ugrás a tartalomhoz

Archívum - Aug 2006 - Fórum téma

augusztus 25

Felnőtt fotóportálhoz tesztelőket keresek

Anonymous · 2006. Aug. 25. (P), 16.40
Sziasztok!

A következő munkámról kérnék véleményt. Felnőtt téma, úgyhogy kiskorúak inkább
ne alkossanak véleményt:)
Még nincs teljesen kész és nem is a végső helyén van, de már csak kisebb simítások vannak
hátra, és bedobom a mélyvízbe.
Nem vagyok rá túl büszke, de hát muszáj volt elvállalnom, mert éppen nem volt más munkám és gyakorlásnak sem volt utolsó.
Tartozik hozzá egy adminisztrációs felület is, képfeltöltés, moderálás, stb...
Első "fizetős" munkám, amúgy a harmadik.
Tehát az erkölcsi részét inkább hagyjuk és csak a webfejlesztés oldaláról közelítve szeretném kikérni a véleményeteket. Nagyon örülnék minden feltárt hibának és hiányosságnak.

fotogarancia.hu/fg

Felhasználónév: teszt
Jelszó: teszt
 

AJAX hozzáférés megtagadva hiba

Anonymous · 2006. Aug. 25. (P), 14.56
Üdvözlet mindenkinek!
Biztos vagyok benne hoyg valami nagyon egyszerű hibát vétettem de nem tudok rájönni, hogy mi az. Az xhtml oldalam fejlécéban van egy JavaScript:
function getXMLHTTPRequest()
{
var request = false;
try
{
request = new XMLHttpRequest(); /* e.g. Firefox */
}
catch(err1)
{
try
{
vrequest = new ActiveXObject("Msxml2.XMLHTTP");
/* some versions IE */
}
catch(err2)
{
try
{
request = new ActiveXObject("Microsoft.XMLHTTP");
/* some versions IE */
}
catch(err3)
{
request = false;
}
}
}
return request;
}

ajax = getXMLHTTPRequest();

function loadPage(fileName) {
ajax.open("GET", "teszt.html", true);
ajax.onreadystatechange = loaded;
ajax.send(null);
}

function loaded() {
if(ajax.readyState  == 4) {
if(ajax.status == 200) {
document.getElementById('doboz').innerHTML = ajax.responseText;
}
}
}
És az egyik <a> tagben meghívom így:
<a id="fooldal" title="Főoldal" class="internal" onClick="loadPage('fooldal')">Főoldal</a>
(Tudom a paramétert egyelőre nem használom). Mikor rákattintok a linkre, akkor az IE Access Denies hibát jelez az ajax.open sorban. Nem tudom mire vélni :( A segítséget előre is köszönöm.
 

MD5 utkozes fajl feltolteskor

Anonymous · 2006. Aug. 25. (P), 14.44
Fajlokat akarok feltolteni egy folderbe a szerveren.
Egyedi MD5 hasht akarok letrehozni minden fajlnak, ezek a hashok nem utkozhetnek soha!

Letrehoztam a kovetkezot, hogy tudjam szimulalni a dolgot:

   for( $i = 0; $i < 5; $i++ )
       echo 'Time: '.time().' ID: '.substr(md5(uniqid(time())), 0, 10)."\n<br />";
A kovetkezot eredmenyt kapom:

Time: 1156509593 ID: d52b34af94
Time: 1156509593 ID: 80f3b4ceef
Time: 1156509593 ID: f293dd93a4
Time: 1156509593 ID: c9133e1485
Time: 1156509593 ID: 3763b3796c 
Eddig minden ok. De ez meg nem akadalyoza meg az utkozest. Kicsi a valoszinuseg de elofordulhat, hogy egyforma MD5 alakul ki, adok meg egy peldat:

   for( $i = 0; $i < 5; $i++ )
       echo 'Time: '.time().' ID: '.substr(md5(uniqid(time())), 0, 1)."\n<br />";
Most bekovetkezett az utkozes:

Time: 1156509712 ID: 3
Time: 1156509712 ID: 8
Time: 1156509712 ID: 5
Time: 1156509712 ID: 9
Time: 1156509712 ID: 5 
10 karakteres MD5 hashnal kicsi az esely de megtortenhet. Ha ez pedig megtortenik mit lehet csinalni ?

Van valami lehetoseg, hogy amikor bekovetkezik az utkozes, az egyik MD5 hasht neveze at es rakjon mele valami karaktereket?

