src="./scripts/prototype.js" type=""></script>
<script src="./scripts/scriptaculous.js" type=""></script>

<script language="javascript" type="text/javascript">
window.onload = function(){
    var select_1 = Builder.node('select',{id:'test',multiple:'multiple',size:10});
    var select_2 = Builder.node('select',{id:'test',size:10});

    for (var i=1;i<=10;i++)
    {
        select_1.appendChild(Builder.node('option',{id:'opt'+i,value:i},'test'+i));
        select_2.appendChild(Builder.node('option',{id:'opt'+i,value:i},'test'+i));
    }
    
    select_1.onclick = function(){
        alert(this.selectedIndex);
    }
    select_2.onclick = function(){
        alert(this.selectedIndex);
    }

    $('wrapper_1').appendChild(select_1);$('wrapper_2').appendChild(select_2);
}
</script>
</head>
<body>
<div id='wrapper_1'></div>
<div id='wrapper_2'></div>
</body>
</html>
 
gugliba ne küldjetek ott voltam egész délután, fx alatt megy persze össze lehet vetni , thx
 

Linkre felugró dialógus ablak

Anonymous · 2006. Szep. 6. (Sze), 21.18
Van egy HTML link:

<a href="index.php">Katins ide</a>
Ha raktint egy felhasznalo a linkre szeretnem ha megjelenne egy pop-up ablak es valaszthatnek ket opcio kozul (peldaul "OK" es "Cancel").

Ha OK-ra katintok akkor szeretnek PHP-vel egy parancsot lefutatni, ami hozaad egy mySQL tablahoz egy ertek. Peldaul : 1

Ugyanezt szeretnem megcsinalni ha "Cancel"-ra katint a felhasznalo akkor irjon be az adatbazisba egy erteket : 0

A mySQL ertekek beirasa nem gond szamomra. A problema az, hogy szuksegem lenne egy JavaScript peldara vagy kodra amely megjelenit egy pop-up ablakot miutan rakatintok a linkre.

Talaltam a Googlen szamos peldat, de mindegyikben egy gombra kell katintani ahoz, hogy egy "alert" ablak elojojon.

Hogyan lehetne megoldani, hogy linkre katinsak es mukodjon ?

Ha valaki tud segiteni halas lennel !
Koszonom !
 

Kétféle háttér

Tadi92 · 2006. Szep. 6. (Sze), 18.54
Hello!

Meglehetne valahogy frame nélkül oldani hogy az oldal tetejének más háttérszíne legyen?
 

display: table + padding = margin (Operában)

Anonymous · 2006. Szep. 6. (Sze), 18.17
Sziasztok, egy furcsa problémára leltem rá, röviden: van egy div amiben van még egy div (display: table; padding: 5px;). A belső divben annyi szöveg van, hogy teljesen kitölti a külső divet. Azaz csak kitöltené, ugyanis az Opera jobb oldalra padding-left+padding-right méretű margint helyez (tehát ha 5px mindkettő, akkor 10px-es margin lesz jobb oldalt).

Na de itt a kód is, úgy érthetőbb:

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/strict.dtd">
<html>
<head>
<title>Untitled Document</title>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2">

<style type="text/css">
div.kulso-doboz
{
width: 300px;
background-color:#CCFF00;
}

div.belso-doboz
{
padding: 5px;
display: table;
background:red;
text-align:justify;
}
</style>

</head>

<body>

<div class="kulso-doboz">
<div class="belso-doboz">At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores et quas molestias excepturi sint occaecati cupiditate non provident, similique sunt in culpa qui officia</div>
</div>


</body>
</html>


Úgy megoldható, ha negatív margint adok meg, csak hát akkor a többi bögnészőben van probléma.
 

Teljes oldal lementése képként

Fedor · 2006. Szep. 6. (Sze), 15.18
Van a Firefoxnak egy kiterjesztése, név szerint a Screen Grab, amely egy teljes weboldalt (tehát a gördítés utáni részeket is) képes lementeni egy képfájlba. Én ezt már többször használtam, meg is voltam elégedve vele, most visszont egy olyan oldalt szerettem volna lementeni vele, amely Smarty-val készült, és ezzel nem bírt, csak a képernyőn is látható részt tette bele a képbe. Kipróbáltam, más Smarty-s oldallal is ezt csinálja, de a nem Smarty-is oldalakat továbbra is simán lementi.

