ugrás a tartalomhoz

Archívum - Szep 2006 - Fórum téma

szeptember 27

Feltoltott fajlok meretenek elenorzese

Anonymous · 2006. Szep. 27. (Sze), 07.32
Van egy php szkriptem amely fajlok feltoltesere szolgal.
A feltoltott fajlok neve, merete, tipusa egy ideglenes mySQL tablaban lesznek tarolva (files_temp).

Peldaul ha egy felhasznalo feltolt egy fajlot a kovetkezo adatok kerulnek be a tablaba (ahol userid a felhasznalo azonositoja)

id  	 userid  	 name  	    	 size  	 type
1 	   3            File.exe    	  79360 	application/x-sdlc
Maga a fajl a szerveren lesz tarolva.

Hogyan tudnam leelenorizni az osszes feltoltott fajl meretet, es visszakuldeni a browszernek egy valaszt, hogy ok most tovabb lephetek, mert az osszes feltoltott fajl merete osszeadva nem haladja meg a 10MB-t.

En gondoltam a mySQL sum hasznalatara. De nem tudom meghatarozni, hogy melyik fajlokat toltottem fel utoljara. A mysql_insert_id is csak az utolso bejegyzest kuldi vissza.

Tudnatok esetleg mas otleteket adni ? A lenyeg az, hogy a szerveren vegezem el a leelenorzest, nem ragaszkodok a mySQL megoldashoz sem.

Koszonom !
 

Flash - Böngésző ablak bezárása

plom · 2006. Szep. 27. (Sze), 01.29
Az volna a kérdésem, hogy lehet flashben gombra írni olyan scriptet(pl. window.close()), ami bezárja az aktuális böngésző ablakát?
 

szeptember 27

hirdetés megjelelenésének számolása

Szekeres Gergő · 2006. Szep. 26. (K), 22.03
Van egy szerződésem, miszerint egy adott hirdetést megjelenítek pl 10.000-szer, akkor hogy tudom ezt hivatalosan mérni? A sima siteaudit megfelelő bizonyítékot ad, hogy az adott reklám megjelent a szerződésben leirtakszor, vagy valami más hivatalos eljárást kell alkalkmazni?
 

Ékezetek mellőzése mysql-ben!

krey · 2006. Szep. 26. (K), 21.30
Azt szeretném megcsinálni, hogy a mysql visszaadja az "a"-ra az "á" betűt is, és ugyanezt fordítva, tehát mellőzni az ékezeteket (ilyen szempontból)! Persze php-ban meg tudom csinálni, hogy küldjön query-t minden lehetőségre, de ennyire még én sem vagyok elvetemült, pláne azért, mert a teljesen átlagos "tükörfúró" szónak már 256 alternatívája van, ha jól számoltam! Biztos vagyok benne, hogy a MySQL-ben ezt be lehet állítani, nézegettem is példákat, de erre konkrétan nem tértek ki :(
Előre is köszönöm a segítségeteket!

üdv. krey

Felállás:
mysql 5, de 4-esen is mennie kell
Windows XP SP nemtomhány
character_set_database = utf8
collation_database = utf8_hungarian_ci (és minden table minden column-ja is az)
 

cellátkitöltő div

kalamona · 2006. Szep. 26. (K), 21.23
Sziasztok!

Hogyan állítok be úgy egy divet hogy egy táblázatcellán belül legyen, úgy hogy azt teljesen kitölti, azaz ha a diven belül pozicionálok olyan legyen mintha a cellához mérten pozicionálnék.

Igen, igen kókányolásról van szó. :) de pszt. csak mondjátok meg!
 

Minta keresése szövegben.

s_volenszki · 2006. Szep. 26. (K), 20.39
Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni szövegben szabályos kifejezések keresése ügyében?

Egy szöveges változóban kellene kicserélni bizonyos szövegrészleteket azonosítóra (cid-re).

Ismerkedtem már a preg_match_all függvénnyel, és a minta illesztéshez kellene segítség. A cél az, hogy a fent nevezett szöveges változóból kikeressem az összes olyan szövegrészletet ami (src=")-vel kezdődik és (.jpg")-vel végződik.