Koszonom !
 

tableless szépségverseny

rrd · 2006. Aug. 25. (P), 10.14
Ötletgyűjtés, és saját szerzeményekkel való büszkélkedés céljából várok ide tableless oldal linkeket, amelyek szépségükkel, vagy valamilyen trükkös, szokatlan css megoldásukkal többek mint a többiek. :)

Itt az első kettő, saját szerzemények:
http://kivagyok.hu
http://krisnavolgy.hu
 

augusztus 24

Képek közötti kockás áttűnő Flash effektet keresek

Marcell · 2006. Aug. 24. (Cs), 20.56
Sziasztok!
Nemrég láttam meg véletlenül a http://joomla.hu fejlécében a képek közötti kockás áttünést és a készülő oldalamhoz épp ilyet szerettem volna csinálni. Ha jól emlékszem, láttam már egy tutoriált hozzá régen, csak sajnos nem emlékszem hol, és arra sem tudok rájönni, mi a neve ennek az effektnek, Google-ben is hiába próbálkoztam. Valaki tud ajánlani egy linket esetleg egy .FLA-t?

Az swf.hu-n már kérdeztem és ott sem kaptam választ, hátha itt van vki, aki hasonló dologgal foglalkozott nemrég.
 

Flash körül keret

Anonymous · 2006. Aug. 24. (Cs), 19.59
Üdv,

A gond hogy a www.jokepuklub.hu oldalon a flash körül egy keret keletkezik, emiatt kétszer kell kattintani hogy a menüpont bejöjjön, tudnátok erre valami megoldást?

Köszönöm!
 

Magyar megfelelőjét keresem angol szakszavaknak

w3net · 2006. Aug. 24. (Cs), 18.07
diplomamunkámat irom és nem tudom, hogyan használjak néhány angol szót.
Szeretném, ha segitenétek megtalálni (ha van) a magyar megfelelőjét néhány szónak.

Ime néhány (folyamatosan fogok majd ide újabb szavakat feltenni) kezdetnek:
Megjegyzés: JavaScriptes terminológia.
1. closures
2. host objects
3. user-defined ojects (valami rövid név kellene)

Egyelőre ennyi. Majd ha belebotlok további szavakba, azokat is felteszem.
Előre is köszi.
 

Windows alatt Eclipse-ben fájl hozzáféréskor elindul a kiterjesztésének megfelelő kezelő program is

Hodicska Gergely · 2006. Aug. 24. (Cs), 17.52
Sziasztok!


Eclipse-szel van egy kis gondom. Lett a gépemre egy Macromedia csomag, és azóta az Eclipse azt játsza, hogy ha megnyitok egy PHP fájlt, vagy csak átváltok egy olyan tabra, amiben PHP fájl van megnyitva, akkor megnyitja a Dreamweavert is az érintett fájllal. Mondanom sem kell, hogy ez némiképp zavaró. :) Ha valaki tudja, hogy mi lehet a megoldás, vagy hogy egyáltalán ez alap működés az Eclipse esetén, akkor az please ossza meg velem.

A következő pluginek van felinstallálva: PHPEclipse, JSEclipse, ASDT, Subclipse, Amateras HTML editor, meg még ami ezeknek kellett. A General->Editors->File Associations részben nincs semmi beállítva PHP-re (lehet, hogy ez a baj?!). Ha egy PHP fájlra nyomok egy jobb egérgpmbot, akkor az Open with részben alap esetben a "PHP Editor"-ral szeretné megnyitni.


Köszi,
Felhő
 

Több soros title

sirkalmi · 2006. Aug. 24. (Cs), 17.03
Szervusztok!

A legtöbb html elemnek megadható title paraméter. A kérdésem az volna, hogy mivel lehet több sorba tördelni az ide bejegyzett szöveget, ha túl hosszú? Beviteli elemekhez és egyes linkekhez adnék meg itt magyarázó szövegeket.
Most nézem, hogy csak Firefox-szal és Operával van gond. Firefox kipontozza a végét és nem folytatódik, ha túl hosszú az Opera meg belecseszi egy képernyőnyi hoszú csíkba. Konqueror és Explorer szuperül működik!
Be lehet dobni valami cselt a gyengébb böngészők számára? :-)

Köszi a válaszokat!

--
sirkalmi
 

PHP kód közben lehet HTML?

montressor · 2006. Aug. 24. (Cs), 15.21
Hali,
Elnezest, hogy ilyen alap dologgal..., de kicsit megzavarodtam:
ha van php es pl. valami feltetel kozben html, akkor a html csak akkor jelenik meg, ha a feltetel teljesul? Tehat
<?php
...
if($igaz){
?>//*
<html>
...
</html>
<?php/**
}else{...}...

a megjelolt /* -nal miert "nem all meg" a php futasa es rakja ki a htmlkodot, fuggetlenul a felteteltol?
koszike