Kérdéseim:

1. Tudja -e valaki, hogy miképp lehetne a Screen Grab-et jobb belátásra bírni?
2. Ha nem lehet, akkor tud -e valaki ajánlani egy másik alkalmazást, amely ugyanezzel a funkcióval bír, és a Smarty se jelent neki akadályt? Persze meg tudom csinálni Photoshop-pal is, összeragasztva 2-3 screenhot-ot, de azért elég macerás...

Előre is köszi a tippeket.

Üdv,
@ttila
 

Linklet

vbence · 2006. Szep. 6. (Sze), 13.30
A napokban támadt egy zseniális ötletem.. Linkletnek nevetztem el.

Mint tudjuk, az értelmes linkek nagyon fontosak. Keresőoptimalizálás, meg amúgy is, hogy rádtaláljanak. A link ugyebár attól lesz értelmes, hogy egy értelmes dokumentum (nem egy valódi tartalom nélküli "linkek" oldal) értelmes részén (szöveggel körülvéve, nem egyszerűen 8 link egy felsorolásban) található. Különös súlyt jelent, ha a link témában közeli oldalak között jön létre (nem egy cipőbolt és egy kutatóintézet között).

Aztán vannak linkgyűjtemények (saját adatbázis támogatással), ahova lehet linket ajánlani. Más-más linkgyűjteményekben eltérő szabályozás van, de általában egész szájtokat (főoldalakat) lehet ajánlani, nem egyes dokumentumokat (írásokat).

Én a cikkeim aljára mindig írok néhány linket (rövid magyarázó szöveggel). Ezek többnyire "ajánlott szakirodalom". De akár lehetne hivatkozás mások hasonló témájú cikkeire is. És itt lép be az intézményesített linkajánlás!

Az ötlet peig a következő: Az adott oldal alján a hozzászólásokhoz hasonlóan lehetne kapcsolódó linket ajánlani (url, cím, 2soros ismertető).

Elvileg küldhetnéd hozzászólásként is az ajánlott linkedet, de ezt kevés választja el a spemmeléstől, ráadásul gyakran ott a nofollow is a hozzászólásokban. A hozzászólásoktól eltérően ezek a linkek ellenőrzés után kerülnének fel, akár csak egy linkgyűjteménybe hiszen itt a cikk írója által is ajánlott olvasmányról van szó. Ha látunk egy linket a "Linkletek" szekcióban tudjuk, hogy ezért felelősséget vállal a szerző.

A DMOZ kapcsán itt a fórumban is szó volt az ember által szerkesztett linkgyűjtemények haldoklásáról, egyre kevesebb a szerkesztő és több az oldal. Kiváló ötletem akár a linkajánlás fenntarthatóbb módját is jelentheti. :)

Vélemények

Emailhez fajl csatolas

Anonymous · 2006. Szep. 6. (Sze), 07.27
Letezik egy leiras ami elmagyaraza, hogyan lehetne egy e-mail uzenethez egy fajlot csatolni amely a szerver merevlemezen van?.

A fajl neve adatbazisban van tarolva. A fajl a merevlemezen nem az igazi neven van tarolva, ezert egy MD5 hasht generalok, es az igazi nevet akkor kapja meg a felhasznalo amikor letolti.

Van egy oldalam ahol egy felhasznalo uzenetet kuld egy masik felhasznalonak.
O hozacsatolhat az uzenethez egy fajlot. Van egy checkbox is az oldalon amelynek a neve: "kuldjel egy masolatot az emailemre", ha ez be van jelolve kene kapjak egy email, azal az uzenetel amit kuldtem es a fajlot is hozacsatolni ha letezik.

Koszonom !
 

css menü ie alatt elmászik a helyéről..

Anonymous · 2006. Szep. 6. (Sze), 01.53
Találtam egy jónak tűnő css menüt (ie alatt htc-vel), de valamiért az IE6 arrébb teszi a menu divet eredeti helyéről..
Mozilla és Opera alatt rendben van minden..

Abban kérnék segítséget, hogyan tudnám visszavarázsolni..

http://nemeza.extra.hu/