Nagyon jó lenne valami doksi sok-sok példával! Amit eddíg találtam, az alapján talán

így kezdődik: ^src="
talán ez a közepe: '.'
és így ér véget: .jpg"$

Hogy működik minta illesztésben az escape karakter?
Kell \ az idézőjelhez: ^src=\"

Minden gondolatot szívesen várok!

s_volenszki
 

Elfelejtettem a jelszavam, de a MySQL letelepítése sem segít

Anonymous · 2006. Szep. 26. (K), 20.18
Hi!
Elfelejtettem mysql jelszavam. Kitöröltem az összes mysqlhez tartozó csomagot(uhulinux). Majd újra feltettem, de nem tűnik el a jelszó. Mit kell ahhoz tennem h újra egy teljesen "szűz" mysql adatbázisom legyen?
 

csshover.htc vs. sfhover

albibebi · 2006. Szep. 26. (K), 19.45
Üdv!

Csak egy rövidke kérdés, nem találtam rá választ egyelőre.

Css alapú gördülős menüről van szó. Letöltöttem egy oldal forrását, ahol IE alatt tökéletesen ment a menü, viszont azt az én gépemen - a lényeget változatlanul hagyva - már csak tökéletlenül tudtam működtetni.

Valami csshover.htc-t és sfhover-t olvastam ezzel kapcsolatban. Ezek valami szerver-oldali szkriptek? És a forráskódban hol kell őket beágyazni és hogyan?
Az IE az enyémet mindig tíltja és csak külön engedéllyel tudom működtetni őket.

És még valami. Van egy js-es menüm is, hasonló, mint a css-es, annál is ez a blokkolás állt elő. Ott is kell valami szerveres szkript?

Előre is kösz, lehet láma a kérdés....
A
 

JavaScript kezdoknek

Anonymous · 2006. Szep. 26. (K), 19.11
Tudna valaki egy dokumentaciot adni JavaScripthez, egy linket?
Kezdo vagyok, es szeretnek minnel tobbet megtudni a nyelvrol. Ha esetleg ismertek magyar nyelvu es angol nyelvu leirasokat kerlek kuldjetek ide !

Koszonom !
 

PHP Startup: Unable to load dynamic library 'C:\php\ext\php_mysql.dll' - A megadott eljárás nem található.

_Pepe_ · 2006. Szep. 26. (K), 16.07
Sziasztok!

Biztos sokan találkoztak már ezzel a problémával amin sajnos nem tudok úrrá lenni. :-(

Az apache és a php rendesen fut.
A mysql adatbázis fut MySql adminstratorral akár nézegethetem is...

Viszont amint a php.ini-ben engedélyezem a php_mysql.dll-t a címben is szereplő "PHP Startup: Unable to load dynamic library 'C:\php\ext\php_mysql.dll' - A megadott eljárás nem található." üzenetet kapom.
Illetve ugye a phpinfo()-nál sincs se híre, se hamva a mysql-nek.
Sok topik-ot végigböngésztem több megoldást próbáltam de semmi sem segített eddig.
-php_mysql.dll és a mysqli.dll windows-ba másolása
-libmysql.dll windows-ba másolása
stb...

A legfontosabb beállítások:

httpd.conf:
...
LoadModule php5_module "C:/php/php5apache2.dll"
AddHandler php5-script .php
AddHandler php5-script .inc
AddType application/x-httpd-php .php
AddType application/x-httpd-php .inc
AddType application/x-httpd-php-source .phps
SetEnv PHPRC "C:/php"
PHPIniDir "C:/php"
DirectoryIndex index.html index.html.var index.php
--------------------------
php.ini:
...
extension_dir = "c:\php\ext\"
...
extension=php_mysql.dll
;extension=php_mysqli.dll
...
--------------------------

Verziók:
Win XP SP2
PHP 5.1.6 (c:\php)
Mysql 4.1.21 (c:\mysql)
Apache 2.0.59 (c:\program files\....)

Mi hiányozhat? Mit hagyhattam vajon ki?

HELP please!

Pepe