ugrás a tartalomhoz

Archívum - Aug 1, 2006 - Fórum téma

mdb -ből importálás sql -be

Anonymous · 2006. Aug. 1. (K), 18.58
Üdv!
Van egy .mdb adatbázisom benne több táblával. Ennek tartalmát hogyan tudom importálni egy sql adatbázisba? Egyáltalán lehetséges?
 

Adatbázis költöztetés az ultrawebről phpmyadmin-nal

Anonymous · 2006. Aug. 1. (K), 17.00
Az ultraweb serverén van 1 adatbázisom. Azt szeretném átmenteni 1 új fizetős serverre. Az ultraweben nem működik az adatbázis lementése. Viszont az új serveren is van valami hiba. Az ultrawebről 1 tábla mezőinek a kódját sikerült megkapnom. De ha ezt a kódot a másik server phpmyadminjába írom be, hibát kapok. Nagyon fontos lenne. Aki tud segítsen. Remélem érthetően írtam le mindent. Ha mégse, szóljatok. :D
 

mailTo Flash MX-ben

Anonymous · 2006. Aug. 1. (K), 11.34
Sziasztok!

A köv. dologhoz szeretnék segítséget kérni:
Flash MX-ben milyen kódot kell használni, ha email gombot szeretnék készíteni?
Nem találok az "Actions-Button"-ban "mailTo" utasítást.
Bocs, ha nagyon láma a kérdés!
Azért légyszi' segítsetek!

Előre is köszönöm!

Batu Kán
 

Űrlapküldőt keresek UW-s tárhelyemre

Anonymous · 2006. Aug. 1. (K), 10.38
Sziasztok!

UW-s tárhelyemre űrlapküldő szkriptet keresek.
 

Checkbox ertekenek torlese adatbazisbol

Anonymous · 2006. Aug. 1. (K), 10.23
Adott 3 checkbox:

<input type="checkbox" name="groups[]" value="1" checked="checked">registered</input>
<input type="checkbox" name="groups[]" value="2" checked="checked">second</input>
<input type="checkbox" name="groups[]" value="3">new</input>
A fenti sorokbol latszik, hogy csak 2 checkbox van bejelolve. A harmadik checkbox nincs bejelolve!
A PHP szkriptem elenorzi ha letezik az adatbazisban az 1,2,3 ertek es ha leteznek bejeloli oket.

Az adatbazis tabla igy nez ki most:

gid
===
1
2
Eddig minden ok.

A PHP lapon a kovetkezo modon adom hozza a kijelolt checkboxokat az adatbazishoz.

if(isset($_POST['groups'])) {
$groups = $_POST['groups'];
foreach ($groups as $value) {
mysql_query ("INSERT INTO user2groups (uid, gid) VALUES ('".$fetch['user_id']."', '".$value."')");  
}
Minden kijelolt checkbox bekerul az adatbazisba. Most tesztem azt, hogy kijelolom mind a 3 checkboxot es rakatintok a Submit gombra.

Ujra belepek a PHP lapra, most mind a 3 checkbox be van jelolve.

<input type="checkbox" name="groups[]" value="1" checked="checked">registered</input>
<input type="checkbox" name="groups[]" value="2" checked="checked">second</input>
<input type="checkbox" name="groups[]" value="3" checked="checked">new</input>
Minden ok. Most jon a problema.
Ki szeretnem jelolni a 2-es es 3-as szamu checkboxot. Ezeknek az ertekuk ahogy latszik (value=) 2 es 3.

Amikor rakatintok a "submit" gombra szeretnem ha ezek a szamok (2,3) torlodnenek az adatbazisbol. Amikor belepek a PHP lapra csak az elso checkboxot szeretnem latni bejelolve.

Valami olyasmire gondoltam, hogy meg kene kapjam az ures checkboxok erteket es while-t hasznalva egyenkent torolje az osszes ures kocka erteket. De nem tudom, hogyan csinaljam, ha jo az amire gondoltam.

Tudnatok segiteni ? Nagyon megkoszonom!
 

Gmail RSS elérése azonosítással

hirlapom · 2006. Aug. 1. (K), 09.54
Sziasztok!

Ma reggel találtam rá arra a lehetőségre, hogy a gmail postafiókom olvasatlan leveleit, xml-ben is megkaphatom.

Ha azt akarom, hogy a browserben legyen azonosítás
https://gmail.google.com/gmail/feed/atom

Ha azt akarom, hogy direkt működjön akkor elvileg ez a kérés
https://username:password##kukac##gmail.google.com/gmail/feed/atom

Ez mind szép és jó, de az alsó nekem nem működik.

Amit szeretnék: php-val lekérni az xml-t? Módszer?

Köszi Előre is!
 

Lekérdezés három táblából

Syriuss · 2006. Aug. 1. (K), 09.45
Sziasztok,

Van három táblám. Az elsőben van egy Index és egy Description oszlop.
Azt szeretném hogy a második táblában lévő DescriptionIndex oszlop azonosítsa az első tábla Description oszlopát lekérdezéskor. Ezzel még nincs problémám. Az INNER JOIN-nal meg tudom tenni. A problémám ott kezdődeik, hogy van még egy oszlopom ebben a táblában amit egy harmadik táblából kellene vennem. Ezt hogyan tehetem meg?

Jelenleg így áll a lekérdezés:
SELECT cp.Description, cp.Price, cs.Name, cs.web, cs.address, cs.Contact FROM calprice cp INNER JOIN calservs cs ON ( cs.Index = cp.WhereCald ) order by Description

A Description viszont egy harmadik táblában lesz, hogy egy helyen kelljen módosítanom, mert ez az oszlop több adatbázisban is jelen van, így egy helyen elég módosítanom, a többi az index alapján automatikusan az uj adattal jelenne meg. Így ide egy indexet tennék csak.
Ezt hogy lehetne összegyúrni?

Köszi!

Üdv.:
Syrius